Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 

Oferte litoral „ieftine”

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Cum n-am reușit să-mi iau concediu până acum și nici n-am bani pentru țări străine, vreau să stau și eu o săptămână pe litoralul românesc. In acest sens am vizitat destul de multe site-uri de „deals” in căutarea unei oferte. Ce nelămurire am in legătură cu acele oferte:
1. TOATE par a fi de persoană/sejur. Adică dacă vreau să iau și nevasta, prețul din prima e dublu, corect? Păi in cazul ăsta nu e mare ofertă, pentru că anul trecut m-am dus in sezon de banii respectivi, iar la cazare nu m-a intrebat dacă sunt singur sau cu altă persoană.
2. Dacă achit un voucher d-ăla de o persoană dar vin cu nevasta pe NEVE... mă caută ăștia in cameră și-mi trimit nevasta acasă? :naughty:
3. Ar trebui să fac treaba asta cu un singur voucher dar să stăm două persoane? Care sunt riscurile? A mai incercat cineva? Pentru două-trei sute de lei nu vreau la bulău! :confuzzled:

P.S. Mi se pare super confuză treaba cu o persoană sau două per cameră. Adică tu ai de inchiriat o camera dublă. Eu vin și vreau să mă cazez, dar diferă prețul dacă mai e cineva cu mine... Nu se numește DUBLĂ pentru a caza DOUĂ persoane? Când inchiriezi o mașină te intreabă câte persoane o să plimbi cu ea?

Edited by UnForsaken, 20 August 2012 - 11:41.


#2
mirceaba

mirceaba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 01.11.2008
nu inteleg.si mai vreti sa mergeti gratis?

#3
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 19.11.2008
pai tocmai daca se numeste dubla este camera pentru 2 persoane si atat timp cat ei iti dau tariful pe persoana este logic tatifX2 pentru a vedea pretul camerei. sunt si oferte in care iti spune clar pret de n lei pentru camera/apartament

#4
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

View Postmirceaba, on 20th August 2012, 13:02, said:

nu inteleg.si mai vreti sa mergeti gratis?
Posturile astea fără sens păstrează-le pentru aria de Fun.

View Postadi_ab, on 20th August 2012, 13:06, said:

pai tocmai daca se numeste dubla este camera pentru 2 persoane si atat timp cat ei iti dau tariful pe persoana este logic tatifX2 pentru a vedea pretul camerei. sunt si oferte in care iti spune clar pret de n lei pentru camera/apartament
Tocmai, dar dacă prețul se dublează nu mai sunt cine știe ce oferte. Plus că v-am zis, dacă mă duc singurel și cer o cameră dublă la hotel nu cred că interesează pe nimeni cu cine sunt sau pe cine mai aduc in cameră.
Mai exact, uite o ofertă: 300 lei/6 nopți in cameră dublă/persoană in Eforie Nord. Acceptabilă, dar nu și dacă vin cu nevasta, caz in care dau 600 de lei, practic 100 lei/noapte in hotel de 2*, in septembrie. Mai pare o super ofertă?
Ca fapt divers, un coleg de birou s-a dus frumos la hotel, a luat o cameră, era cu nevasta, s-a cazat, a plătit 55 lei/noapte, indiferent de numărul de persoane. Fără oferte, fără nimic și tot s-a scos mai ieftin.

#5
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Atunci du-te la hotelul unde a fost si colegu'...

#6
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,334
  • Înscris: 08.09.2010
de vreme te-ai interesat? ai idee cum va fi vremea pe litoral la inceputul lui septembrie?
nu de-alta dar si eu as vrea sa plec pe 3 sept o saptamana la mamaia :D
au am luat bilet la mamaia, hotel 2* cu 202 lei de persoana, doar cazare, in total 404 lei camera cu pat matrimonial pt mine sotie si kinder. sper sa mai apuc vreme buna
bafta

Edited by DonGiulliano, 20 August 2012 - 13:00.


#7
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

View PostDonGiulliano, on 20th August 2012, 13:59, said:

de vreme te-ai interesat? ai idee cum va fi vremea pe litoral la inceputul lui septembrie?
nu de-alta dar si eu as vrea sa plec pe 3 sept o saptamana la mamaia :D
au am luat bilet la mamaia, hotel 2* cu 202 lei de persoana, doar cazare, in total 404 lei camera cu pat matrimonial pt mine sotie si kinder. sper sa mai apuc vreme buna
bafta
Cică o să fie frumos, in jur de 30 de grade. Asta la inceputul lui septembrie.

#8
adi_ab

adi_ab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,079
  • Înscris: 19.11.2008
pai cine te pune sa te iei dupa tot felul de siteuri de reducere si vouchere. vezi ca este programul litoralul pentru toti care incepe la finalul lui august si sunt preturi foarte ok

#9
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005

View Postadi_ab, on 20th August 2012, 15:09, said:

pai cine te pune sa te iei dupa tot felul de siteuri de reducere si vouchere. vezi ca este programul litoralul pentru toti care incepe la finalul lui august si sunt preturi foarte ok
Da, către ăsta m-am orientat intr-un final.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate