Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 Nikon Z6III

Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!
 

(dany beboide) casa mea

- - - - -
  • Please log in to reply
213 replies to this topic

#55
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
tot nu ai raspuns la ce au zis ca se intampla daca nu platesti ratele ?
este extrem de important ca sa-ti dai seama daca e teapa
deci-daca nu au impus nici o conditie la capitolul asta e TEAPA 100%

#56
MihaiG81

MihaiG81

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.06.2012
Asta cu familia e pe fata, a spus-o ca sa-ti castige increderea. ...om serios, nevasta, copii.
E usor sa pacalesti un om dc stii ce-si doreste, ii spui ceea ce vrea sa auda.
Eu as merge pe calea clasica dc n-as avea toti banii si mi-as dori f tare casa - credit si rata la banca, chiar dc e mai scump decat varianta de fata.

#57
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Nu mi-a spus daca a facut o casa aici in zona.In cazul in care nu platesti ratele din a treia luna o pierzi,inclusiv terenul care il ipotechezi.
Nu ma incadrez sa fac credit la banca.

#58
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011

View Postdany_beboide, on 16 aprilie 2013 - 14:35, said:

.In cazul in care nu platesti ratele din a treia luna o pierzi,inclusiv terenul care il ipotechezi.
Whatttt??????????Posted Image
Draga viitor vecin ...fii serios ..ce naiba ?

#59
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Azi sau maine imi va trimite contractul ca sa vad conditiile exacte.
Va voi tine la curent.

#60
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Pai si tu nu ai fost si nu esti curios daca a mai construit vreo casa prin zona? Sa o vezi si tu, sa vorbesti cu beneficiarii? Sau daca a mai construit VREO casa, oriunde? Sa-ti arate niste poze, daca e departe de Bucuresti, sa iti dea niste nr. de telefon ale beneficiarilor, sa discuti cu ei, sa iti arate un portofoliu, ceva?
Unde traiti, mai oameni buni....?

Edited by feitosak1, 16 April 2013 - 15:48.


#61
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Mi-a aratat poze si mi-a oferit persoane pe care le pot contacta dar asta nu e o sursa deloc de incredere pana nu vizitezi astfel de case.
Pozele pot fi luate de pe net foarte usor iar contactele pot fi cunostinte care sunt puse in tema.
In alt mod trebuie verificata aceasta firma si in primul rand vazut la registrul comertului daca exista acea firma apoi de cand functioneaza ea.
Daca aceste lucruri sunt in ordine pot apoi sa iau in calcul eventuale contacte sau mai bine deplasarea la casele respective chiar daca nu sunt in zona.

#62
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006
Am cautat un pic pe net si cred ca putem trage unele concluzii:
1. Firma nu exista. Orice firma daca o cauti pe google iti apare in cel putin 2 site-uri : www.listafirme.ro şi www.firme.info ... Evident s.c. casatamultvisata s.r.l. nu exista acolo. (Sigur poti cere si Registrului Comertului lamuriri)
2. Asa zisul site sufera in primul rand la capitolul contact : Ce inseamna la adresa CLUJ NAPOCA, ROMANIA ? Aia e adresa? Strada, numar, nimic? Nemaivorbind ca orice firma cred ca are ca obligatie pe site-ul propriu sa isi treaca numarul de inregistrare de la Registrul Comertului si codul fiscal..
3.Asta vara/toamna "firma" isi cauta clientii pe site-ul urmator http://media.imopedi...tinul-7789.html ..Curat profesionisti, n-am ce zice..Sa trecem si peste greselile de ortografie de genul "trimite-ti"..
4. Se pare ca nu e singura "firma" care a tepuit lumea cu mare proiect "casa pe credit cu buletinul", asa ca ..STAI DEPARTE!

Toate cele bune

Edited by virgil67, 16 April 2013 - 20:07.


#63
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Spunei sa iti spuna codul CIF al societati dupa care il verifici aici
http://www.mfinante.ro/agenticod.html

#64
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Multumesc,asa voi face.

#65
adinosh

adinosh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 13.06.2007

View Postvirgil67, on 16 aprilie 2013 - 20:05, said:

Sa trecem si peste greselile de ortografie de genul "trimite-ti"..
Pai daca doresti sa-ti trimiti tu ceva tie nu e nicio greaseala...
Ontopic, initiatorul ori e naiv ori minte. Eu, sincer, il cred!

Edited by Astrul, 17 April 2013 - 00:00.
limbaj please


#66
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,587
  • Înscris: 10.05.2007
Sa nu sarim prea tare in capul omului. A fost avertizat in 4 pagini, cred ca acum va sufla si-n iaurt.
Din pacate genul asta de escroci se bazeaza pe oameni care nu au prea multe optiuni.
Sunt oameni inghesuiti ca sardelele, prin apartamente cu parinti, bunici, poate au si copii si spera la o viata mai buna.
Normal ca astfel de oferte vin ca un miraj.
In general sunt credibile ofertele locuintelor deja construite, n-au putut fi vandute si investitorul prefera sa le vanda in rate sa-si recupereze o parte din bani.
Daca are de ex. 50 de apartamente si reuseste sa le vanda cu 20% avans pe toate, dintr-o lovitura e ca si cum ar vinde 10 apartamente instant, plus ratele lunare i-ar aduce cate un apartament la cateva luni, ceea ce pentru el ar fi o iesore dintr-o situatie de criza.

In schimb, promisiuni de genul iti fac casa pe banii mei si tu platesti in rate e foarte nerealista. Chiar si daca acele clauze prevad pierderea terenului si a casei construite, implicit a avansului. In ritmul in care se devalorizeaza proprietatile in general, greu de crezut sa fie cine stie ce afacere. Asta e un deal care merge pana se incaseaza avansul, apoi drum bun.

#67
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Si eu il cred. Mai era cineva care vroia casa de 600 mp, fara sa stie ce inseamna asta, si s-a dovedit ca vorbea serios. Insa ca cineva sa iti faca o casa pe banii lui urmand sa platesti in 5-6 ani, n-ai sa vezi. E utopic, sa nu zic altfel.

#68
doruvacarenco

doruvacarenco

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 27.02.2012
salut dany
am citit tot jurnalul pana acum, unele postari si de doua ori....
toti sunt convinsi ca pare a fi o incercare a "respectivului" sa te tepuiasca, asta cred si eu, dar...
la postul nr.12 ai scris referitor la cei 12000 € care ar reprezenta avansul ca citez "sunt banuti stansi in mult timp si cu multa truda"...tu esti asa sigur ca urmatorii 6-7ani iti vei permite sa platesti 1000 €/luna ?...daca da, atunci ti-as recomanda sa mai astepti "putin" si apoi probabil ai putea sa iei un credit de la o banca si-ti indeplinesti visul
iti doresc mult succes!

#69
dany_beboide

dany_beboide

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 09.04.2013
Multumesc Doru.
Acum suntem doi si ne putem permite plata respectiva.
Azi am primit modelul de contract de la firma respectiva dar nu este completat (eu i-am solicitat ca sa vad detaliile) si am material de studiu. :))
I-am solicitat si datele firmei pentru verificari.
Din pacate nu ne incadram niciunul dintre noi la un credit si banuiesc ca sti de ce.
Multumesc de incurajari.
Revin cu detalii imediat ce o sa le am.
Azi am fost la apele romane pentru niste probleme dar maine se pare ca voi primi un raspuns.
Nu e nimeni in comuna Berceni care si-a construit langa lac?

#70
Mjollnir

Mjollnir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.09.2007
Mai urmareste cineva topicul? Am dat si eu de firma asta, am niste detalii in plus, dar la ministerul finantelor nu se gaseste nimic dupa 2011.

Quote

SC ADRIAN IMOBILIARE SRL
  CASATAMULTVISATA
Cluj Napoca Ciresilor 43 Et 1 Ap 2
RO 24692405  J12 / 4393 / 2008
B. Transilvania Cluj
Si eu tind sa cred ca e teapa numai din greselile gramaticale din scrierea mail-urilor. Ceva vesti de la dany?

#71
Astrul

Astrul

    PHD in fiare si betoane

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,587
  • Înscris: 10.05.2007
Asteapta sa se-ntoarca ala din vacanta din Grecia cu avansul pentru fundatii. Posted Image

#72
dan_4_you2003

dan_4_you2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 26.12.2012
Serios ?? I-a dat avans ?? dupa ce am scris aici ca e teapa sigura a mai dat avans ?? Posted Image Posted Image

Edited by dan_4_you2003, 28 May 2013 - 21:03.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate