Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfc scannow blocat la 99 la suta

hdd 2,5" sata 250GB unallocat...

Comparatie consum inverter vs non...

Hidrofor defect arunca apa inapoi...
 Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Senzori de miscare ce nu aprind l...

Problema martori semnalizare dire...

Senzori de miscare cu lampi ce se...
 Samsung soundbar

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi

Recomandare laptop cu specificati...
 

Pareri oferte last minut

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
andrei76

andrei76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 07.04.2007
Salut . Ce parere aveti de ofertele last minut? a plecat cineva cu l. m. ? cum a fost? anul asta m-as risca si eu si astept sa vad daca apare ceva la sfarsitul lui iulie.

#2
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postandrei76, on 25th June 2012, 22:10, said:

Salut . Ce parere aveti de ofertele last minut? a plecat cineva cu l. m. ? cum a fost? anul asta m-as risca si eu si astept sa vad daca apare ceva la sfarsitul lui iulie.
Evident, pot aparea si oferte l.m. foarte bune, insa in clipa in care apar, este bine sa nu te repezi. Mai bine mai stai o zi-doua sa te interesezi de firma care lanseaza oferta (este sau nu de incredere), de hotel (pareri pe diferite site-uri), de firma care asigura transportul, etc. Odata dati banii, de obicei nu ii mai poti recupera decat cu eforturi sau chiar deloc daca la semnarea contractului ti se aduce la cunostinta ca penalitatile sunt 100% in caz ca te razgandesti (iar la ofertele last minute, nici nu cred ca poate exista alta situatie).
E bine sa te interesezi de firma, daca este de incredere ca nu cumva sa te prinda cu o oferta "incredibila", de nerefuzat, pentru ca in ultimul moment, la plecarea de pe aeroport sau ceva de genul acesta, sa ti se comunice cu regret ca a fost schimbat hotelul ales. Ar putea fi un mod de operare pentru unii. Si aici trebuie sa ai in vedere: firma touroperatoare, firma revanzatoare, firma partenera din strainatate.
Personal nu am apelat decat de 2 ori la oferte "last minute"- prima oara in 2007, in Turcia si a fost OK (dar de atunci, firma touroperatoare  nu mai a venit chiar cu oferte nemaipomenite, ca sa ti-o pot recomanda) iar a 2-a oara anul acesta, in iarna-city break Viena (cu o firma avand review-uri contradictorii, pe care le-am citit dupa venirea din acel week-end, dar pt. noi, din fericire, a fost chiar fara probleme) . Si de mai multe ori am profitat de hot deal-urile de la booking.
Nu am scris toata polologhia asta ca sa te descurajez. Din contra. In clipa de fata strang bani ca in primavara viitoare sa-mi cumpar o excursie ceva mai exotica, cel mai probabil cu plecare din Germania, beneficiind de o oferta last minute a celui mai mare touroperator european. Insa important e sa te informezi.

Edited by chrismo, 26 June 2012 - 22:09.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate