Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...

Senzori de miscare cu lampi ce se...
 Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...
 

Agregatoare oferte turistice

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
latestn

latestn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2013
Se apropie vara si vreau sa-mi planific vacanta.
Nu am stabilit inca destinatia si ca sa caut oferte pe zeci de site-uri de agentii, mi-e cam incomod.
Mi-ar fi de ajutor daca stiti vreun site care afiseaza oferte de la mai multe agentii, un agregator de oferte turistice.
O sa caut si pe google, dar daca ati folosit asa ceva, va rog sa mi-l recomandati si mie.

#2
gamer8martie

gamer8martie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,503
  • Înscris: 26.11.2010
eMag.ro

#3
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 27.06.2007
adulmec.ro, promo-romania.ro

#4
latestn

latestn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2013

 gamer8martie, on 06 aprilie 2013 - 11:35, said:

eMag.ro

Multumesc. Nu stiam ca au si oferte de turism. Dar din pacate, emag nu e agregator, e doar un revanzator pentru ofertele altui site.

 TLGTLC, on 06 aprilie 2013 - 12:26, said:

adulmec.ro, promo-romania.ro

Pe adulmec mi-au sarit in ochi, din home page, ofertele de schimb de anvelope si reduceri pt plombe asa ca, am dat next... :) Nu caut un agregator generalist.
Celelalt pare mai promitator. O sa ma uit mai atent la oferte. Pacat ca nu sunt mai multe.
Multumesc.

#5
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 27.06.2007
Dar tu unde vrei sa-ti faci vacanta? Daca vrei in tara cauti pe turistinfo si apoi cauti review-uri pe am fost acolo. Daca vrei in strainatate depinde de destinatie. Daca vrei cu masina booking.com daca mergi cu avionul/autocarul infoturism.ro-pui acolo o cerere de oferta si-ti raspund agentiile. majoritatea iti trimit mailuri periodic apoi cu oferte care mai de care. Anul trecut am luat o oferta la pret ridicol in Grecia astfel. Depinde ce pretentii ai, ce vrei, unde vrei... Noi maine plecam la Agapia si stam pana vineri (am facut faza cu turistinfo+review-uri). La vara daca nu avem bani vedem o Grecie sau Bulgarie si mergem cu sarmaua la noi sau daca nu sudul litoralului sau in cel mai rau caz cu cortul la Corbu ca acasa nu stam.

Edited by TLGTLC, 06 April 2013 - 13:57.


#6
latestn

latestn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 31.01.2013
Oscilez intre grecia si croatia dar cum nu ma da bugetul afara din casa, vreau sa urmaresc o perioda ofertele. Dupa cum am vazut, cele mai bune oferte dispar primele si de aceea m-ar ajuta sa urmaresc ofertele noi aparute pe un agregator.
De infoturism.ro stiam. Am gasit si pe google cateva, poate allturism.ro sau pot.ro dar prea putine... Mai sap...
Multumesc pentru informatii.
Drum bun si vacanta placuta iti doresc.

#7
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,708
  • Înscris: 27.06.2007
Daca nu pleci cu masina tine legatura cu cateva agentii despre care gasesti pareri bune. Multe oferte le trimit direct clientilor din baza de date si-s mai bune decat cele de pe infoturism sau alte site-uri din astea. Daca vrei cu masina si mai ales daca vrei sa-ti faci singur traseul booking.com e sfant. Nu e mai ieftin (am vazut ca mai ales in Estul Europei preturile de pe booking-nu toate- sunt un pic mai mari decat cele de pe site-ul propriu sau receptie) dar e mai sigur. E mai fain pe cont propriu dar totdeauna iesi mai scump (transportul are pondere mare din costuri).
Grecia merita si nu prea cu masina dar Croatia e mai faina cu masina personala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate