Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.
 Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche
 

problema sunet pe windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
oana89alexandra

oana89alexandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.05.2009
Buna, nu ma pricep prea mult in acest domeniu, de aceea, m-am gandit sa postez aici problema mea, sa vad daca are cineva vreo solutie.

Am un laptop Hp 625 pe care am instalat de curand windows 7 extreme edition si am observat ca atunci cand joc Aika si vorbesc pe skype in acelasi timp, sunetul de la joc se aude in difuzorul laptop-ului , iar sunetul de la skype in casti. Atata timp cat nu vorbesc pe skype, sunetul de la joc se aude in casti, dar daca ma suna cineva pe skype in timp ce sunt in Aika, sunetul de la joc se muta automat in difuzorul laptopului, iar in casti imi ramane doar cel de la skype. Inainte, cand aveam instalat windows Xp professional pe laptop nu aveam aceasta problema, sunetul de la ambele aplicatii se auzea in casti. Cum e posibil acest lucru? Stie cineva?

Intotdeauna am instalat driverele potrivite modelului meu de laptop de pe site la HP (atat pe Wind Xp cat si pe Wind 7) si nu inteleg de ce se aude asa.

Era sa uit... cand aveam Wind Xp, nu se auzea intotdeauna sunetul in difuzorul laptop-ului in momentul in care deconectam castile, trebuia sa bag si sa tot scot mufa de la casti pt a auzi intr-un final sunetul in difuzorul de la laptop, dar ma gandeam ca e o eroare ceva si de asta am probleme. Are vreo legatura cu problema mea actuala? (cea de pe Wind 7)

Stie cineva care ar fi cauza problemei pe care o am pe Wind 7 si cum o pot solutiona?

#2
lex_ad

lex_ad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 27.08.2004
daca driverele de la sunet au si ceva soft, vezi un pic prin setarile de la soft, dar ce zici tu ...suna ciudat ..., odata ce ai conectat castile la laptop ar trebui sa ai sunet doar in casti

#3
audiofun

audiofun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 31.12.2009
Asigura-te ca ai selectat iesirea corecta (vezi figura SelectSource, se poate redenumi ca la mine daca folosesti majoritar casti) si apoi incearca sa te joci cu atenuarea semnalelor la detectia comunicatiei (vezi figura MuteSounds). Daca nu iese, poate trimiti o poza cu setarile tale din Control Panel\Hardware and Sound\Sound si din Skype.
Succes

Attached Files



#4
oana89alexandra

oana89alexandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.05.2009
imi cer scuze, am uitat sa va mai spun cum am rezolvat problema

in control panel - hardware and sound - sound - playback si am setat "speaker" pe default device iar castile s-au dat automat pe "ready"
iar in optiunile de sunet de la skype am setat la iesire audio, difuzorul laptopului si mai jos la "suna" - foloseste difuzoarele alese

si se aude in casti orice sunet de la orice program

am atasat si doua poze

Attached Files



#5
Sica17

Sica17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 25.08.2013

View Postoana89alexandra, on 19 ianuarie 2013 - 12:10, said:

imi cer scuze, am uitat sa va mai spun cum am rezolvat problema

in control panel - hardware and sound - sound - playback si am setat "speaker" pe default device iar castile s-au dat automat pe "ready"
iar in optiunile de sunet de la skype am setat la iesire audio, difuzorul laptopului si mai jos la "suna" - foloseste difuzoarele alese

si se aude in casti orice sunet de la orice program

am atasat si doua poze

da dar eu nu pot face asta .. nu pot da click pe "set as default device"

#6
oana89alexandra

oana89alexandra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 09.05.2009
Nu stiu atunci cum ai putea face
Imi pare rau

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate