Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

Laptop Toshiba Satellite L30-115

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Salut tuturor!
Am și eu o problema:
Am modelul de laptop Toshiba satellite L30-115 si a inceput sa faca figuri ecranul: apar dungi colorate si nu mai vad nimic pe ecran (se blocheaza si mouse-ul). Daca indoi ecranul din coltul stanga sus spre coltul dreapta jos se deblocheaza pentru putin timp si e ok, apoi revin dungile.
Am conectat la laptop un monitor extern iar pe acela totul este in regula. Am XP, 1 Gb Ram, 40 Gb hdd.
Aveti vreo solutie? Multumesc.
Atasez cateva poze, pentru exemplificare, in ordinea in care se blocheaza (totul se petrece cam in maxim 40 secunde).

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   297.05K   29 downloads
  • Attached File  2.jpg   258.06K   17 downloads
  • Attached File  3.jpg   172.91K   11 downloads
  • Attached File  4.jpg   204.32K   10 downloads
  • Attached File  5.jpg   206.89K   10 downloads


#2
psn

psn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.09.2009
salutare, cu placere pt solutie. dc doresti mai concentrata, anunta-ne, ne deshidratam pt tine:D
acum revenim. dc ai flexat LCD-ul si si-a revenit....dar nu te-ai atins de placa de baza tu ce zici ca are? gaura din perete? solutia ar fi repozitionarea electronicii pe LCD. MULT SPOR! nu cred ca vei reusi, eu unul nu am reusit sa remediez problema asta decat pt 2 saptamani pe LCd de laptop. cauti pe youtube LCD fix, vei gasi destule. tre sa fii atent la cele in care se pozitioneaza 1 bucata scotch (banda adeziva, nu beutura) peste contacte, se faec o cruce MAREEEEE si speri ca va functiona

#3
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
E bine ca gasesti atata divertisment si distractie in utilizarea omonimelor in limba romana precum un copil de gradinita care abia a descoperit asta.

#4
psn

psn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 502
  • Înscris: 21.09.2009
multumesc de raspuns. sigur citatul tau de einstein m-a ajutat in aceasta dimineata. cand ai altele, anunta-ma. le voi printa si le voi citi cand voi depasi stadiul de gradinita. si puiul iti multumeste enorm. inca o data, iti multumim ca existi!

#5
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Mulțumesc de răspuns. Cred că totul se rezumă la muncă "hard", de repoziționare a panoului pe cadrul de susținere. Caut soluții în continuare.

Edited by pui, 27 May 2012 - 18:26.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate