Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme internet

Pozitionare aer conditionat. Ar f...

Logare site erovinieta.ro

Facultatea de geologie - ingineri...
 Pot sa conduc o masina electrica ...

Sursa led 25-36W ?

Prosumatori - cat aveti de primit...

Film cautare
 EURO 24 - Meciul 4: Romania - Ola...

Disparitie body-spray AXE din Rom...

Penurie de Inka?

Receptionerele de la centrele de ...
 Nu se mai gasesc e-Bike de inchir...

Seat Leon 5F 2.0 184hp costuri in...

Dispar punctele de restaurare la ...

cum pot opri auto boost-ul pt i7 ...
 

Aspire Acer

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Oksa

Oksa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2012
Buna Ziua!
Tocmai mi-am achizitionat un Acer Aspire 5742ZG  si sunt curios de  niste impresii despre acest laptop (Este bun?Rezista?Face probleme de hardware/software rapid?).Pe langa asta vreau sa stiu despre Sistemul de racire  deoarece la mine se incalzeste destul de rapid cand rulez un joc sau ceva de genu in rest nu am probleme . Orice ajutor este bine venit! Multumesc Anticipat.

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,799
  • Înscris: 09.05.2005
E o loterie cu laptop-urile Acer, iti recomand sa ai grija de el (nu il folosi in pat, curata-l periodic, cumpara un stand de racire) ca nu sunt cele mai fiabile produse.

#3
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
E bine ca intrebi dupa ce l-ai achizitionat.

#4
Motos

Motos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 04.07.2010
am un acer i5 de vreo 2 ani si sunt multumit,ce-i drept se incinge foarte rpd la rularea unui joc  in rest nu prea am avut probleme cu el ... Software ok .. hardware ok.. daca vrei totusi sa te joci pe el incearca un stand-cooler serios.

#5
Oksa

Oksa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2012
Multumesc pentru raspunsuri  si ca sa iti  raspund Puferiu  acuma intreb deoarece l-am primit cadou

#6
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,755
  • Înscris: 28.12.2008

View PostMotos, on 25th August 2012, 20:17, said:

in rest nu prea am avut probleme cu el ... Software ok

Really ? Ce software ai avut tu în mod special de la Acer ?

#7
Oksa

Oksa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2012
O noua intrebare :). Acuma incerc sa dezarhivez ceva de la un joc  si  imi ia cam 1 ora si 20 de minute si un prieten  care are PC  un pic mai slab ca  laptopu meu ia luat 5 minute :| si pe langa asta eu abia mai pot deschide ceva in timp ce fac chestia asta  si lui  ii merge perfect + ca am incercat sa vad cam cate resurse mi-a luat pentru  dezarhivare  si erau doar 40% ( sincer nu inteleg ce se intampla cu laptopu asta ). E problema de la Windows/Software ? Care are  vreo idee?! Va rog sincer sa imi dati o idee ceva

#8
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,755
  • Înscris: 28.12.2008
O problemă la HDD mai degrabă ori vreun Windows cu probleme luat la repezeală de pe net.

#9
Oksa

Oksa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.08.2012
Am sa incerc sa fac o reinstalare de windows . Oare altceva nu ar putea fi?

#10
fyzz

fyzz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.09.2012
Buna si bine v-am gasit forum SOFTPEDIA!.Am si eu o problema cu un laptop acer aspire 5349 la conectare pe  Wi Fi in idea ca vede wairlessurile dar imi da eroare de conectare ,nu stiu ce sa fac tre sa setez din laptop ceva ? Va rog sa ma ajutati multumesc anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate