Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Those About to Die

Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11
 Replacement grip pentru racheta t...

clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...
 Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.
 Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...
 

Inchiriere masina

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Salutare tuturor,

Cautam azi sa inchiriez o masina de la Hertz pentru 3 zile si uitandu-ma eu asa ba ici ba colo, am ajuns sa vad o chestie.:

Pe siteul Hertz.de masina respectiva era dublu ca pret decat era pentru aceeasi perioada pe Hertz.com.
Evident ca am rezervat masina pe .com Posted Image Acum sper sa nu am surprize cand o ridic... Posted Image
Voi ati mai patit/vazut asa ceva?

Alta chestie, de exemplu: daca schimbam ora de la 10 la 11 ca ridicare si lasare a masinii se schimba pretul iarasi cu aproape 20 de euro..
Foarte tare si chestia asta...

Eu unul nu am mai vazut asa ceva pana azi.....sau ca sa fiu corect, credeam ca diferentele astea apar numai pe la noi, pentru ca am vazut diferente de pret avis.de versus avis.ro, pe aceleasi masini si date.

Edited by moki, 30 January 2013 - 19:50.


#2
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Si problema care ar fi, c-ai uitat ce anume vrei sa inchiriezi si de unde. Nemtii de regula profita de-o singura smecherie. Daca vii din America, vrei masina din Germania, iti asigura masina dorita, dar cu cutie manuala, c-ai uitat sa specifici ca vrei automata, cum au 99% dintre americani. Daca nu stii s-o conduci, normal ca ti se explica, cea mai apropiata masina cu cutie automata e la sute de km, dac-o vrei, platesti!

#3
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Nu se poate! Nemtii sunt cei mai cinstiti oameni de pe pamant.

#4
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Nu e nici o problema rumegus, faceam doar o constatare si vroiam sa vad daca e un caz izolat sau s-a mai lovit si altcineva de asa ceva...
nu de alta dar poate ar fi de ajutor sa stie lumea ca nu e rau sa verifice 2 site-uri chiar daca apartin aceleiasi firme.
legat de manuale si automate, eu am vazut de fiecare data ce am luat, pentru ca de obicei apare in descrierea masinii

friskey o sa vad cat de cinstiti sunt cand ridic masina, pentru ca ei afiseaza alt pret...dar in general sunt cinstiti Posted Image

Edited by moki, 30 January 2013 - 23:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate