Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

[UNDE?] Revelion 2013 la munte

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,360
  • Înscris: 14.04.2010
Am decis ca anul asta ca eu si sotia sa facem revu' in Ro undeva la munte... pe net imi pare cam ambigua treaba si fara recomandari e riscant.

Astept ceva sfaturi, indrumari si experiente personale... am gasit ceva relativ ok la complexul Wolf din Bran, dar as vrea sa am de unde sa aleg.

Merci anticipat!

#2
testosul1

testosul1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 28.07.2012

View PostEngineer_xxl, on 24th August 2012, 13:41, said:

Am decis ca anul asta ca eu si sotia sa facem revu' in Ro undeva la munte... pe net imi pare cam ambigua treaba si fara recomandari e riscant.

Astept ceva sfaturi, indrumari si experiente personale... am gasit ceva relativ ok la complexul Wolf din Bran, dar as vrea sa am de unde sa aleg.

Merci anticipat!

depinde si in ce zona ai dori,  cati veti merge si cam ce gen de distratie doresti(  adica gen statiune, cabana in munte, etc)

o alternativa tot in Bran ar fi complexul Vila Bran.

#3
Engineer_xxl

Engineer_xxl

    Fara glie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,360
  • Înscris: 14.04.2010

View Posttestosul1, on 24th August 2012, 12:57, said:

depinde si in ce zona ai dori,  cati veti merge si cam ce gen de distratie doresti(  adica gen statiune, cabana in munte, etc)

o alternativa tot in Bran ar fi complexul Vila Bran.

Nu voi fi decat eu cu sotia si nu conteaza daca e cabana sau statiune, important e sa fie ceva de calitate, sa nu ne trezim ca nu e apa calda, ca nu e incalzire sau ca mancarea e de 2 bani.

#4
paulmarius

paulmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.04.2009
Daca vreti ceva nou va recomand Budapesta.Un bilet dus intors la tren costa cca 150 RON ,apoi aveti sanse ca in gara sa fiti intampinati de persoane care ofera cazare la preturi mici- cca 20 Euro /noapte.

#5
Zeus_XP

Zeus_XP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 28.12.2008
Salut,

Aveti cumva niste recomandari in ceea ce priveste zona Apuseni? Avem un grup de aprox 20 de prieteni, si vrem sa inchiriem o vila pentru cateva zile. Problema ca e nimeni nu e din zona, si nu prea stim ce statiuni sunt pe acolo. Mai ales pentru sezonul de iarna.

Ce m-ar interesa ar fi: sa avem o partie de sanie/ski, sa fie o zona frumoasa, sa existe si ceva divertisment (nu vreau concerte, dar sa putem merge la un vin fiert si altundeva in afara vilei), si, poate, sa fie si o zona unde sa putem vizita cate ceva, la distante de cativa zeci de kilometri in jur.

#6
testosul1

testosul1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 28.07.2012

View PostZeus_XP, on 12 septembrie 2012 - 10:27, said:

Salut,

Aveti cumva niste recomandari in ceea ce priveste zona Apuseni? Avem un grup de aprox 20 de prieteni, si vrem sa inchiriem o vila pentru cateva zile. Problema ca e nimeni nu e din zona, si nu prea stim ce statiuni sunt pe acolo. Mai ales pentru sezonul de iarna.

Ce m-ar interesa ar fi: sa avem o partie de sanie/ski, sa fie o zona frumoasa, sa existe si ceva divertisment (nu vreau concerte, dar sa putem merge la un vin fiert si altundeva in afara vilei), si, poate, sa fie si o zona unde sa putem vizita cate ceva, la distante de cativa zeci de kilometri in jur.

Partie de ski este la Vartop/Arieseni. Zona este superba, vara am fost cativa ani la rand prin Apuseni . iarna nu am fost.

Edited by testosul1, 12 September 2012 - 16:22.


#7
amiba3

amiba3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.08.2007
Noi am fost in defileul Dunarii la pensiunea Steaua Dunarii, chiar pe mal. Camerele nu foarte mari, dar OK - incalzite, curate, vedere la spre fluviu, mancarea super (mai ales pestele). Preturile erau rezonabile. La dorinta noastra, ne-au dus cu salupa prin cazane.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate