Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 Racordare la apa termosemineu

Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge
 Caut serviciu serios de captura v...

Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata
 

configurare media player in retea

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 18.03.2009
Buna ziua.Am si eu o problema pe care nu pot sa o rezolv.In primul rand tin sa precizez ca sunt un utilizator obisnuit de calculator .Am primit un media player chiligreen dmp 101 wireles .Am legat acest media player la router prin cablu pentru ca routerul nu e wirless si l-am conectat la lcd prin cablu scart.Am instalat diferite servere media gen serviio,tversity etc.Adaugam foldere de filme ,muzica si poze care sa le vad pe tv.Dadeam drumul la media player gasea reteaua o deschideam si gaseam ori nimic ori niste foldere goale ori folderele mele partajate dar care erau goale sau uneori gaseam numai filmele dar fara titrare .Am gasit softul xbmc .Am urmarit videotutorialul si mi s-a parut bun.L-am instalat.Am mai instalat si mysql (am citit ca e nevoie de el nu stiu pentru ce).Imi gaseste reteaua imi deschide 2 foldere audio si video cu nimic in ele.Normal nu ar trebui sa -mi apara pe tv grafica softului xbmc care e pe pc?Cred ca trebuiesc facute niste setari in calculator undeva dar nu stiu unde.V a rog daca cineva poate sa-mi dea o mana de ajutor legate de configurare.Multumesc anticipat.

#2
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 18.03.2009
Nimeni nu stie?

Edited by _DelSte_, 23 June 2012 - 16:24.
scos citat inutil.


#3
argumentum

argumentum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 14.12.2009
Salut,

MP despre care vorbesti pare a fi compatibil DLNA. Asta inseamna ca daca ai instalat un server DLNA (gen TVersity sau Serviio instalat pe calculator) si acesta este accesibil de catre MP, atunci in meniul MP vei putea gasi lista de videouri partajate. Nu am vazut cum arata meniul acestui mediaplayer dar folosirea unui server DLNA e diferita de partajarea in retea a directoarelor (sunt doua moduri de lucru diferite) deci ar trebui sa ai intrari diferite in meniu pentru asa ceva (DLNA, UPNP, Media Server). Niste screenshoturi ar ajuta.

Interfata XBMC nu o vei vedea pe TV decat daca il instalezi cumva pe MP (ceea ce nu cred ca se poate).

#4
narciso

narciso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 18.03.2009
Multumesc.O sa vad ce pot sa fac .

Edited by _DelSte_, 28 June 2012 - 01:09.
Scos citat inutil. Citeste Regulamentul! Foloseste butonul "Raspuns Rapid".


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate