Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

2 probleme la Golf 3 din '97, putin ajutor va rog

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
alext89

alext89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2010
Problema 1: Este normal ca placutele de frana de pe fata sa stea atat de aproape de disc?....chiar par lipite. Am fost la mecanic si mi-a zis ca nu e bine ca se incing discurile si nu e normal sa stea atat de aproape si sa cumpar pistonasele de la etriere. Le-am luat, le-a schimbat si tot asa stau si tot se incing discurile. Nu am ABS.
Problema 2: Am apa in dreapta in portbagaj dupa fiecare ploaie. De unde vine? Se poate rezolva?

Daca poate cineva sa ma ajute...Multumesc

Attached Files



#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,169
  • Înscris: 05.12.2002
OMG, ce mecanic ai??? Da, e absolut normal ca placutele sa stea asa. Da, discurile se incing la mers normal (oras) de nu poti tine mana pe ele.
Pleaca cu masina cand ai discurile reci, mergi cat poti folosind doar frana de mana si vezi daca sunt incinse sau nu.

#3
dark_angel_tgv

dark_angel_tgv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 28.11.2009
si la mine par tot asa lipite placutele de disc,dar masina nu a avut pana acum probleme din cauza asta.nu vad de ce ar fi o problema la tine.apa in prtbagaj se infiltreaza probabil pe la vreo garnitura sau pe la stop(am mai vazut si la alte masini cum ca ar fi cauza apei in portbagaj) sau daca ai stergator poate pe acolo(dar nu cred ca ar fi apa in dreapta ci pe la jumatatea geamului).ar trebui sa verifici daca se aseaza bine portbagajul,poate s-a slabit din balamale,asta facilitand infiltrarea apei cand ploua.cam atat iti poat spune eu care nu sunt mecanic.
ps:incearca si alt mecanic si vezi ce iti spune de problemele pe care spui ca le ai.poti gasi mai multe informatii despre masina si pe vwforum.ro.intreaba acolo la topicul destinat pt golf3 si cu siguranta cineva mai cunoscator iti va raspunde.salut!

Edited by dark_angel_tgv, 15 May 2012 - 12:14.


#4
ccvag3

ccvag3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 17.02.2012
Asa stau placutele la golf 3. Vad ca ai si distantierele montate corect, pe placute (acele tablite) asa ca e totul in regula. Verifica asa cum a zis colegul mai sus.

#5
alext89

alext89

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2010
ok..multumesc pt ajutor. am rezolvat si cu umezeala, intra pe la triple, la garnituri. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate