Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die

Malwarebytes Windows Firewall Con...
 hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...

clima cu sunet ciudat
 Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...
 Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania
 

Chestii de contract prin agentie

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
danapp

danapp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2012
Help! Vreau să știu dacă cineva de pe acest forum a plecat vreodată în excursie în condițiile în care îmi zice mie agenția.
Am contactat agentia pt o excursie și am oferit toate datele mele. Am primit pe mail contractul completat, cu toate condițiile, actul aditional la contract cu obligatiile mele și ale agentiei. Am mai primit 2 facturi, una in lei si cealalta in valuta.
La intrebarea mea (tot pe mail) dacă semnez contractul la sediul agentiei, mi s-a spus că nu trebuie semnat, documentele sunt valabile și așa. Mi-a dat confirmare tot pe mail că am rezervarea făcută.
E OK așa? A mai plecat cineva in asemenea condiții sau trebuie să insist pt semnarea contractului musai? N-am de gând să reclam ceva, dar mă gândesc să fiu sigură de rezervare.

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,127
  • Înscris: 24.02.2006
poti suna la hotelul unde urmeaza sa stai si sa le ceri sa-ti confirme rezervarea

#3
danapp

danapp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2012

View Post_Smiley_, on 9th February 2012, 09:48, said:

poti suna la hotelul unde urmeaza sa stai si sa le ceri sa-ti confirme rezervarea

Asta sigur o sa fac. Dar vi s-a mai intamplat sa plecati asa?

#4
alexica08

alexica08

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.04.2008
dpdv juridic contractul nu e valabil decat semnat. asa imi poate trimite si mie un contract pe mail, fara sa-l fi cerut.
de ce nu te deplasezi la sediul agentiei sa il semnati?

#5
LOL_

LOL_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 18.01.2012
Si eu am primit ieri contractul de la o agentie pe mail si mie mi-au spus sa il trimit inapoi semnat+dovada platii.Nesemnat nu are valoare zic eu.

#6
kerkyra

kerkyra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 14.03.2006
Acum cativa ani am luat si eu o excursie de la o firma din Bucuresti. Am primit tot pe mail, inclusiv contractul semnat de ei,  l-am semnat si eu, am scanat pagina cu semnatura si am returnat-o. Nesemnat e doar un model de contract... As zice sa insisti pentru semnarea lui si sa ai toate actele in regula.

Edited by kerkyra, 09 February 2012 - 15:18.


#7
danapp

danapp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.02.2012

View Postkerkyra, on 9th February 2012, 15:17, said:

Acum cativa ani am luat si eu o excursie de la o firma din Bucuresti. Am primit tot pe mail, inclusiv contractul semnat de ei,  l-am semnat si eu, am scanat pagina cu semnatura si am returnat-o. Nesemnat e doar un model de contract... As zice sa insisti pentru semnarea lui si sa ai toate actele in regula.

E OK. Am insistat si mi-au semnat si stampilat contractul si mi l-au trimis apoi pe fax.
Mersi mult de sfaturi. Eram debusolata.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate