Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Care sunt judetele si localitatile cu probleme din Romania ?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
chestionar

chestionar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 20.01.2009
Ca sa stim ce zone sa evitam cand calatorim

Am citit recent o stire:
"În aşa-zisul ţinut secuiesc s-a trecut la o etapă „superioară” a extremismului antiromânesc – ameninţarea cu moartea a unor români din această zonă": http://foaienational...aceast-zon.html

De asemenea nici Bucurestiul nu pare atragator din cauza aglomeratiei urbane, problemelor politice, fie etnice, etc.
Spuneti si voi cei care ati calatorit ce probleme exista in orasele din Romania, fie in Transilvania, Moldova sau Valahia.

Edited by chestionar, 25 April 2013 - 17:09.


#2
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,156
  • Înscris: 06.09.2008
Toate ?

#3
pxrotcenoc

pxrotcenoc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 973
  • Înscris: 16.01.2013
Strehaia .

#4
ammazon

ammazon

    Active Member from Bucharest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 08.10.2007
Toate!

#5
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,410
  • Înscris: 14.08.2007

View Postchestionar, on 25 aprilie 2013 - 17:08, said:

"În aşa-zisul ţinut secuiesc s-a trecut la o etapă „superioară” a extremismului antiromânesc – ameninţarea cu moartea a unor români din această zonă": http://foaienational...aceast-zon.html
Sa inteleg ca cea mai buna sursa pentru a afla daca merita sa calatoresti in "Tinutul Secuiesc" e un ziar nationalist? Iti spun eu (cat am vazut prin Harghita), merita sa mergi, si nu, nu o sa aiba nimeni probleme cu tine Posted Image

Edited by utopium, 25 April 2013 - 17:47.


#6
andreisirghei

andreisirghei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.12.2012
in iasi sa nu folosesti transportul in comun,e urat mirositor
si evita sa vii in urmatorii 3 ani,cat termina psd-ul de construit,pasaje,pasarele,leagane samd ;)

#7
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
Toate

#8
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,900
  • Înscris: 04.07.2010

View Postchestionar, on 25 aprilie 2013 - 17:08, said:

... ce zone sa evitam cand calatorim ...

... În aşa-zisul ţinut secuiesc s-a trecut la o etapă „superioară” a extremismului antiromânesc ...

Nu e cazul să evităm ţinutul secuiesc, ba din contră, pe drumul Chichiş - Gheorgheni asfaltul este excepţional (probabil cel mai bun din România). Iar pe lacul Tuşnad există un restaurant unde am mâncat excelent anul trecut, pe 15 iulie.
Noaptea de 15 - 16 iulie am petrecut-o la o pensiune din Izvorul Mureşului (Bi--ca), situată chiar pe şosea, la cca. 500m de Mânăstirea Izvorul Mureşului (ortodoxă). Patronul pensiunii e român iar nevastă-sa e unguroaică, o familie foarte de treabă. La cererea noastră, ne-au gătit supă de gulaş.
De Mânăstire nu mai vorbesc, pictura e o minunăţie, iar foarte generosul domeniu e înconjurat complet de un impunător zid, înăuntru fiind multe zone pline de flori, iar lângă acareturi e o zonă unde cresc căprioare (anul trecut erau un cuplu matur şi 4 iezi).

Noi ne-am simţit foarte bine, iar eu, personal, m-am simţit excelent şi pe vremuri, când mergeam cu treburi în Miercurea Ciuc (în 1990-91).
În concluzie, nu văd deloc de ce să ocolim acea zonă. Nişte articole din ziare în care nu poţi avea încredere niciodată, sau unele ştiri pe la televizor nu reprezintă decât praf în ochi, şi nu ar merita să fie luate în serios de nimeni.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 25 April 2013 - 19:53.


#9
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008

View Postchestionar, on 25 aprilie 2013 - 17:08, said:

Ca sa stim ce zone sa evitam cand calatorim

Am citit recent o stire:
"În aşa-zisul ţinut secuiesc s-a trecut la o etapă „superioară” a extremismului antiromânesc – ameninţarea cu moartea a unor români din această zonă": http://foaienational...aceast-zon.html

De asemenea nici Bucurestiul nu pare atragator din cauza aglomeratiei urbane, problemelor politice, fie etnice, etc.
Spuneti si voi cei care ati calatorit ce probleme exista in orasele din Romania, fie in Transilvania, Moldova sau Valahia.
iti cam pute in Romania.....mergi frate in tarili cilivizate,ca la noi e groaznic...aia te omoara,dincolo e aglomeratie,etc....tu unde stai, in manastire?

Edited by knauf75, 25 April 2013 - 19:56.


#10
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008

View Postchestionar, on 25 aprilie 2013 - 17:08, said:

Am citit recent o stire:
"În așa-zisul ținut secuiesc s-a trecut la o etapă „superioară” a extremismului antiromânesc – amenințarea cu moartea a unor români din această zonă": http://foaienational...aceast-zon.html

De asemenea nici Bucurestiul nu pare atragator din cauza aglomeratiei urbane, problemelor politice, fie etnice, etc.

Problemele politice?! Ti-e teama ca se paruiesc Base si Ponta si dau peste tine si iti sifoneaza costumul?!

Lasa mouse-ul din mina, lasa si telecomanda si paseste afara, o sa ai o surpriza. Nu te violeaza nimeni si nici macar nu o sa nimeresti peste vreo nunta sau nastere de-ale vreunei vedete de-astea promovate arbitrar de toata media romaneasca.

#11
pmariushd

pmariushd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 25.03.2007
Ai vizitat Balvanyos ? Lacul Sfânta Ana ? Ai mancat ciorba de fasole cu afumatura in paine ? Mai viziteazati tara ( chiar si online ) si vei intelege . Noi poporul mai trebuie sa ne civilizam dar politicienii distrug . Pacat , avem o tara frumoasa .

Edited by pmariushd, 30 April 2013 - 14:40.


#12
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postpmariushd, on 30 aprilie 2013 - 14:36, said:

Ai mancat ciorba de fasole cu afumatura in paine ?
se cheama "gulash de fasole in pita" si e bestial...la restaurantul cetate de langa balvaniosh...si nu ai cum sa il mananci online

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate