Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp
 Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 

Cursuri design vestimentar copii acreditate

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
slow_and_easy

slow_and_easy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.05.2009
Salutam,

Deunazi am gasit pe Facebook o firma care face cursuri de design,tipare,stilist,consultant imagine...etc, si anume,, Institutul de Moda Salomeia Truta' , stie cineva ceva despre ei ? Am un link pt cei ce vor sa verifice : http://institutuldem...ro/?page_id=509 .
As vrea sa o duc pe cea mica si nu stiu ce sa fac.........?

#2
funkypair

funkypair

    By Softpedia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 11.02.2012
Cea mica cati ani are ?

#3
slow_and_easy

slow_and_easy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.05.2009

 funkypair, on 8th May 2012, 20:41, said:

Cea mica cati ani are ?
    12....clasa 6-a

#4
funkypair

funkypair

    By Softpedia

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,043
  • Înscris: 11.02.2012
Greu de crezut ca in Romania poti gasi cursuri intradevar de calitate .Majoritatea percep diferite taxe si nu fac mai nimic sau au un program de umplutura .La prima vedere par ok . Dar am intalnit multe cazuri gen pe afara vopsit gardul inauntru leopardul .Tebuie sa ai grija ce anume alegi pentru ca este decisiv pentru viitorul ei si daca pierde startul se descurajeaza .Spre exemplu pretul de 800 euro pentru Romania este enorm .In Milano un curs de 10 luni la .accademia de llusso costa 1450 euro dar crede-ma ca am vazut cu ochii mei copii de 16 ani care dupa 6 luni aveau colectie proprie .Cauta pe YOUTUBE  accademia de llusso Milano si o sa te poti orienta daca merita sa faci pasul acum cu cineva din tara sau ....  http://www.accademia...t...&height=99%

Edited by funkypair, 09 May 2012 - 10:59.


#5
slow_and_easy

slow_and_easy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.05.2009

 funkypair, on 9th May 2012, 11:58, said:

Greu de crezut ca in Romania poti gasi cursuri intradevar de calitate .Majoritatea percep diferite taxe si nu fac mai nimic sau au un program de umplutura .La prima vedere par ok . Dar am intalnit multe cazuri gen pe afara vopsit gardul inauntru leopardul .Tebuie sa ai grija ce anume alegi pentru ca este decisiv pentru viitorul ei si daca pierde startul se descurajeaza .Spre exemplu pretul de 800 euro pentru Romania este enorm .In Milano un curs de 10 luni la .accademia de llusso costa 1450 euro dar crede-ma ca am vazut cu ochii mei copii de 16 ani care dupa 6 luni aveau colectie proprie .Cauta pe YOUTUBE  accademia de llusso Milano si o sa te poti orienta daca merita sa faci pasul acum cu cineva din tara sau ....  http://www.accademia...t...&height=99%

  Buna,

  Banii .....800 euro sunt pt tot cursul , pe luna trebuie sa dau 80 euro....noua nu ni se pare mult ( au si materialele si ce lucrezi incluse ), oricum azi am fost pe la ei si e chiar ce se scrie pe site, basca ca au si 4 sali separate si echipate corespunzator....programa e cea vestica asa ca deja fica-mea isi cauta colege sa mearga la curs. Bye!

#6
slow_and_easy

slow_and_easy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.05.2009

 slow_and_easy, on 9th May 2012, 18:43, said:

Buna,

  Banii .....800 euro sunt pt tot cursul , pe luna trebuie sa dau 80 euro....noua nu ni se pare mult ( au si materialele si ce lucrezi incluse ), oricum azi am fost pe la ei si e chiar ce se scrie pe site, basca ca au si 4 sali separate si echipate corespunzator....programa e cea vestica asa ca deja fica-mea isi cauta colege sa mearga la curs. Bye!

Salutam!

Pentru cei interesati eu maine merg la deschiderea Institutului , am vazut pe site ca dupa ora 11 si poate merge orcine este interesat, mai las odata site-ul sa se uite toata lumea si dupa ce am primele impresii le pun si aici.

www.####
www.cursuridecroitorie.ro

Bye!

#7
slow_and_easy

slow_and_easy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 86
  • Înscris: 08.05.2009

 slow_and_easy, on 18th May 2012, 16:39, said:

Salutam!

Pentru cei interesati eu maine merg la deschiderea Institutului , am vazut pe site ca dupa ora 11 si poate merge orcine este interesat, mai las odata site-ul sa se uite toata lumea si dupa ce am primele impresii le pun si aici.

www.####
www.cursuridecroitorie.ro

Bye!

Buna!

Dupa cum am promis ,revin cu impresiile mele de la deschiderea institutului . Am mers cu fetita care alaturi de ceilalti copii au facut ceva despre proportiile corpului, oricum tipa care are scoala s-a ocupat personal de fiecare in parte, cea mica a fost entuziasmata, stiti cum sunt copii....
  Pentru noi cei adulti ne-a fost prezentata o introducere in cursul de creare a propriei imagini, si un minicurs de initiere in utilizarea masini de cusut, mie mi s-a parut totul foarte interesant, oricum m-am dus pentru cea mica, sa vedeti seara ce mandra ii arata lui taica-su ce a realizat ea la curs.
  Va tin la curent cu noutati .


bye!

#8
karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.05.2012
Am vazut ca in week sunt cursuri de copii si sunt cateva profe care se ocupa de cei mici care par incantati de ceea ce fac mai mult nu am vazut ca suntem in sali separate si oricum eram concentrata la maxx la fusta mea  :naughty:
  
noi o inscriem pe cea mica la scoala lor de vara de pe 1 iulie....speram sa invete cate ceva, oricum suntem de acord cu ce zici si tu cea mica a fost incantata , mai ales ca putem plati la sedinta si daca ceva nu ii place nu pierdem decat ceea ce am platit deja , oricum a vorbit si cu alte colege si cred ca vor veni si ele ....las un link sa va uitati la cursurile de copii ...
http://####/?page_id=320 vad ca e reclama asa ca cautati pe net institutul de moda salomeia truta

speram sa fie de folos!

Edited by karl_lagerfeld, 21 June 2012 - 16:37.


#9
karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.05.2012

 karl_lagerfeld, on 21st June 2012, 17:34, said:

Am vazut ca in week sunt cursuri de copii si sunt cateva profe care se ocupa de cei mici care par incantati de ceea ce fac mai mult nu am vazut ca suntem in sali separate si oricum eram concentrata la maxx la fusta mea  :naughty:
  
noi o inscriem pe cea mica la scoala lor de vara de pe 1 iulie....speram sa invete cate ceva, oricum suntem de acord cu ce zici si tu cea mica a fost incantata , mai ales ca putem plati la sedinta si daca ceva nu ii place nu pierdem decat ceea ce am platit deja , oricum a vorbit si cu alte colege si cred ca vor veni si ele ....las un link sa va uitati la cursurile de copii ...
http://####/?page_id=320 vad ca e reclama asa ca cautati pe net institutul de moda salomeia truta

speram sa fie de folos!

Salut!

Azi a fost prima sedinta a fetitei la institut, a facut ceva legat de proportiile corpului si miscarea, daca am inteles eu bine, una peste alta daca vrei rezultate trebuie munca si mai ales talent, nu erau foarte multi copii si e mai ok asa, ca profa are cum sa urmareasca ce face fiecare in parte.....ramane sa vdm ce va face saptamana viitoare, si va tin la curent cu noutatile, oricum s-ar putea sa vina mai multi copii caci am inteles ca inscrierile sunt deschise toata vara.

Bye!

#10
karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.05.2012
Pentru toti cei interesati si vor sa vada filmulete de la cursurile de copii de la Institutul de Moda Salomeia Truta iata ce se gaseste pe you tube:
Partea 1a [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5PV7zNaO9b0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Partea 2a [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/semMANGz52g?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Partea 3a [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TAIfPUgF-M0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vizionare placuta celor interesati!

#11
karl_lagerfeld

karl_lagerfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.05.2012
Salut tuturor!

Iata ce am gasit eu despre institut tipa cu violoncelul Patricia de la trupa Amadeus a inceput cursurile aici, luati de la mine un link: http://www.click.ro/...556844359.html#

Sanatate!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate