Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hidrofor defect arunca apa inapoi...

Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?
 Valeriu Nicolae

Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf
 Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei
 Samsung Galaxy S23 Plus

Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin
 

"Sofer insolent incatusat de politist de circulatie"

- - - - -
  • Please log in to reply
185 replies to this topic

#1
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
http://www.220.ro/vi...tie/7tzAuOhd51/


E bine de vazut ca mai sunt si politisti cu oua in tara asta. In Occident era scos soferul cu pistolul la cap, nu mai zic de Statele Unite.

#2
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,564
  • Înscris: 24.01.2007
A procedat exact ca la carte. Merita felicitat pentru calmul de care a dat dovada in disputa cu cocalarul ala.

#3
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Calm? Voi nu ati vazut cum vorbea taranul de militian? De parca ala din masina ii era ruda apropiata. Idiotii astia nu stiu sa vorbeasca cu dumneavoastra? Nu-i invata in scoala aia a lor?

#4
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,752
  • Înscris: 28.12.2008
A procedat OK polițistul, poate nu 100% ca la carte însă melteanul ăla o merita. Ce m-a deranjat însă e opinia publică, citeam pe un blog o grămadă de păreri împotrivă, că polițaiul n-are voie să-i atingă mașina fără mandat, că dădea nu știu cum din mâini, că l-a agresat, că a abuzat de putere și alte prostii.
Semn că mai sunt mulți tupeiști din ăștia pe șosele. Prin alte țări ți-o luai pe carcasă din primele 10 secunde.

@paintx05

Polițistul s-a enervat pe tupeul țăranului. Nu mi se pare că i-a vorbit urât, ce vroiai, să-i dea și o cafeluță și o țigară ?

'' - Morții mă-tii !
- Ce-ai zis mă ?!  :curse:  *scoate spray-ul*
- Aaaa, fffsfsfdghnhgvsnrsdjv.... :crying: ''

:lol:

Edited by driftking91, 27 July 2012 - 12:05.


#5
12trei

12trei

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,328
  • Înscris: 22.07.2011
Sa vorbeasca cu "dumneavoastra"? Un pulan peste bot cocalarului si tras de gat afara din masina.

#6
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Da soferul poate era cocalar dar a avut dreptate. I-a vorbit politicos pana aproape de final. Militianul a inceput cu deschide portbagajul si alte chestii doar pentru ca poate. In mod normal ii scria procesul verbal si sanatate. Nu statea sa-i vorbeasca ca la stana si sa-l arate cu degetul. Si ma doare in cur ca s-a suparat pe tupeul cocalarului. Bine ca cocalarul n-a avut dreptul sa se supere pe tupeul militianului.

#7
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007

View Postdriftking91, on 27th July 2012, 12:55, said:

'' - Morții mă-tii !''
'' - Ce-ai zis mă ?!''


:roflmaofast:

#8
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,752
  • Înscris: 28.12.2008

View Postpaintx05, on 27th July 2012, 13:00, said:

In mod normal ii scria procesul verbal si sanatate.

Dacă ăla nu dădea actele, pe ce nume vroiai să scrie PV ? Când te oprește poliția și nu vrei să prezinți actele, nu vrei să deschizi portbagajul, asta nu înseamnă că ai un comportament suspect, poate ascunzi ceva ? Sau vroiai să-i ureze drum bun ?

#9
tak30ver

tak30ver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 16.01.2009
Mi-e mila doar ca politistul va fi anchetat probabil pentru ca a abuzat putin la final luandu-i telefonul.
In rest, bravo lui . Astfel de specimene trebuie sa se calmeze odata, sa nu mai priveasca crocodilii ca pe niste fraieri .
Va dati seama de caracterul soferului doar prin faza in care spune ca lui nu i se pare normal sa aiba actele la el la fel cum nu i se pare nimic ilegal sa conduca fara acte la el. Deci el priveste legea dupa parerea lui nu dupa ce scrie in lege efectiv. Permisul probabil era luat pe spaga si tupeu ...

#10
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007
Bine atunci. Cand o sa fiti voi in locul soferului si o sa deschideti topicuri pe aici cu "Ajutor abuz al politiei" o sa mai vorbim. Eu am patit-o de cateva ori cu astia si de aia ma enervez. Eu le vorbeam respectabil si politicos si ei ma luau cu ma si ma tratau de parca am fi impartit pachetelul la gradinita.
Restul filmului e discutabil. Nu avem filmul de la inceput si nu stim ce au vorbit inainte.

#11
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007

View Postpaintx05, on 27th July 2012, 13:00, said:

In mod normal ii scria procesul verbal si sanatate.

Pe ce sa-i scrie procesul verbal daca a zis ca n-are acte? Trebuia sa-l duca la sectie sa-l identifice, dar nici sa se dea jos n-a vrut.

Si ce e asa mare smecherie ca l-a pus sa-i arate portbagajul? Ca doar nu l-a pus sa faca flotari sau sa stea in genunchi pe nuci. Daca as fi politist, si eu i-as inspecta masina unuia care n-are acte nici pentru el, nici pentru masina si e si pus pe scandal. Tiparul clasic de infractor.

#12
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007

View Posttchoara, on 27th July 2012, 13:06, said:

Pe ce sa-i scrie procesul verbal daca a zis ca n-are acte? Trebuia sa-l duca la sectie sa-l identifice, dar nici sa se dea jos n-a vrut.

Si ce e asa mare smecherie ca l-a pus sa-i arate portbagajul? Ca doar nu l-a pus sa faca flotari sau sa stea in genunchi pe nuci. Daca as fi politist, si eu i-as inspecta masina unuia care n-are acte nici pentru el, nici pentru masina si e si pus pe scandal. Tiparul clasic de infractor.

Si daca omul chiar nu avea actele la el ce se intampla? Tot si-o lua de la militian? Scrie in lege ca in cazul in care nu ai actele la tine tre sa primesti pumni in fata?

#13
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,752
  • Înscris: 28.12.2008

View Postpaintx05, on 27th July 2012, 13:06, said:

Bine atunci. .

Te-am înțeles, ai avut ceva neînțelegeri cu polițiștii însă aici vorbim despre video-ul de față. Că mai sunt unii nesimțiți, corupți, etc. nu e un mister.
Care pumni în față ? A vrut doar să-l dea jos din mașină iar acesta s-a împotrivit, nu băga de la tine din burtă. Ca să nu mai zic că l-a și înjurat pe Garcea, lucru care poate intra la ultraj.

Edited by driftking91, 27 July 2012 - 12:13.


#14
tidicristi

tidicristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,276
  • Înscris: 06.08.2007
A supralicitat , cind a injurat , a luat un spray in nas !! Avea dreptate politistul , pina nu a avut un martor nu a trecut la actiune .

Risca o amenda mica si puncte , pt centura .

#15
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,564
  • Înscris: 24.01.2007

View Postpaintx05, on 27th July 2012, 12:53, said:

Calm? Voi nu ati vazut cum vorbea taranul de militian? De parca ala din masina ii era ruda apropiata. Idiotii astia nu stiu sa vorbeasca cu dumneavoastra? Nu-i invata in scoala aia a lor?

Prietene, pe tine cand un taran te injura de morti si de raniti tu ii vorbesti cu "dumneavoastra"?
Nu fi ipocrit.
Eu de cate ori am fost oprit de catre agentii de la rutiera niciodata nu mi-au vorbit la pertu.

#16
paintx05

paintx05

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 26.05.2007

View Postdriftking91, on 27th July 2012, 13:11, said:

Te-am înțeles, ai avut ceva neînțelegeri cu polițiștii însă aici vorbim despre video-ul de față. Că mai sunt unii nesimțiți, corupți, etc. nu e un mister.
Care pumni în față ? A vrut doar să-l dea jos din mașină iar acesta s-a împotrivit, nu băga de la tine din burtă. Ca să nu mai zic că l-a și înjurat pe Garcea, lucru care poate intra la ultraj.

Nu stiu exact ce s-a intamplat la final ca n-am inteles. Citisem mai sus de aia am zis de pumn. Inteleg ca a fost spray. Era de ajuns sa-l traga de acolo ca omu n-a fost violent decat verbal. Dar de, militianul are spray, poa sa-l foloseasca cand vrea muschiu lui.
In situatia de fata amandoi au gresit si amandoi au pierdut. Soferul ca a crezut ca poate sa castige un argument cu cap de creta, si cap de creta ca s-a umflat in pene prea mult si a facut atata caz dintr-o simpla chestie (nu cred ca e atat de grav sa conduci fara centura). Acum amandoi o sa stea sa dea declaratii. Soferul isi ia amenda si probabil si dosar penal ca a injurat organul, organul si-a pierdut din timpul de spaga si o sa trebuiasca sa faca ore suplimentare.
Daca ati fi avut si voi probleme cu politia (nu doresc nimanui asta) n-ati mai fi fost asa duri cu soferul.

@Dau l-a injurat abia la final. militianul i-a vorbit urat de la inceput.

Edited by paintx05, 27 July 2012 - 12:23.


#17
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,564
  • Înscris: 24.01.2007

View Postpaintx05, on 27th July 2012, 13:08, said:

Si daca omul chiar nu avea actele la el ce se intampla? Tot si-o lua de la militian? Scrie in lege ca in cazul in care nu ai actele la tine tre sa primesti pumni in fata?

Se vede ca esti subiectiv. Nu cred ca si-a primit nimeni pumni in fata doar pentru ca nu avea actele la el. Sa fim totusi seriosi.

#18
bolovan

bolovan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,370
  • Înscris: 13.02.2004
paintx05 hai sa-ti spun un secret...nici eu n-am avutp robleme cu politia...si sa-ti spun secretul: NU INCALC LEGEA!
Felicitari politistului.
Din nefericire in romania ii foarte blanda legea. Intr-o tara civilizata facea si ceva puscarie boschetarul de sofer).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate