Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 "Gipane" cu girofar care ...

Mai e cineva pe forum, in afara d...

COSAFA CUP 2024

Cartela internet cu roaming - com...
 Service Liebherr

Modificare lucrare cimentata

Refinanțare credit ipotecar ...

site CNAIR, sectiunea vignettes -...
 

Cerere oferta sapatura motosapa

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
leor

leor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.02.2004
Am nevoie de ajutor pentru saparea pamantului din curte cu o motosapa (vreau sa pun gazon sau iarba).
- teren apx. 225 mp , de forma patrata, fara obstacole cu exceptia a 4 pomi abia plantati
- locatie la 25 km de Bucuresti, asigur transport stapan si motosapa
- dupa Pasti, intr-un weekend cand se poate

Daca-i de interes , astept ceva oferte pe PM sau email ([email protected])

Multumesc.

#2
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012
pt 225 mp puteti plati un om cu ziua.ar trebui sa termine in cca. 6-8 ore.
cred ca la cazma sapatura e mai adanca decat la motosapa.
totusi tineti cont si de diferenta de pret.in  jud. Gl ziua de munca este 50 lei.
sanatate si spor la lucru.

#3
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
daca pamantul e batatorit n-o sa mearga motosapa decat daca e arat inainte sau luat la cazma. motosapa doar marunteste. exista accesorii la motosapa de arat, dar tb.trecut in cazul asta de 2 ori cu motosapa.

#4
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
Cu 4-5 beri langa tine faci in 2 ore cu cazmaua cei 225m.Am facut astazi 400m cu doar doua beri,dar asa de voie,am lalait-o cam toata ziua.Daca e pamantul tare bagi apa cat de multa se poate si sapi a 2-a zi si abia pe urma poti baga motosapa daca mai e nevoie.Spor :peacefingers: .

#5
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
oameni buni nu vedeti ca omu vrea cu motosapa???,ce tot ii dati solutii cu cazmaua!!!
daca cumva pleci din br spre locu tau,unde trebe dat si imi spui si ce bere dai....pot sa tii fac eu  :thumbup:

#6
mirel81gl

mirel81gl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 07.03.2012
am inteles ca omul vrea cu motosapa dar , cum a mai zis cineva , daca e tare pamantul nu cred ca merge cu motosapa.
spor la lucru

Edited by mirel81gl, 06 April 2012 - 09:18.


#7
sudest_om

sudest_om

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,132
  • Înscris: 22.02.2011
Cu o motosapa de peste 6cp (reali), il sapa dintr-o trecere, la 20 cm adancime, cam in doua- trei ore (cu tot cu pauza de bere :) ), daca-i batatorit si intelenit.Daca-i lucrat din toamna il face intr-o jumatate de ora.

#8
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

View Postleor, on 4th April 2012, 17:06, said:

Am nevoie de ajutor pentru saparea pamantului din curte cu o motosapa (vreau sa pun gazon sau iarba).
- teren apx. 225 mp , de forma patrata, fara obstacole cu exceptia a 4 pomi abia plantati
- locatie la 25 km de Bucuresti, asigur transport stapan si motosapa
- dupa Pasti, intr-un weekend cand se poate

Daca-i de interes , astept ceva oferte pe PM sau email ([email protected])

Multumesc.

La cazma, iese si mai bine, si mai ieftin, si mai repede ! Asta avand in vedere suprafata mica !

Edited by tavktm, 06 April 2012 - 10:52.


#9
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004

View Postsudest_om, on 6th April 2012, 10:31, said:

Cu o motosapa de peste 6cp (reali), il sapa dintr-o trecere, la 20 cm adancime, cam in doua- trei ore (cu tot cu pauza de bere :) ), daca-i batatorit si intelenit.Daca-i lucrat din toamna il face intr-o jumatate de ora.

te-as contrazice, motosapa mea are 7 cp reali si n-as face asta (nici n-am facut-o, am pus in we o limba de 15mx1m de gazon si intai am bagat cazmaua, dupa aia 2 treceri cu motosapa si s-a putut insamanta-pamantul era f.batatorit intrucat e la intrare)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate