Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce poze faceti?

Sticker ciudat pe cutia aerului c...

lentile de contact vs ochelari d...

Eroare zoom la Lumix FZ82
 kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 

Rezervari cazare la Costinesti

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Could_Fire

Could_Fire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 03.10.2010
Salutare tuturor !


As vrea sa va prezint un plan de afacere local , inceput de asta vara , ce consta in rezervarea locurilor de cazare . Asa ca inca de asta vara , din cauza mizeriei si turistilor putini , neam gandit sa facem o asociatie de pensiuni si hoteluri cu preturi rezonabile si pentru tot buzunarul , care sa ofere exact cea ce promit . Momentan am adunat 30 de hoteluri si pensiuni , din diferite zone ale Costinestiului , asa ca in functie de locatie si servicii oferite , (de la camere simple doar cu baie , la camere cu all-inclusive,tv, frigider,minibar) .

Pentru ca turistii nostri sa nu mai aiba nici o problema cu mizeria din statiune si de pe plaji , la aproape toate ofertele de cazare am inclus si servici de masa + sezlong pe plaja gratis pentru fiecare persoana cazata, o plaja pe care vrem so inchiriem si so curatam in regim privat pe tot sezonul estival .

Dar problema in sine consta in partea finaciara , si anume modul de rezevare . Avem deja firma infiintata in domeniul turismului si servire de bautura si mancare , dar nu stim cum ar trebui sa facem , un fel de factura proforma pentru rezervare care sa includa si un contract prin care unitatea de cazare sa fie obligata sa ofere serviciile pentru care omul plateste .  Asa ca , imi poate sugera cineva vreo forma de factura proforma , la care sa se anexeze un contract de certificare a calitati ..sau ceva de genu ? scuzatimi exprimarea.
Deja neam si gandit ce o sa facem cu bani din rezervari , deoarece propietare fie vor fi nu vor  sa isi blocheze bani intr-o afacere ce nu a fost creata pentru castig imediat , ci mai degraba pentru un castig indirect , asa ca fiecare o sa doneze bani din rezervari pentru achizitia plaji , adica o sa doneze zile de cazare intrun fel sau altul . Astept pareri si propuneri !

Edited by Could_Fire, 13 February 2013 - 13:07.


#2
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Inainte de factura, incepe cu gramatica limbii romane pentru ca nu stii sa scrii corect.

#3
scarbosenie

scarbosenie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 02.02.2013
sat infect de cocalari

#4
Could_Fire

Could_Fire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 03.10.2010
Eu am cerut o parere despre ce ar trebui sa facem....Nu despre gramatica..

Edited by Could_Fire, 13 February 2013 - 14:09.


#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,429
  • Înscris: 15.12.2009
Bine ai revenit pe forumul criticilor unde toti descendentii lui George Pruteanu s-au adunat. Poti sa rezumi ceea ce doresti sa faci? Ca eu nu m-am lamurit.

Edited by Ann0nyym0us, 13 February 2013 - 14:40.


#6
Could_Fire

Could_Fire

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 03.10.2010

View PostAnn0nyym0us, on 13 februarie 2013 - 14:40, said:

Bine ai revenit pe forumul criticilor unde toti descendentii lui George Pruteanu s-au adunat. Poti sa rezumi ceea ce doresti sa faci? Ca eu nu m-am lamurit.
  Deci am adunat mai multe pensiuni , si vrem sa facem o metoda de incredere prin care oameni sa isi faca rezervari ..

#7
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,429
  • Înscris: 15.12.2009
Si nu e suficient un contract de prestare servicii?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate