Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rafturile ca la dedeman

Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro
 Facultatea de geologie - ingineri...

Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...
 Film cautare

EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?
 Receptionerele de la centrele de ...

Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...
 

Reparare aripa Golf 3

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2009
Am aripa stanga de pe un Golf 3 variant lovita circa 10 cm exact pe nervura fapt pentru care mi-a sarit vopseaua.
Cat costa sa o indrept si sa o revopsesc?

#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,378
  • Înscris: 28.09.2009
Din cate stiu costa 250 de lei / piesa ( piesa insemnand usa, capota, aripa etc )
Acum, depinde de service.

Edited by eug3n92, 15 January 2013 - 21:23.


#3
varu_alin

varu_alin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2009
Am reparat aripa. A fost culpa celuilat sofer (un vecin) care a suportat cheltuielile.
Iata preturile:
-150 ml vopsea LB7Z (gri, silver metalic) + lac + intaritor lac + chit reparatie fibra (o conserva mai mare de peste) =150 ron
-indreptat aripa + vopsit 250 ron (fara factura)

Iata sfatul meu: daca aveti o masina cu o culoare obisnuita / frecventa si aveti o problema gen aripa, portiera  mai bine mergeti la dezmebrari .O aripa costa 150 ron.Bine, daca gasiti cu aceeasi culoare. Nu intru in detalii.
O aripa in magazine este in jur de 100 ron la care trebuie sa adaugati vopsitul.
Poate va fi de ajutor cuiva pe viitor.

#4
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
HELP! Urgent!
Am comis-o, nu m-am asigurat când am coborât.
Așadar, cam cât ar costa ușă față dreapta pentru un VW Polo, 2009? Și la aripă va trebui umblat, dar nu cred că aia va fi paguba cea mare.

Doresc un preț total estimativ mai ales de la cei pățiți. Sper să nu primesc și de la voi avioane, colega zice c-o s-o coste minim minimorum 2-3000 ron, vom face 50-50.

#5
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Din ce oras esti? pune ceva poze cu avarille, poate se indreapta usa si aripa. In general cam 200-250 ron costa piesa de vopsit (4-500 la "cei buni").
Vopseaua este intre 350 si 800 RON litrul (vopsea + intaritor + lac).


@varu_alin, cam scump. Chitul de reparatie nu costa mai mult de 50 ron 1Kg. Fie ai luat vopseaua din locul cel mai scump fie ceva nu-i in regula :)
In general se ia 250 ROn pe piesa cu vopseaua lor. Tu platesti doar indreptatul si eventualul chit, dar in general se plateste indreptatul.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate