Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 pret manopera

ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...
 Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie
 Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...
 

Pe glob

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
laurentiu84

laurentiu84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 04.04.2011
A auzit cineva de tara Laos? Eu unul nu am auzit desi este o tara cu peste 6 milioane jumate de locuitori si cu o suprafata totala de 236.800 km² (locul 83 dupa Romania) si si-a castigat independenta in  19 iulie 1949 față de Franța. Oauuu!

#2
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 25.07.2008
Poate pentru ca traiesti cu capul bagat intr-o punga, pentru ca ai fost repetent in generala la geografie si pentru ca iti lipseste cultura generala?

#3
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Da...normal ca am auzit....de Republica Capului Verde auzisei ?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Pune mana pe carte.

#5
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,967
  • Înscris: 21.02.2006

View Postlawrence38, on 22nd February 2012, 19:59, said:

Da...normal ca am auzit....de Republica Capului Verde auzisei ?
Nu sunt cacofonii combinatiile rezultate din nume proprii. Luca Caragiale, Biserica Catolica, etc.
Corect: auziseși.

#6
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postofi_tm, on 22nd February 2012, 20:55, said:

Nu sunt cacofonii combinatiile rezultate din nume proprii. Luca Caragiale, Biserica Catolica, etc.
Corect: auziseși.

Oficial nu or fi...dar in realitate, tot o caca este

Lucrezi la Politia Gramaticala ?  :rolleyes:

#7
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postlaurentiu84, on 22nd February 2012, 19:39, said:

A auzit cineva de tara Laos? Eu unul nu am auzit desi este o tara cu peste 6 milioane jumate de locuitori si cu o suprafata totala de 236.800 km² (locul 83 dupa Romania) si si-a castigat independenta in  19 iulie 1949 față de Franța. Oauuu!

Nu cred ca da bine sa te lauzi cu asa ceva, parerea mea:)

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,327
  • Înscris: 30.10.2003
Nu pot sa nu remarc "frustrarea" care bubuie in unii! Asta ca sa nu folosesc cuvinte mai grele!
Daca userul are 11 ani si nu a apucat sa studieze geografia lumii? Poate studiaza muzica, asa ca nu  vad de ce trebuie sa stie fiecare tarisoara din lume!
Poate unii dintre voi nu ati trecut de la grupa mica la grupa mare daca nu ati stiut cati locuitori are Shanghai-ul cu suburbii si fara suburbii! Atunci imi cer scuze!
Altfel nu vad de ce trebuie sa postati comentarii in care sa va dovediti superioritatea fata de ceilalti!  :puke:


View Postlaurentiu84, on 22nd February 2012, 20:39, said:

A auzit cineva de tara Laos? Eu unul nu am auzit desi este o tara cu peste 6 milioane jumate de locuitori si cu o suprafata totala de 236.800 km² (locul 83 dupa Romania) si si-a castigat independenta in  19 iulie 1949 față de Franța. Oauuu!
Cand eram mic ma jucam cu frate-miu care gaseste cel mai repede o tara din atlasul geografic. Credeam ca stiu toate tarile din lume. La un moment dat zice frate-miu: Burkina Faso! Am ramas masca! Am cautat vreo 5 minute prin Africa si nu am gasit-o, eram ferm convins ca frate-miu face baza de mine! Cand mi-a aratat am luat atlasul si  :chair:

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-e greu sa cred ca are 11 ani.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate