Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Cel mai adormit Hard Disk.
 Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit
 Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8
 Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...
 

CARPE DIEM TRAVEL

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1 reply to this topic

#1
claric

claric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2012
Buna seara , suntem noi pe acest forum dar, ne aflam printre pagubitii CARPE DIEM TRAVEL. Am citit cu mare atentie cele scrise pina acum, mai ales postul d-nei Oana Crupa si am de facut urmatoarele precizari si de adresat urmatoarele intrebari d-nei Oana Crupa si d-lui Frentescu: in urma deschiderii dosarului de dauna la ASIROM SI  UNIQUA  am primit urmatoarele raspunsuri : 1: trebuie sa asteptam hotarirea definitiva de insolventa a societatii care apoi trebuie sa se adreseze soc. de asigurare pentru acordarea despagubirilor.Asigurarea la ASIROM este de 50 de mii de dolari(minim posibil acordat pt. o firma de turism) din care vom fi despagubiti cu totii , procentual conf. sumelor achitate;2: se pare ca vom fi despagubiti astfel: toti cei care au achitat pina la 29.02.2012 de UNIQUA iar cei care au platit dupa 07.03.2012 de ASIROM( observati ca este 1 sapt. in care firma nu are asigurare).In continuare ii rog pe reprezentantii firmei sa ne raspunda la urmatoarele intrebari: 1: Inteleg ca d-na Crupa este deschisa dialogului si cere onestitate si adevar din partea tuturor, drept pentru care o rog sa ne spuna de ce firma a eliberat voucere fara sa faca vreo plata(imi pare rau ca o contrazic dar faptele , probate cu doc. sunt: am achizitionat 3 pachete turistice , pina la data de 26.03.2012, pt. un hotel din Kusadasi in valoare de aprox. 3200 de euro(Fantasia de Lux)pt. 3  familii si agentia nu a efectuat nici o plata pina la data de 06.07.2012 cind a anulat rezervarile noastre ?Stiu ca voucerele se elibereaza doar dupa efectuarea platii catre hotel si primirea confirmarii de plata din partea acestuia, deci DE CE AVEM VOUCERE DACA NU EXISTA PLATA HOTELULUI( ultima zi de achitare era 31.03.2012 = sfirsitul ofertei early booking-obligatoriu), agentia a eliberat aceste voucerele in luna aprilie. Va rog sa NU MAI AFIRMATI CA EXISTA PLATI PINA IN ULTIMA ZI PENTRU CA NU ESTE ADEVARAT plata catre hotelul nostru nu a fost facuta niciodata, din pacate pt. dvs am confirmarea acestui lucru chiar de la hotel(verbal si in scris).DE CE  NU ESTE ACESTA PLATA EFECTUATA?2: daca sunteti deschisi dialogului de ce nu este si un nr. de telefon la care sa va contactam?Va este f. usor sa asteptati procesele pt. ca ,probabil nu aveti de unde sa ne despagubiti pt. ca nu mai aveti bunuri mobile sau imobile pe care sa le pierdeti(zic).3: Apoi mai aveti un proces de insolventa cu soc. SC ACCENT TRAVEL&EVENTS SRL(CREDITOR) cu termen in 8.11.2012, nr.unic de dosar 14932/3/2012.Ati avut proces de insolventa si cu ALI BABA TOUR SRL   de unde aflam ca SC CARPE DIEM TRAVEL SRL si-a schimbat numele in SC CROSS INVESTITII TURISM SRL(nr.25897/3/2009 si dosarul nr.17749/3/2011cu termen in 8.11.2012.In speranta ca nu v-am plictisit cu atitea date si intrebari astept un raspuns mai ales din partea d-nei Crupa. Si apropos: dvs. vindeti pachete turistice in euro sau echivalent in lei si v-ati asigurat in dolari deci, sigur nu puteti acoperi pagubele produse, iar noi cred ca avem tot dreptul sa credem ca totul este premeditat. INCA O DATA , CEL PUTIN DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE DV. , D-NA OANA CRUPA ATI MINTIT GROSOLAN, NU AVETI NICI O PLATA ANUL ACESTA CATRE HOTELUL FANTASIA DE LUX. Fiecare dintre dvs. pagubitii printr-un simplu telef. la hotel aflati situatia reala.Cereti prin mail confirmarea faptului ca nu au fost facute plati pt. a-i demonstra d-nei care este de fapt adevarul. Sper ca va avea destul curaj sau TUPEU sa raspunda celor de mai sus. Am uitat ca in luna iunie au primit bani de la clienti si nici macar nu au mai eliberat contractul, acestia au doar bonul si chitanta fiscala pt ca , citez din d-na Andreea Mantescu ,, aveti timp pina plecati in augu :nonobad:  sa veniti pt. contract si voucere". :angry:  :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

#2
claric

claric

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2012
:nonobad: Buna seara .Observ ca d-na Crupa evita sa dea raspunsuri, astfel incit revin cu alte precizari:pentru ca agentia nu este tour operator in turcia (in Kusadasi) colaboreaza cu agentia Siba Tours care la intermediaza platile catre hoteluri.In urma dialogului telefonic si prin email cu hotelul Fantasia si agentia Siba Tours am aflat ca agentia Carpe Diem nu a efectuat nici o plata anul acesta catre Siba Tours si implicit catre hoteluri..In urma mutiplelor reclamatii de la clienti agentia din Turcia a anuntat Consulatul Roman privitor la acesta situatie.Deci, d-na Oana Crupa ce ziceati despre greutatea supravietuirii firmei, despre platile efectuate(citez ,,sume importante")Pina la urma este o mare teapa , sa asiguri o firma cu 10 ani vehime , cifra de afaceri anul trecut de aprox. 1mil. ron pentru 50 de mii de dolari? :nonobad:  :nonobad:  :thumbdown: (RUSINE) .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate