Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicație nivel scazut baterie

Importul de cod extern avantaje v...

Alegere sistem usi glisante\...

Am primit credit in avans desi op...
 3 ani dobanda fixa vs 5 ani fixa?

Sfaturi recuperare cont facebook

Piese pentru trenul de rulare Meyle

o masina legendara, Moskvitch 408
 Problema Service - Preturi diferite

IP Camera HikVision nu o gasesc i...

Cand devine un film clasic?

Cu mașina spre Budapesta ...
 Ridicare act de identitate cu pro...

Calorifere + incalzire in pardose...

Sfat achizitie laptop buget 1500-...

Boxe Devialet
 

Pet Shop/ Casa de pariuri

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
MitzaPCH

MitzaPCH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 27.05.2010
Buna ziua, intrebarea este urmatoarea, as vrea sa deschid un pet shop vis-a-vis de Cora pantelimon, locatia este la bulevard, intens circulata.
Ceea ce nu stiu si nu am reusit sa aflu de nici unde, este cam ce profit ar avea un pet shop de talie mica ( nu unul gen animax sau stiu eu ce de prin marile hypermarket-uri ), unde se va comercializa doar hrana si accesorii pentru animale si posibil si cateva medicamente dar nu stiu sigur daca am voie, o sa ma interesez.
Lasand la o parte investitia initiala, chiria, utilitatile, etc si presupunand ca vreo 2 luni la inceput nu ar trebui sa ma astept la mari castiguri, cam dupa ce perioada ar incepe profitul? si cel mai important cam care ar fi acesta. Cat este adaosul in medie la hrana pentru animale ?

Multumesc anticipat.

#2
ralsera

ralsera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 05.10.2006
Nu aveti voie sa comercializati nici  medicamente,  nici diete daca nu sunteti medic .
Profitul cred ca depinde de foarte multi factori si cel mai bine e sa-l calculati singur . Depinde ce fel de hrana comercializati, ce adaos practicati , ce furnizori va alegeti

#3
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Si cu casa de pariuri ce e? Vrei cumva sa inveti cainii sa joace la pacanele?

#4
MitzaPCH

MitzaPCH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 27.05.2010
Da ma scuzati am uitat sa precizez, ma gandeam ca as putea incerca si o casa de pariuri, insa sa vad care din cele 2 ar putea fi mai profitabila

#5
catalino1

catalino1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 15.03.2013

View PostMitzaPCH, on 25 martie 2013 - 16:54, said:

Da ma scuzati am uitat sa precizez, ma gandeam ca as putea incerca si o casa de pariuri, insa sa vad care din cele 2 ar putea fi mai profitabila

Probabil primu lucru ar trebui sa studiati preturile unui furnozor , si preturile concurentei , sa va faceti o idee cam ce profit ar exista pe aceasta nisa. De profit fizic probabil in perioada imediat urmatoare nu cred ca puteti discuta , ptr ca aveti de amortizat o investitie , oricat ar fi ea(chirie  , salarii  , etc) . Ideal ar fi dupa o perioada scurta de timp sa reusiti sa ajunge pe 0.

#6
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Din experienta mea de parior de 13 ani iti zic ca e extrem de greu sa te afirmi printre casele de pariuri fizice, deja exista concurenta mare, si majoritatea joaca la cele de renume unde stiu ca sunt cote bune si ca primesc banii daca castiga. O alta varianta ar fi sa deschizi agentie prin franciza, dar nu stiu daca e posibil.

Nici cu petshop-ul nu stiu cat profit o sa scoti, si in cat timp vei fi pe plus.

Eu daca as fi in locul tau as pune bazele unui mic magazin online, poti incepe cu un pet shop online si te promovezi prin google adwords, le parcurs cand infloreste afacerea poti deschide si un magazin.

Orice varianta ai alege, iti doresc bafta!

#7
MitzaPCH

MitzaPCH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 27.05.2010
Multumesc tuturor pentru sfaturi !
Am luat legatura cu cei de la Stanleybet si Public Bet si ambii ar fi de acord cu o colaborare, oferta este urmatoarea, 15% din incasarile casei de pariuri + posibilele "slot machines" ( iar castigurile sunt platite de firma mama ), problema este ca nu stiu ce incasari are o casa de pariuri... varianta asta e cam la risc, pentru ca 15% din sa zic 10.000 ron ( incasari pe luna ) ar veni 1.500 ron iar din banii astia trebuie sa ma descurc cu chiria, utilitati si sa imi mai si ramana ceva...

#8
hesu152

hesu152

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 16.03.2013
Am un prieten care a lucrat intr-o agentie.

In lunile in care erau putine meciuri aveau incasari mici. Sa ai rezerve pentru perioadele in care se pariaza putin.

Ordinul de marime al incasarilor depinde mult de pozitionare. Ceea ce nu inteleg eu, daca tot trebuie sa inchiriezi, de ce e musai langa cora pantelimon?

Edited by hesu152, 25 March 2013 - 18:23.


#9
MitzaPCH

MitzaPCH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 27.05.2010
E chiria f mica si zona f buna avand in vedere ca acolo e capatul nu stiu carui tramvai coboara la fiecare 15 min cateva sute de persoane, iar spatiu e la 20 de m de statie.

Edited by MitzaPCH, 25 March 2013 - 18:28.


#10
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
10.000 ron face profit intr-o zi o agentie. Bine, exagerez putin, dar oricum sunt castiguri frumusele.

Cum zicea cineva mai sus, exista luni cu meciuri mai putine in care ai castiguri mai mici. Gandeste-te ca vine acum vara si fotbalul o sa fie in pauza generala. Pacanele zic eu ca sunt cele mai constante ca profit, si uneori scot mai bine decat pariurile.

Astept sa-mi pui si mie un 10-20 bilete gratuite :D Glumesc, of course.

#11
MitzaPCH

MitzaPCH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 27.05.2010
10.000 pe zi ?!?! sa dea Dumnezeu sa fie asa dar ma cam indoiesc ca se invart sume colosale la o mica casa de pariuri. Eu ma gandeam ca maxim 10 - 15.000 pe luna.. o sa ma interesez mai bine si o sa ma si intalnesc cu reprezentatii a catorva agentii de renume sa vedem ce oferte concrete face2face imi pot oferi .. Va tin la curent cu proiectul.

Edited by MitzaPCH, 25 March 2013 - 18:46.


#12
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
La capat 14 sunt deja cam toate agentiile de pariuri (Stanleybet, Publicbet, Casa pariurilor, si parca mai sunt vreo 2), iar in legatura cu magazinele pentru animale sunt deja 2 in Cora Pantelimon, si mai e si o clinica+magazin pe sos. Vergului, asta daca nu ar fi si pe sos. Pantelimon, dar nu cunosc pe partea cealalta.

#13
Zippy23

Zippy23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 10.01.2013
Nu cunosc zona, nu sunt din Bucuresti, dar daca e asa cum zice G1q, e greu sa ai ceva profit printre atatia "rechini". Sfatul meu este sa stai sa gandesti putin situatia, asta in cazul in care nu te grabeste nimeni, sa cercetezi putin zona in care ai spatiul, sa vezi ce afaceri sunt prin zona, ce afaceri nu sunt... ce ar putea merge in zona aia :-?? daca spui ca e o zona destul de populata ai putea incerca o patiserie ceva... nu stiu :D Oricum multa bafta !

#14
ralsera

ralsera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 05.10.2006
La un Pet Shop puteti sa practicati un adaos de max 30% . Daca majoritatea persoanelor care trec prin zona sunt din comunele de langa , nu stiu cat de dispusi sunt sa cumpere bobite la catei/pisici.
Cu toate ca la Bragadiru , spre mirarea mea, am vazut ca intra multe persoane in Pet Shop .

#15
alsasha

alsasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 06.12.2012
ce ai facut pana la urma? pariuri sau animale? o agentie poate scoate pe un we din sezonul fotbalistic undeva la 30.000 - 40.000 ron ... In Ploiesti la mai toate casele se intampla la fel dar eu va spun de una unde imi petreceam timpul cu zilele.. in we ma duceam la 11 dim si mai plecam la inchidere (aveau bere si comandam pizza) doar un prieten si cu amicul lui jucau in jur de 20.000 ron pe we insa agentia era full continuu de cei care jucau intre 2 ron si 100 ron...astfel insasarile se duceau la sume fabuloase. Casele de pariuri au bubuit in ultimii ani cand mafia pariurilor e in floare peste tot (italia, turcia.. etc) si sunt weekend-uri unde te scot 2-3 meciuri sigure pe care toata lumea le joaca pe bilete. Oamenii astia care baga atatia banii in pariuri saptamanal sunt doar dependenti nu si castigatori, de 2 ani de cand ii cunosc eu... au luam o singura data 100.000 ron si in rest cam la doua luni mai rup cate 40.000 - 60.000 daca faceti un calcul 20.000 pe we ori 4 we iti da 80.000 + cam 6.000 zilnic in cursul saptamanii asta daca nu e champions league unde dubleaza suma de 6.000  deci numai de la astia doi care baga peste 100.000 pe luna si iau 60.000 la doua luni ganditi-va la profit. In casa de pariuri scoti multi bani daca atragi clientul sa ramana la tine si nu doar sa intre sa puna biletul si sa plece... adica sa ai meciuri live pe care sa perieze, sa ai curse de caini din 5 in 5 minute... sa le oferi o cafea/suc mai ales o bere stand la tine in casa de pariuri se ridica si mai pune pe un live pe un caine , mai face inca un bilet fata de cel cu care venise sa-l faca initial... plus loetriile de afara... succesul e garantat chiar si intro casa de pariuri de cartier

#16
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,108
  • Înscris: 13.07.2011
Chiar daca iubitorii de animale sunt in creste si iubitori de pariuri, jocuri de noroc si gamblin sunt la fel in crestere, cand vorbim despre ceva mic, este greu sa supravietuiesti. Casa de pariuri poti sa o uiti din start, reusesti sa supravietuiesti cateva luni cu cifre pe minus. In primul rand trebuie sa platesti si taxele pentru jocurile de noroc pe langa asta nu o sa iti permiti sa oferi cote la fel de bune ca gigantii deja existenti.

Pet Shop va fi frecventat de oamenii din zona care vin sa cumpere ce au nevoie la magazin, ca sa nu bata 2 km la un alt magazin. Dar preturile tale vor fi mai ridicate decat la firmele mari, ei vor cumpara en-gross. Este foarte greu sa supravietuiesti cand vrei sa deschizi ceva mic, concurenta este mult prea mare si preturile tale variaza de cele din magazinele mari.

#17
hitman_8787

hitman_8787

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 23.10.2006
Eu daca nu ma pricep tac. Explica-mi de ce ii recomanzi omului sa renunte la o agentie de pariuri? In mod logic omul o vea in franciza, doar nu are milioane de euro sa lanseze una la nivel national. Gigantii existenti? Din moment ce o sa apartina lantului Stanleybet, Public bet etc nu e cazul. Taxe nu o sa plateasca el ci firma mama.
Stiam pe cineva care lucra la o agentie de pariuri si imi spunea ca incasarile sunt undeva la o medie de 25 000 pe luna. Din astia probabil 5000 maxim sunt ai tai. Ai nevoie de 2 angajati minim, si restul cheltuielilor. Probabil te-ai incadra la cheltuieli sa fii pe zero, iar banii tai sa-i faci din pacanele, sucuri, cafea etc. Eu m-am gandit sa combin pariurile cu o cafenea. Fa-o atractia si primitoare, pune fulare, bannere, mingi, tricouri pe pereti. Atrage lumea nu doar sa parieze ci sa se si uite la meciuri.

#18
alsasha

alsasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 06.12.2012
Dap hitman... ideea mi se pare tare cu cafeneaua... televizoare indeajuns incat sa se poata urmarii pariuri live si meciuri live... cum spuneam clientul daca ramane in agentie la o cafea/suc etc pune cheltuie mai mult decat a prognozat initial. Casele de pariuri functioneaza de regula de la 10 dim la 22 seara in fiecare zi... sigur ai nevoie de 4 angajati 2 pe tura... sau daca e agentia mai mica , 2 angajati 1 pe tura... salariatii iau intre 800 - 1200 ron salariu pe luna... sunt multumiti ptr ca mai ales daca agentia are vad mai scot inca odata acei bani ..cel putin... din spaga sau cum vrei sa-i spui (mici atentii) nu stiu exact cum merge ideea de franciza si cat plateste firma mare, insa daca ei iti asigura taxele si castigurile atunci tu te ocupi de inchirierea spatiului si plata salariatilor... infucntie de oras si de zona investitia initiala poate fii intre 1000-3000 euro + un back-up de 5000 euro sa ii ai la tine... in perioada aceasta mi se pare foarte tare de inceput.... in timp de o luna pana la inceperea campionatelor sa poti sa fii remarcat pe strada ... sa fii deja cunoscut de ceea ce oferi... la inceputul campionatelor sa dea lumea buzna..

Ca si sfat Publicbet si Superbet..cele mai smechere acuma daca iti ofera franciza restu .Stanleybet, casa pariurilor, Mozard, bet caffe... doar mananca din ce ramane... insa celel doua fac banii buni si lumea ii cauta.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate