Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O femeie sustine ca este propriet...

Damsel (2024)

Cum schimb parola la un ZTE F6605R?

5 mituri comuniste demontate
 Pet Shop Boys - It's not a cr...

Tigla metalica

Recomandari Termopan + Velux

Sfaturi amplificator + bose
 Voi intelegeti ce va zic animalut...

Router nou fara port pentru fibra...

Cum mai stam cu asigurarile de ri...

Cer autorizatie, modific fara aut...
 Beko masina de spalat rufe WUE 77...

Aer conditionat Multisplit / case...

e-TVA din August 2024

Ventilatorul centralei nu se opre...
 

Analgezice.

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Sw1

Sw1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.07.2011
Ce Analgezice puteti Recomanda pentru : Apofizita Calcaneana O am de cam 1 an si ceva mi s'a spus ca e ceva de crestere si nam ce face decat sa iau Anti-Inflamatorii . , Entorsa Glezna Veche ( De prin Octombrie ea fiind Entorsa Interna Gradul II ) Imi este greu sa merg fara a lua un Analgezic sau Anti-Inflamator . Deocamdata am luat Movalis de prin Februarie In fiecare zi O pastila , dar se pare ca corpul s'a obisnuit cu ele si nu mai isi fac efectul , Am 18 Ani .

#2
nutyca

nutyca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 03.07.2011

View PostSw1, on 29th April 2012, 12:45, said:

Ce Analgezice puteti Recomanda pentru : Apofizita Calcaneana O am de cam 1 an si ceva mi s'a spus ca e ceva de crestere si nam ce face decat sa iau Anti-Inflamatorii . , Entorsa Glezna Veche ( De prin Octombrie ea fiind Entorsa Interna Gradul II ) Imi este greu sa merg fara a lua un Analgezic sau Anti-Inflamator . Deocamdata am luat Movalis de prin Februarie In fiecare zi O pastila , dar se pare ca corpul s'a obisnuit cu ele si nu mai isi fac efectul , Am 18 Ani .
Un sfat daca imi permiti ;mergi la doctor unde vei primii o schema de tratament .nu e de glumit cu sanatatea ,ai o viata inainte si o tinerete frumoasa de trait !Multa sanatate !

#3
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,002
  • Înscris: 31.03.2003
Grija mare la efectele secundare la nivel gastric pe care le dau antiinflamatoarele de tipul movalis-ului.
Daca tot trebuie sa urmezi un tratament indelungat cu asa ceva, obligatoriu trebuie asociat un medicament de tipul omeprazolului.
Dar cum ti s-a spus mai sus, fuguta la medicul de familie. Pe langa avantajul ca vei primi ceva dedicat, le mai iei si pe o reteta ce-ti va oferi o compensare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate