Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa la sticla din sticla

Întrebuințare telefoane vechi...

Dacia Lodgy sau Dacia Docker ?

Valeriu Nicolae
 Exista vreun dezavantaj la constr...

Problema martori semnalizare dire...

Umplere gol tamplarie-glaf

Produse inapoiate cu zgarieturi
 Recomandare laptop cu specificati...

Pareri? Este fiabil?Aer condition...

1 zi/noapte Gura Portitei

Samsung Galaxy S23 Plus
 Recomandare TV Samsung QLED

Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa
 

probleme cu pozele in indesign cs5

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
baby_trapped

baby_trapped

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 20.10.2011
Am mai deschis subiectul asta de ceva timp, mi-a raspuns dacu pentru care inca o data ii multumesc.
Care e baiul acum? Fac o lucrare mare la care folosesc cel putin 2 poze/pg si de dimensiuni mari, unele sunt fullpage.
Problema ramane aceeasi: ce ma fac cu pozitionarea pozelor in pagina deoarece totul merge din ce in ce mai greu.
Am trecut la display performance pe typical - si nu as vrea sa folosesc fast display.
Lucrez in cs5 - de ce pe cs4 nu am avut problema asta?
Memorie am cat cuprinde, pentru imagini/schite folosesc eps-uri atat de ilustrator cat si de photoschop si nu as vrea sa merg cu multi-document.  

Ma poate ajuta cineva?

#2
broink

broink

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 610
  • Înscris: 29.11.2004
Incearca sa vezi daca ai activat Preflight (Windows/Output/Preflight) in timp ce lucrezi.
Daca este ON, el incearca mereu sa verifice tot documentul (in cazul in care nu ai schimbat profilul) si din cauza asta poate sa mearga greu.

#3
andrei_n_adrian

andrei_n_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 23.04.2012
sau sa nu ai poze mai mari de 100%
pt ca oricum vei face downsample la 300 de ppi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate