Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Octavia 2, 1.6, problema AC

Router cu wireguard in spatele ro...

Joc in diferential spring

achizitie pneuri pirelli cinturato
 Credit Ipotecar Italia

Te pui la masa, te joci pe telefo...

Pregatire examen DELF A2-B1

Ce benzinarie vinde motorina euro...
 Telefonul raspunde la apeluri in ...

Cum se foloseste zoom motorizat?

Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!
 [cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?

Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...
 

softuri mac

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
maruselu

maruselu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.03.2005
Salut. Am avut probleme initial doar cu corelul in speta ca pe asta il foloseam mai des, problema in sensul ca mi se inchidea singur ( fara sa fac neaparat o kesti e super dificila care sa-l solicite prea tare). La inchidere ma intreba  daca vreau sa inchid (oricum se inchidea :cursing:  ) sau daca vreau sa-l redeschid.
Dupa ce am renuntat la corel si m-am apucat de illustrator si indesign bag-seama ca am aceeasi problema si cu astea cee ce ma face sa cred ca e o treaba serioasa aici.
Este si un atasament aici pentru a intelege mai bine la ce ma refer:
merci frumos

Attached Files



#2
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

View Postmaruselu, on Nov 1 2005, 17:17, said:

Salut. Am avut probleme initial doar cu corelul in speta ca pe asta il foloseam mai des, problema in sensul ca mi se inchidea singur ( fara sa fac neaparat o kesti e super dificila care sa-l solicite prea tare). La inchidere ma intreba  daca vreau sa inchid (oricum se inchidea :cursing:  ) sau daca vreau sa-l redeschid.
Dupa ce am renuntat la corel si m-am apucat de illustrator si indesign bag-seama ca am aceeasi problema si cu astea cee ce ma face sa cred ca e o treaba serioasa aici.
Este si un atasament aici pentru a intelege mai bine la ce ma refer:
merci frumos
Aha. da, daca crapa atit de des p[e cit spui, ai urmatoarele chestii de urmarit: cit spatiu liber ai pe hard. Cita memorie. Care e starea fisierelor si a cataloagelor interne. Ia fa o verificare cu discul de sistem, curata cache-urile si ? mai bine ? da-i o verificare cu DiskWarrior 3.0.3
Ce e rau: daca ai mai putin de 10% hard liber. Daca ai numai 256 MB RAM (si ce fel de RAM (atentie la no name). Daca ai vreun cross-link. Raspunde la asta si vedem mai departe.
Explicatie: Folosesc Illustrator si Freehand de trei ani si nici unul n-a crapat de mai mult de doua-trei ori in interval. Corelul ? da, de vreo zece ori.

#3
maruselu

maruselu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 18.03.2005

View Postfloriniaru, on Nov 2 2005, 01:55, said:

Aha. da, daca crapa atit de des p[e cit spui, ai urmatoarele chestii de urmarit: cit spatiu liber ai pe hard. Cita memorie. Care e starea fisierelor si a cataloagelor interne. Ia fa o verificare cu discul de sistem, curata cache-urile si ? mai bine ? da-i o verificare cu DiskWarrior 3.0.3
Ce e rau: daca ai mai putin de 10% hard liber. Daca ai numai 256 MB RAM (si ce fel de RAM (atentie la no name). Daca ai vreun cross-link. Raspunde la asta si vedem mai departe.
Explicatie: Folosesc Illustrator si Freehand de trei ani si nici unul n-a crapat de mai mult de doua-trei ori in interval. Corelul ? da, de vreo zece ori.

Am un g5, dual procesor cu cate 2 GB frecventa, 2 Gb de RAM ( presupun ca 1 Gb din cei 2 este noname) si 150 Gb hardul din care sunt liberi 80. Toate aplicatiile merge nasol, dar in special Corel. Dar nici cu quark sau illustrator nu imi e rusine:(
Am incertcat sa repar discul cu permisiunile si cu disk repair din disc utilities;
dar mare lucru nu s-a schimbat

#4
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005

View Postmaruselu, on Nov 30 2005, 13:40, said:

Am un g5, dual procesor cu cate 2 GB frecventa, 2 Gb de RAM ( presupun ca 1 Gb din cei 2 este noname) si 150 Gb hardul din care sunt liberi 80. Toate aplicatiile merge nasol, dar in special Corel. Dar nici cu quark sau illustrator nu imi e rusine:(
Am incertcat sa repar discul cu permisiunile si cu disk repair din disc utilities;
dar mare lucru nu s-a schimbat
Imposibil. La mine zboara pe un Dual G4. Altcineva, care are un G5 dual, zbīrnīe. Nu permisiunile au probleme ci, inclin sa cred eu, ai un font bushit. Dar Corelu', da, asta merge ca ochii mortului.
Ia incearca sa restartezi in single user mode si sa rulezi "fsck -fy" (fara ghilimele). Ce zice? S-a schimbat ceva in sistem? Dac da, mai ruleaza o data si da-i reboot sau exit.
Dar cel mai bine, downloadeaza Font Doctor si verifica-ti toate fonturile. Sigur ca, in Demo mode, nu va repara nimic, dar iti va spune unde e buba!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate