Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Guardiola la Bayern

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
OFICIAL! Pep Guardiola, din vară antrenorul lui Bayern

Deși se părea că destinația lui, începând din vară, va fi Premier League, Pep Guardiola va antrena, de sezonul viitor, Bayern Munchen. Informația a fost anunțată miercuri, 16 ianuarie, în același timp atât de Bild, cât și de Kicker, care susțin că antrenorul catalan va semna pe trei sezoane, începând cu sezonul 2013-2014. Ulterior, site-ul oficial al clubului bavarez a confirmat informația.
Inițial, știrea a publicat-o Gazzetta dello Sport, sub titlul "Guardiola, 99% antrenorul lui Bayern!". Interesul nemților nu era unul nou, dar se pare că în sfârșit catalanul s-a lăsat convins de seriozitatea și organizarea echipei germane. Iar Bayernul a fost convins de șarmul și cunoștințele lui Guardiola, antrenor care a câștigat toate trofeele posibile la Barcelona.
"Acum mai rămâne să fie anunțat acordul definitiv. Tratativele sunt în curs, în ciuda faptului că ambele părți neagă acest lucru", scria publicația italiană, adăugând că înțelegerea ar putea fi anunțată oficial chiar în cursul aceleiași zile. Ceea ce s-a și întâmplat, în jurul orei 17.30, când Bild a oferit prima "exclusivitate".
Momentan, până în vară, pe banca lui Bayern Munchen rămâne Jupp Heyneckes, care a dus echipa, în sezonul precedent, până în finala Champions League, pierdută, însă, în fața lui Chelsea, chiar pe Allianz Arena. În acest sezon, bavarezii sunt pe locul 1, la 9 puncte de a doua clasată, Bayer Leverkusen și sunt calificați în "optimile" Ligii Campionilor, unde vor da piept cu Arsenal Londra.
"Așteptăm cu nerăbdare să facem împreună lucruri mari"
"Suntem fericiți că am reușit să-l convingem pe Guardiola, care a fost contactat de mai multe cluburi de prestigiu. Guardiola este unul dintre cei mai de succes antrenori din lume și sperăm ca împreună să facem lucruri importante. Așteptăm cu nerăbdare să-și înceapă munca la 31 iulie", a declarat Karl-Heinz Rumenigge, președintele Consiului de Administrației al clubului Bayern Munchen.
"Contractul lui Jupp Heynckes se încheie la finalul sezonului și am vrut să aducem un antrenor de valoare în locul lui. Primul la care ne-am gândit a fost Josep Guardiola și suntem încântați că a acceptat oferta noastră", a spus președintele bavarezilor, Uli Hoennes.

http://www.digisport...orul lui Bayern

#2
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,564
  • Înscris: 24.01.2007
Interesanta mutare.
Au putere financiara bavarezii. Cred ca va avea si rezultate.

#3
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Sincer, eu mă așteptam să ajungă la Man Utd sau Chelsea, mai ales că a afirmat că și-ar dori să antreneze în Anglia. Rezultate va avea, pentru că este un mare antrenor.

#4
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Guardiola l-a mai depășit o dată pe Mourinho! Are salariul mai mare la Bayern

http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Competitii/Fotbal+International/Guardiola+l-a+mai+depasit+odata+pe+Mourinho+Are+salariu+mai+mare

După Guardiola, Bayern l-ar putea aduce și pe Neymar

http://www.digisport...ce si pe Neymar


Se anunță un proiect foarte interesant la Bayern.

#5
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,327
  • Înscris: 30.10.2003
"Pep Guardiola va fi, la Bayern, antrenorul cel mai bine plătit din lume, fostul tehnician al Barcelonei urmând să încaseze, în fiecare ditnre cele trei sezoane din contract, câte 17 milioane de euro brut. Astfel, el îl va depăși pe Jose Mourinho, în prezent lider al ierarhiei salariilor antrenorilor, care ia anual 15,3 milioane de euro de la Real."

Nu stiu de ce am impresia ca sunt taxe mai mari in Germania decat in Spania.

Iar daca dau ochii cu el poate il huidui putin pentru tot ce a facut Realului! Huooo! Posted Image

Cat despre Neymar o mare neunoscuta! Poate sa confirme si sa creasca sau sa se piarda "in multime"!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate