Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 Cine poate lamuri extra-judiciar ...

Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...
 

tehnician in turism nivel 3

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Alexandra-r

Alexandra-r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.12.2011
salutare tuturor!!!...sunt cam nestiutoare, am terminat liceul respectiv cls a XII-a si a XIII-a la fara frecventa (inainte eram la filologie) si credeti-ma ca oricat as fi vrut sa stiu cu ce se "mananca" acest subiect nu prea am avut de unde. Multumiri anticipate

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Nu te ajuta la mare lucru, iar cea mai buna sursa de informare era liceul, pe care se pare ca nu prea l-ai frecventat sau nu ti-a pasat de ce mergi acolo.

#3
Alexandra-r

Alexandra-r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.12.2011

 MembruAnonim, on 22nd December 2011, 05:21, said:

Nu te ajuta la mare lucru, iar cea mai buna sursa de informare era liceul, pe care se pare ca nu prea l-ai frecventat sau nu ti-a pasat de ce mergi acolo.
Nu este vb ca nu mi-a pasat sau ca nu am frecventat, dar cand iti reiei studiile la o anumita varsta si mai ai si serviciu si copii nu stiu cat de lejer mai e.Dar totusi as dori daca se poate un raspuns mai concret, fireste ca nu ma ajuta prea  mult dar totusi la ceva o fi buna, nu? multumiri

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Inteleg ca a sunat mai dur, insa nu e o scuza varsta cand faci o alegere asupra unui liceu. Te interesezi ce studiezi si la ce te ajuta acest studiu in anii care urmeaza. In principiu repet, nu poti face mai nimic cu el. Orienteaza-te spre obtinerea Brevetului in turism pentru oportunitati mai mari.

#5
Alexandra-r

Alexandra-r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.12.2011
mersi pt raspuns si sfat, totusi as fi apreciat mai mult daca nu ati judeca....nu acesta era scopul

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Dacă îți vei reciti postul tău și tu vei avea aceeași dilemă pe care o am și eu.

Quote

credeti-ma ca oricat as fi vrut sa stiu cu ce se "mananca" acest subiect nu prea am avut de unde

Aaaa ?? Hello ?? De la școala la care ai absolvit-o puteai afla aceste informații

#7
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010

 MembruAnonim, on 18th January 2012, 00:01, said:

Dacă îți vei reciti postul tău și tu vei avea aceeași dilemă pe care o am și eu.



Aaaa ?? Hello ?? De la școala la care ai absolvit-o puteai afla aceste informații
Dar nu inteleg de ce ar face cineva o scoala pe care nu stie ptr ce o face...  :blink:

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Si mie mi se pare foarte interesant, pacat ca autorul nu oferă mai multe detalii, sunt convins ca va fi interesanta povestea

#9
boboflor1n

boboflor1n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.08.2008
Bun, in principiu treaba sta asa si eu am diploma de nivelul 3 tehnician in turism (mai exact atestat) in principiu iti permite sa faci cam tot ce tine de turism. Adica tot ce tine de hoteluri, agentii de turism si in unele cazuri si restaurante, insa doar anume tipuri de restaurante. 8. TEHNICIAN IN TURISM- Cod Nomenclator 3415.3.1
Descrierea ocupatiei:
Calificarea de tehnician in turism asigura absolventului cunostintele teoretice si practice necesare pentru primirea si cazarea clientilor, intocmirii actelor necesare cazarii clientilor, promovarii serviciilor, solutionarii eficiente a solicitarilor si medierii conflictelor si reclamatilor clientilor. Ai mai jos o lista cu aproximativ tot ce ar trebui sa stii in legatura cu competentele profesionale dupa ce iti iei diploma asta. Brevetul de turism te ajuta numai in cazul in care vrei sa iti faci tu singura o agentie de turism insa doar atat. Atesta faptul ca esti capabila sa faci oferte de buna calitate pentru turistii care vor altceva. pentru alte info PM

COMPETENTE PROFESIONALE
Comunicare si numeratie
Utilizarea calculatorului si prelucrarea informatiei
Comunicare in limba straina
Managementul calitatii
Dezvoltare personala
Igiena si securitatea muncii
Lucrul in echipa
Tranzitia de la scoala la locul de munca
Rezolvarea de probleme
Inregistrarea evenimentelor si tranzactiilor in contabilitate.
Comunicarea organizationala.
Cercetarea mediului organizatiei.
Managementul calitatii produselor si serviciilor
Planificarea si coordonarea activitatii organizatiei.
Activitatea in unitatile de alimentatie
Activitatea in unitatile turistice (de cazare)
Gestionarea resurselor umane in unitatile de alimentatie si hoteliere (de cazare)
Primirea clientilor
Activitatea de vanzare a produselor si serviciilor hoteliere
Atitudinea centrata pe client

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate