Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Flatulenta și responsabilita...

Nu merge internet și touchpad

Nu am semnal la telefon la casa i...

Aspecte pozitive la partidele si ...
 Cost bransare curent ENEL 2024

Tur auto 2024

Scule parkside x20v

"Compuneri" folosind Roma...
 Recomandare AC

Coramet sau Caparol?

Probleme cu un vecin de pe scara

Ford Focus 2007, motorul se opres...
 Ce tip de detergent preferați pen...

Companie din USA care livreaza in...

Recomandare saltea latex natural

Proceduri vamale Port Constanta
 

Ubuntu 13.04 (Raring Ringtail)

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#55
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
De multe ori mi s-a parut ca versiunile din primavara (".04") au fost mai reusite decat versiunile din toamna (".10"). De altfel, toate LTS-urile sunt .04 (cu exceptia Dapper care a fost amanat doua luni, dar tot .04 ar fi trebuit sa fie).

#56
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012

View PostGh3r0m, on 22 ianuarie 2013 - 14:04, said:

Folosesc de cateva zile 13.04 si e mai stabil in stadiul alpha decat versiunea finala la 12.10. Nici macar o singura eroare, unity e mai rapid, login-ul e mai rapid. S-ar putea sa ma intorc la Ubuntu daca evolueaza in continuare asa de bine.

  De curiozitate maine am sa instalez pe una din masini versiunea actuala de Ubuntu 13.04.Desi mi-a placut ca interfata 12.10,experienta in utilizare nu s-a ridicat la nivelul versiunii 12.04,motiv pentru care am revenit la aceasta.Insa tot nu voi renunta la Ubuntu.Desi am win8 cu licenta,tot Ubuntu este favoritul meu de zi cu zi.Este marfa in utilizare.

Edited by micutuljhon, 25 January 2013 - 21:43.


#57
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Sa vedem ce ...rezulta.

Edited by micutuljhon, 26 January 2013 - 09:12.


#58
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Esec total cu Ubuntu13.04 alpha, pe un laptop si PC.Pe laptop se blocheaza,iar pe PC da eroare.Ciudat ca pe VMWare Player a mers .Am reinstalat Ubuntu 12.10,sa vad daca update-urile au facut din el un OS cu o experienta in utilizare ,mai buna.

#59
micutuljhon

micutuljhon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,124
  • Înscris: 18.02.2012
Daca tot am reinstalat Ubuntu12.10 am instalat si kernelul 3.6.7

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate