Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 Comercianti (inclusiv PFA) obliga...

Recomandare cazare tranzit, 1 noa...

Inchidere stalpi in placa de la u...

Acceleratie sacadata Vespa 300ccm
 Microfon pentru un Sony A6100?

Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO
 Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...
 

agentie de turism englezeasca

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mirceap

mirceap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 05.07.2006
Am rezervat o sedere in Mallorca prin agentia britanica Travel Republic prin luna martie.Ieri imi trimit un mail prin care ma anunta ca mi-au schimbat hotelul cu unul mai slab cotat ( pe Tripadvisor) si daca doresc la noul hotel sau imi trimit banii inapoi.Partea nasoala e ca am luat biletele de avion ( vreo 500 euro ) si acum nu stiu ce sa fac.Mi-au facut o oferta la un hotel cam cu acelasi rating dar la preturile de acum.care normal sunt mult mai mari.Voi ce ma sfatuiti?A mai patit-o cineva dintre voi asa ceva?Ce-i de facut in aceasta situatie,pot sa-i fortezi cumva sa-mi dea rezervare la un hotel asemanator?

#2
relu17

relu17

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 21.12.2003
Eu am avut o experienta asemanatoare in 2009 cu quickrooms, dar s-a rezolvat dupa cateva minute de discutii cu managerul firmei de rezervare. La mine aveam 4 camere si vroiau la 2 familii sa ii mute la un hotel mai slab cotat cu aceiasi bani. Bafta si sa ne povestesti ce ai rezolvat

#3
razvanait99

razvanait99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,400
  • Înscris: 08.08.2008

View Postmirceap, on 2nd June 2012, 21:16, said:

Am rezervat o sedere in Mallorca prin agentia britanica Travel Republic prin luna martie.Ieri imi trimit un mail prin care ma anunta ca mi-au schimbat hotelul cu unul mai slab cotat ( pe Tripadvisor) si daca doresc la noul hotel sau imi trimit banii inapoi.Partea nasoala e ca am luat biletele de avion ( vreo 500 euro ) si acum nu stiu ce sa fac.Mi-au facut o oferta la un hotel cam cu acelasi rating dar la preturile de acum.care normal sunt mult mai mari.Voi ce ma sfatuiti?A mai patit-o cineva dintre voi asa ceva?Ce-i de facut in aceasta situatie,pot sa-i fortezi cumva sa-mi dea rezervare la un hotel asemanator?

Din pacate in ultima vreme travelrepublic a inceput sa scartaie la capitolul service quality. Eram in Egipt acum o luna si o familie de englezi platisera AI la Renaissance Golden View Beach prin travelrepublic si s-au trezit cand au ajuns ca au doar BB inclus.
Eu zic sa iti iei banii inapoi si sa iti rezervi hotelul printr-o agentie din Romania care cumpara direct de la Meiers si au exact aceleasi preturi ca si agentiile din Germania.

#4
Sleipnir

Sleipnir

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 01.09.2007
Vreau sa fac o rezervare pentru un hotel in Turcia prin travelrepublic.co.uk? Pot sa fac rezervarea avand in vedere ca nu am pasaport britanic? Multumesc

#5
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostSleipnir, on 07 iunie 2013 - 13:36, said:

Vreau sa fac o rezervare pentru un hotel in Turcia prin travelrepublic.co.uk? Pot sa fac rezervarea avand in vedere ca nu am pasaport britanic? Multumesc

inntreaba mai intii la hotel daca te accepta pe tine roman cu pret de englez si pasaport mioritic

daca hotelul iti confirma in scris ca te accepta, cumpara, daca hotelul o da din cola-n fanta ia din romania.

#6
18thStreet

18thStreet

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,841
  • Înscris: 17.01.2007
Se poate! Nu la hotel e problema , in general problema e sa ai adresa de Uk unde sa ți trimitã voucherele iar pe net sa platesti tot cu card de Uk si nu ai nicio problema!

Am fost in Turcia de 2x cu bilete de la thomascook cu pasaport Ro !

Dar nu prin travelrepublic! Deja sunt prin ziare in Uk ca fiind cu probleme !

Bafta

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate