Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
kia optima vs vw passat

Scoala de soferi pe cutie automat...

ANCOM: Localizarea apelantului la...

Marirea numarului de echipe calif...
 Prosumatorii peste 10.2 kW obliga...

Cazier judiciar politia de sector?

Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro
 Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...

Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!
 Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.
 

intrebare viza US

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
3 replies to this topic

#1
claudiudss

claudiudss

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.12.2011
Salut,
vreau sa aplic si eu pt viza de turist. In 14 zile ma casatoresc si vreau sa aplicam pt viza de turist. In afara de adeverinta de la locurile de munca si alte acte, are rost sa le zic ca am prieteni in USA? Am mai fost plecat in US, dar cu J-1 si am ramas prieteni cu cativa bastinasi in vreo 3 state. Daca le zic ca am prieteni in US, nu vor crede ca exista posibilitatea sa raman acolo? Este in avantajul meu sa mentionez aceste persoane + adresele lor si tel de contact?
Multumesc

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,725
  • Înscris: 26.11.2001
1. E obligatoriu ca pas sa scrii ca cunosti pe cineva in US, care la o adica te poate recunoaste...
Eu de ex nu stiam pe nimeni, dar am vorbit cu un coleg de facultate pe e-mail si mi-a dat datele sale din US.
Un prieten insa nu a avut pe nimeni si asta a scris.

L-au intrebat daca e chiar asa si asa era... a luat viza.

2. Pe mine m-a intrebat cine e persoana de contact. I-am spus ca e un fost coleg de camera din facultate si cam asta este.

Nu te complica cu povestile, raspunde clar, concis si fara inflorituri la intrebari.

Ii intereseaza in mod direct cat castigi si ce bunuri ai.
Daca ai si copii e un pct in plus, dar nu e cazul.

#3
claudiudss

claudiudss

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5
  • Înscris: 01.12.2011

View PostCourage, on 20th June 2012, 22:57, said:

1. E obligatoriu ca pas sa scrii ca cunosti pe cineva in US, care la o adica te poate recunoaste...
Eu de ex nu stiam pe nimeni, dar am vorbit cu un coleg de facultate pe e-mail si mi-a dat datele sale din US.
Un prieten insa nu a avut pe nimeni si asta a scris.

L-au intrebat daca e chiar asa si asa era... a luat viza.

2. Pe mine m-a intrebat cine e persoana de contact. I-am spus ca e un fost coleg de camera din facultate si cam asta este.

Nu te complica cu povestile, raspunde clar, concis si fara inflorituri la intrebari.

Ii intereseaza in mod direct cat castigi si ce bunuri ai.
Daca ai si copii e un pct in plus, dar nu e cazul.

MS pt promptitudine....
Am o problema, ca nu avem bunuri pe numele nostru, lucrez la o companie de  cca 800 de angajati, dar sunt si proprietarul unei alte firme, nou infiintate

#4
ikiy

ikiy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.06.2012

View Postclaudiudss, on 21st June 2012, 08:42, said:

MS pt promptitudine....
Am o problema, ca nu avem bunuri pe numele nostru, lucrez la o companie de  cca 800 de angajati, dar sunt si proprietarul unei alte firme, nou infiintate


Salut, eu din ce am citit 134 pagini in topicul asta http://forum.softped...howtopic=104899 , s-ar putea sa ai sanse daca ai o firma si esti angajat , cred ca mai putin conteaza daca firma este nou infintate sau nu, din momentul ce are 800 de angajati inseamna ca e o firma in care au investit mult. Cum ti-a spus si colegul Courage, daca ai fi avut un copil, avea mai multa sansa sa obti viza. Dar vezi ca au fost cazuri cand alti nu au putut obtine vize chiar daca aveau masini, copii, case, terenuri...etc. este vorba de cum raspunsi si conteaza mult sa nu balbai ....
Bafta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate