Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 Îndepartare bule folie reflectoriz...

Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...
 

hernie inghinala

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Buna ziua,

Stiu ca s-a mai discutat pe aici despre hernia inghinala, dar m-ar interesa cateva pareri actualizate, ca sa zic asa - ultimul post era din 2010.
Am fost diagnosticat cu hernie inghinala de un chirurg de la Spitalul I Cantacuzino si mi s-a spus sa ma hotarasc cand vreau sa ma taie. Eu personal am o teama de ace si cutit... si ma gandeam si la varianta laparascopica. Care ar fi mai ok?
Sunt pacientul Spitalului Cantacuzino de vreo 8 ani de zile, fiind diagnosticat cu spondilita anchilozanta, si imi place atat curatenia din spital cat si atitudinea prietenoasa si profesionista a celor ce lucreaza acolo (majoritatea colectivului este in varsta de 30-35 ani).

Ce ma sfatuiti? Experiente recente? Avantaje / dezavantaje?

#2
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

View Postzugry, on 03 septembrie 2012 - 06:24, said:

Buna ziua,

Stiu ca s-a mai discutat pe aici despre hernia inghinala, dar m-ar interesa cateva pareri actualizate, ca sa zic asa - ultimul post era din 2010.
Am fost diagnosticat cu hernie inghinala de un chirurg de la Spitalul I Cantacuzino si mi s-a spus sa ma hotarasc cand vreau sa ma taie. Eu personal am o teama de ace si cutit... si ma gandeam si la varianta laparascopica. Care ar fi mai ok?
Sunt pacientul Spitalului Cantacuzino de vreo 8 ani de zile, fiind diagnosticat cu spondilita anchilozanta, si imi place atat curatenia din spital cat si atitudinea prietenoasa si profesionista a celor ce lucreaza acolo (majoritatea colectivului este in varsta de 30-35 ani).

Ce ma sfatuiti? Experiente recente? Avantaje / dezavantaje?

Si la varianta laparoscopica te "taie", deci daca ai teama de "taiat" e same shit. Cand suni sa programezi interventia, de ce nu intrebi si ce varianta (clasica/laparoscopica) va alege si de ce?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate