Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update BIOS = Calculatorul se blo...

Maimuta si Negru

Chiar nu mai suntem in stare sa f...

Soluție de supraveghere ieft...
 1 capatana de usturoi pe zi, pune...

Latenta uriasa la laptop cu i7-12...

Unde se afla acest local ?

Activitați extracurriculare ...
 Sprayul de muste RAID nu mai func...

Baterie termica cu acetat de sodi...

Branza maturata/betonata

Imagine ecran laptop tremura si e...
 Hamsie si Capelin prajiti in tiga...

Seat Leon FR !

Facultatea potrivita pentru softw...

Upgrade CPU --> upgrade RAM?
 

Avertizare sonore faruri aprinse VW Golf 4

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
Salut!
Am si eu o intrebare: nu mai imi functioneaza avertizarea sonora cand deschid usa si am farurile aprinse. Stiu ca mi-a mers si acum nu mai vrea. S-a confruntat cineva cu o astfel de problema? Mi-ar putea da cineva vreun sfat, ceva?
Am un Golf 4 1.9 TDI Variant.
Multumesc anticipat!

#2
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 19.08.2005
Probabil ca este pe acelasi intrerupator cu plafoniera (care se aprinde la deschiderea usilor). Daca da, scoate intrerupatorul, verifica firele si curata contactele.

#3
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003

 ghevasalie, on Nov 13 2005, 12:29, said:

Probabil ca este pe acelasi intrerupator cu plafoniera (care se aprinde la deschiderea usilor). Daca da, scoate intrerupatorul, verifica firele si curata contactele.

am fost la cineva care se pricepe, dar mai mult la motoare, pt. golf-uri, passat-rui, audi, etc., si a verificat si plafoniera (nu se aprinde cand deschid usa), nici beculetzul reflectorizant (care, la usa din dreapta, se aprinde odata cu deschiderea usii). mi-a zis ca cel mai bine e sa merg la un service, imi baga toata treaba pe calculator si imi spune avaria, dar din cate am inteles nu e foarte grav, poate fi vreo siguranta arsa, sau una oxidata, ce necesita curatare.
de dat masina unui "neprofesionist" (ca la dacii, etc.) nu m-as risca, asa ca mai bine merg la service. ce zici?

#4
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 19.08.2005
Daca vrei neaparat poti sa mergi si la service dar problema e aproape sigur minora. Pur si simplu scoti intrerupatorul (butonul acela care se apasa la inchiderea usilor) si cureti contactele. In marea majoritate a cazurilor, aceasta e problema.
Succes!

#5
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
pai problema e ca nu prea ma pricep, dar cred ca, pana la urma as face-o, dar lipsa de timp isi spune cuvantul.
m-am programat deja pt. maine la service, poate imi remediaza baietii defectiunea. voi reveni cu detalii eventual.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate