Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Serial: Those About to Die

Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11
 Replacement grip pentru racheta t...

clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...
 Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.
 Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...
 

Persoane cu handicap

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
Am fost rugat de un prieten sa ma interesez dar nu am reusit de unul singur. Are hipoacuzie si are si certificat de incadrare in grad de handicap mediu eliberat de autoritatile noastre. Aici in Romania pe baza acelui certificat are reduceri de 50% la muzee si spectacole. La vara vrea sa plece in vizita in Spania si ar vrea sa stie cum boate beneficia de aceste reduceri si acolo. De exemplu in Barcelona pentru a vizita Sagrada Familia biletul este 14,30 €. Pentru persoanele cu handicap e gratis. Dar nu precizeaza ce grad de handicap trebuie sa ai pentru a beneficia de gratuitate. Am inteles ca ar avea gratuitate si la transportul public din zona 1 tot din Barcelona. Teoretic ar trebui sa aiba aceleasi drepturi ca si spaniolii dar cum dovedeste handicapul , nefiind unul vizibil.
De ce acte are nevoie si de unde le poate procura.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate