Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

TV plasma LG 50PV350

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010
Am achizitionat aceasta plasma LG 50PV350 de aproximativ 3 saptamani ,si pot sa spun ca sunt multumit de ea,
chiar f. multumit tinand cond de imaginea oferita la pretul asta, in acest segment de pret.
Chiar daca nu prea are dotari (este cam "cheala" in sensul asta) sincer chiar nu ma asteptam la o plasma LG sa aiba o imagine asa buna !!
tinand cont ca majoritatea Led -Lcd LG sunt chiar slabe in sensul asta-ma refer aici doar la nivelul de negru scazut (contrast f .scazut )
Chiar daca eram aproape decis sa iau o plasma Panasonic -ST50 in special, am avut de facut ceva plati neasteptate
si nu am putut sa mai astept sa-mi refac bugetul si am luat aceasta plasma si ma bucur ca am facut asta,nu regret !
Acum stie cineva cum? sau de unde pot sa aflu cate ore de folosire are aceasta plasma ? trebuie intrat in meniul service ?
Chiar daca eu oricum nu o sa-l folosesc am un media player separat Eboda , am testat si media playerul Tv-ului si este chiar f. ok -citeste si filme de pe stick 1080p f. probleme
Eram speriat de retentia imaginii la plasma sau Burn In ,eu am trecut de la Lcd- Led la plasma ,
este prima plasma pe care o achizitinez !! si pot sa spun ca am observat-o pana acum ,
mai raman din cand in cand siglele tv - meniul de la M. Player . dar asta se observa doar daca te apropri de Tv la maxim 1m de tv
si asta​ doar pt 20-30 de sec maxim !!! dupa care dispare f. rapid-in maxim 30 de sec repet. Am setat pixel orbiter pe on.
Oricum fata de Lcd Samsung seria 6-C avut anterior -este un pic mai reflexiv -dar nu este problema mare asta,
daca ai draperii pe timpul zilei
In schimb are unghiuri de vizionare excelente + 0 clouding- dar asta se stie asta deja este specific plasmei -unul din avantajele asupra Lcd -Led
Oricum fata de LCD Samsung avut anterior are culori mai ok + negru,contrast mai profund parca-dar in schimb nu are luminozitate la fel de mare -
dar este f. ok oricum si pe timpul zilei face fata bine nu ai probleme -doar cu reflexiile putin mau suparat pana am montat draperii-dupa care s-a rezolvat total

Edited by inthemix, 24 December 2012 - 17:15.


#2
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 10.03.2005
incearca asa: "settings", apoi de pe telecomanda, "butonul rosu de jos", apoi alegi "product info" si acolo tre sa-ti arate orele de functionare. Cel putin asa se face la un PA6500. Poate merge si la modelul tau.

#3
inthemix

inthemix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 26.11.2010
Am incercat mersi pt. raspuns dar nu arata nimic in sensul asta,doar modelul ,versiunea de firmware actuala si seria Tv + un nr de asistenta de la LG atat
poate trebuie intrat in meniul service ? dar nu stiu cum sa fac asta ?

Edited by inthemix, 24 December 2012 - 17:56.


#4
Angelitto

Angelitto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 10.03.2005
Acolo trebuia sa arate orele de functionare. Era pe randul 4. Altundeva nu ai cum sa vezi. Doar acolo se putea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate