Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp
 Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 

Ce se intampla cand pleci in strainatate si recolta se strica? Ce drepturi ai daca ai semnat un contrac?

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
anemona25

anemona25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.06.2012
Buna. Am si eu o problema. Prietenul meu a plecat in Scotia cu HOPS-ul, acum 3 saptamani. Toate bune... pana cand sa vada ca lucrurile nu sunt chiar asa de bune deoarece s-a stricat recolta si fermierul i-a anuntat ca odata cu lipsa volumului de munca vor incepe plecarile. Deja au plecat 20 si acum st vizati altii... ferma nu e foarte mare, are in medie de 100 de persoane. Acum este si prietenul meu vizat. I s-a spus ca desi poate altii sunt mai slabi ca el, el este cel vizat sa plece deoarece este nou. Eu ma gandesc, logic vorbind, daca pleaca cu  contract un individ are anumite drepturi, e mai sigur. Nu? Adica daca pleci singur de nebun, risti, castigi sau pierzi. Pe cand, cu un contract pe langa obligatii ai si drepturi, esti protejat. Ce vina ai tu ca s-a stricat recolta? Firma intermediara (HOPS-ul in cazul de fata) ar trebui sa faca ceva in cazul acesta, sa ii transfere in alta parte. Iar transferurile cica nu se fac in perioada aceasta. El in cele 3 saptamani ce a facut? Banii pe care i-a bagat in plecare si banii cu care sa se intoarca? Ce a castigat? Experienta? Plimbare? Excursie? Chiar nu se poate face nimic?

#2
Deathvim

Deathvim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 01.05.2012
Ce sa faci omule? Ti se pare ca te plateste cineva ca sa stai degeaba?

#3
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,388
  • Înscris: 24.06.2006
nu stiu cum este in cazul de fata, dar de obicei in contracte exista o clauza de genul partile nu se responsabilizeaza in caz de forta majora

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate