Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...

Comercianti (inclusiv PFA) obliga...
 Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...

Acceleratie sacadata Vespa 300ccm

Microfon pentru un Sony A6100?
 Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 

Intentare proces Carpe Diem Travel

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
catalinace

catalinace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2012
Am vrut sa deschid un topic separat pt cei ce vor sa intenteze o actiune penala impotriva firmei Carpe Diem Travel pt infractiunea de inselaciune.
  Eu sunt din Iasi si din cate stiu eu trebuie sa deschid procesul in Bucuresti, asa ca ar fi mai usor daca ne-am asocia si incepe procesul cat mai curand, pt ca oricum nu are legatura cu asigurarea.
  Eu am platit din martie pt early booking si trebuia atunci, in maxim o luna, agentia sa trimita banii mai departe la hotel pt a prinde oferta de early booking. Cum firma nu a facut plata si nici nu a intrat in insolventa atunci, inseamna ca banii mei au fost folositi in alte scopuri iar eu am fost anuntat. Vreau sa ii dau in judecata pe Crupa Andreea Oana si pe Frentescu Paul Valeriu pt inselaciune si uz de banii mei. Nu firma, ci patronul si managerul.

  Pt cei interesati va rog sa ma contactati pe privat.

#2
cellinee

cellinee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.07.2012

View Postcatalinace, on 31st July 2012, 12:02, said:

Am vrut sa deschid un topic separat pt cei ce vor sa intenteze o actiune penala impotriva firmei Carpe Diem Travel pt infractiunea de inselaciune.
  Eu sunt din Iasi si din cate stiu eu trebuie sa deschid procesul in Bucuresti, asa ca ar fi mai usor daca ne-am asocia si incepe procesul cat mai curand, pt ca oricum nu are legatura cu asigurarea.
  Eu am platit din martie pt early booking si trebuia atunci, in maxim o luna, agentia sa trimita banii mai departe la hotel pt a prinde oferta de early booking. Cum firma nu a facut plata si nici nu a intrat in insolventa atunci, inseamna ca banii mei au fost folositi in alte scopuri iar eu am fost anuntat. Vreau sa ii dau in judecata pe Crupa Andreea Oana si pe Frentescu Paul Valeriu pt inselaciune si uz de banii mei. Nu firma, ci patronul si managerul.

  Pt cei interesati va rog sa ma contactati pe privat.

Salut, vezi ca n-ai setarile cum trebuie la user si nu pot sa-ti trimit mesaj pe privat..

#3
catalinace

catalinace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2012

View Postcellinee, on 3rd August 2012, 19:50, said:

Salut, vezi ca n-ai setarile cum trebuie la user si nu pot sa-ti trimit mesaj pe privat..

Nu stiu ce setari trebuie sa fac!? Am primit mesaj pe privat. Asa ca ar trebui sa functioneze

#4
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 24.04.2011
Ai consultat un avocat? Daca nu ceri pagube de peste 15000, nu prea te baga nimeni in seama ca ei iau comision din suma ceruta.
Eu as fi interesat, dar momentan nu am gasit un avocat sa ne reprezinte..

#5
catalinace

catalinace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2012
Momentan nu am cautat avocat. Nici nu as vrea sa caut pt ca sunt din Iasi si ar trebui sa gasim pe cineva din Bucuresti. Si cred ca se poate aduna usor, din cati suntem pagubiti chiar si dupa/daca ne returneaza ceva asiguratorul, suma de 15000Euro si probabil chiar mai mult. Dar asteptam sa vedem cat este paguba si cat ne da asiguratorul. Tu ai fi a 5-a persoana interesata pana acum. Astept noi mesaje.

View Postdiahim, on 8th August 2012, 10:20, said:

Ai consultat un avocat? Daca nu ceri pagube de peste 15000, nu prea te baga nimeni in seama ca ei iau comision din suma ceruta.
Eu as fi interesat, dar momentan nu am gasit un avocat sa ne reprezinte.


#6
diahim

diahim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,046
  • Înscris: 24.04.2011
Eu sunt in aceeasi situatie ca tine, cu plata facuta in martie, dar sincer, sper sa imi recuperez o parte din banii dati avans, nici nu indraznesc sa visez la bani din pagube morale..

#7
andrew1

andrew1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 17.09.2008
Gata procesul? :))

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate