Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare
 EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...
 Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...
 

martor bord- ITP

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
florin_tiv

florin_tiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 20.03.2011
Buna seara forumisti.
De ceva vreme am probleme cu supapa EGR (asa arata pe testul VAG).Sunt perioade cand martorul de pe bord se aprinde,alteori nu, insa in ultima vreme  sta aprins tot timpul. Am fost la service si mi-au sters de 2 ori aceasta eroare din comp. masinii dar dupa 1-2 zile apare iar.
Problema este ca trebuie sa ii fac ITP-ul si nu stiu daca ma pot prezenta asa cu ea.
Am uitat sa precizez, masina este un Golf 4, 1.9tdi din 2004.
Exista sansa sa nu imi dea ITP-ul din cauza acelui martor aprins? Sper sa nu se ia si de xenon...

#2
XON-XOFF

XON-XOFF

    Big Fat Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,442
  • Înscris: 27.05.2006
nu-i interesează pe ei ce becuri se aprind în bord; dacă maşina trece testele stas (luminile din exteriorul maşinii, poluare, frîne, etc) restul nu e problema lor.

Cu xenonul poate fi altă poveste... depinde dacă e omologat de rar sau nu...

#3
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Poate sa fie pom de craciun in bord (am vazut multe G4 cu beculetele aprinse).....important este ce iese pe teava de esapament .

Daca  este o problema reala ai sanse mari sa nu iasa la noxe (depinde de EGR daca e cuplat/decuplat) .

Edited by polizei, 09 November 2012 - 22:55.


#4
mviorel

mviorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 824
  • Înscris: 29.06.2009
Parerea mea e ca depinde UNDE mergi sa iti faci ITP Posted Image . Eu cand am fost m-am bucurat ca sunt in Romania.

#5
valitudor

valitudor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 18.10.2003
Pentru un diesel, verificarea de gaze inseamna doar testul de opacitate. Hidrocarburile si monoxidul de carbon se verifica doar la benzinare. Insa, orice eroare pe bord cu legatura la sistemul antipoluare inseamna automat picarea testului, chiar fara efectuarea masuratorilor.
Asta teoretic, practic... depinde de statie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate