Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...
 Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...

Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?
 Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 

Regency Club Tenerife

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
awazi

awazi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.11.2012
In primul rand vreau sa-mi cer scuze daca topicul a acesta a mai fost deschis. Am cautat cat de cat pe forum dar nu am gasit nimic.
In al doilea rand: matusa mea a cumparat un apartament la Regency Club in 2007 (parca 2007). A platit 10 000 de dolari. Puteti sami explocati cum sta treaba cu aceste apartamente din resort? Din cate am inteles de la ea, si-a scos banii pana acum: a fost plecata de cauteva ori, de doua ori cu mama mea, cu sotul, cu copii, si din calculele pe care le-a facut mia spus ca din punctul de vedere al serviciilor a iesit in regula. Camerele arata ca cele de pe site, personalul e primitor, totul a fost ok. Eu ma voi duce in aceasta vara cu prietenul meu, fara ea. Din cate am inteles, ca platitor al 'pachetului', poti trimite constant persoane in vacanta acolo, cu cazarea asigurata: singura chestie fiind ca persoanele trimise trebuie sa participe, o zi din cele 7 la o prezentare. Daca ea ar dori spre exemplu sa ceara bani in schimbul vacantei, ar putea? Ma refer sa posteze anunturi pe siteuri, si efectiv in schimbul unei sume sa trimita in vacanta persoanele doritoare, acestea platind doar suma ceruta de matusa mea in care este acoperita cazarea.

#2
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 05.09.2005
pai ce scrie in contract? apartamentul inteleg ca nu este efectiv al ei - e in regim time-share?

#3
awazi

awazi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.11.2012
Da, este in time-share, nu am citit contractul. Din cate am inteles de la ea, ca posesor te poti duce odata la 2 ani, dar poti trimite pe oricine doreste, oricand, singura regula fiind ca acestia sa nu mai fi fost cazati acolo. Cam atat am inteles, d-asta m-am gandit sa intreb si aici :)

#4
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 19.11.2008
Sincer mie nu imi prea iasa ca si-a scos banii , pe care i-a dat initial

#5
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
Pe langa banii platiti initial catre RCI, se mai plateste o taxa de intretinere - parca de cateva zeci de euro lunar, deci e mai bine sa mai si scoti niste bani...

#6
awazi

awazi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.11.2012
Si i-a scos, si daca nu, am inteles ca asta e pe viata si o s-o lase si mostenire, deci ai putea sa te duci in tenerife o saptamana din doi in doi ani. Suna chiar bine.

Stiu ca e bine sa scoti si niste bani, dar asta intreb, daca as putea gasi potentiali 'clienti', as putea sa le cer bani in schimbul unei saptamani acolo?Ca ei practic cand ajung nu platesc cazarea, deci as putea sa le cer eu bani. Pana acum a trimis doar prieteni si rude, dar cred ca poate trimite si necunoscuti

#7
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 19.11.2008
Poti sa le ceri ,dar nu stiu sincer cati vei gasi . Luand in considerare ca pretul platit pe biletele de avion + plata catre tine vor ridica destul de mult pretul concediului. Plus daca nu ma inseala memoria oricine poate merge gratis acolo , daca se trimite un mail catre complex si se va participa la prezentare .

#8
awazi

awazi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.11.2012
da?nu au nevoie de o trimitere de la cineva care sa detina un apartament?ma rog, nu strica sa inerc. o sa postez pe cateva siteuri anunturi si daca ma suna bine. daca nu nu. mersi!:*

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate