Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 

Problema cu placa de sunte E-MU 0404 pci

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mirazvan

mirazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2011
Salut. Acum 1 luna mi`am luat o placa de sunet e-mu 0404 pci am bagat placa in pc, care avea instalat un windows vista, am instalat driverele totul  parea sa functioneze, placa raspundea la comenzi aveam sunet in monitoare, dar dupaia calculatoru a inceput sa se miste nasol de tot si sa ruleze foarte greu. Am schimbat windowsul in 7 si la fel. Am dus pc`u la reparat crezand ca are cv... dar mi`au spus ca este de la placa, ca atunci cand scoate driverele placii totul se misca bine. Ce e de facut ca, calculatorul sa functioneze normal in conditiile in care am si placa instalata si o folosesc?

#2
karpi

karpi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 04.08.2006

View Postmirazvan, on 22nd November 2011, 13:22, said:

Salut. Acum 1 luna mi`am luat o placa de sunet e-mu 0404 pci am bagat placa in pc, care avea instalat un windows vista, am instalat driverele totul  parea sa functioneze, placa raspundea la comenzi aveam sunet in monitoare, dar dupaia calculatoru a inceput sa se miste nasol de tot si sa ruleze foarte greu. Am schimbat windowsul in 7 si la fel. Am dus pc`u la reparat crezand ca are cv... dar mi`au spus ca este de la placa, ca atunci cand scoate driverele placii totul se misca bine. Ce e de facut ca, calculatorul sa functioneze normal in conditiile in care am si placa instalata si o folosesc?

Ce inseamna "miscarile" bine ,mai bine , mai ?...
De la placa de sunet sau functioneaza sunetul sau nu .Nu are ce sa incetineasca altceva.

Sau , ce calculator ai ? care sa se "miste nasol" de la o placa de sunet .

Face 0404 pci cateodata figuri ..configuratia pathmixer se "pierde" nu am idee unde ?? am salvate pe HDD configuratii care au functionat ..fac un refresh la  configuratie , si totu-i OK.
Dar orice a fost cu sunetul in timpul experimentarilor ..direct monitoring ASIO-EMU ,si alte drivere de sunet indiferent ca aveam sau nu sunet nu afecta cu nimic celelalti parametri ale PC-ului .Sunetul se agatza se inneca ..nu functiona ..dar cu "miscarile" nu a fost niciodata nici o problema.

Cred ca altundeva ai problema cu miscarile.

#3
mirazvan

mirazvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.11.2011
"miscari" adica pc'ul merge foarte prost si aia de la service mi`au zis ca nu e de SO si nici de la componente, daca dezinstaleaza driverul se misca bine pc'ul. acuma nu stiu ce sa fac am auzit ca pe SO win xp nu face figuri.

#4
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postmirazvan, on 28th November 2011, 23:35, said:

"miscari" adica pc'ul merge foarte prost si aia de la service mi`au zis ca nu e de SO si nici de la componente, daca dezinstaleaza driverul se misca bine pc'ul. acuma nu stiu ce sa fac am auzit ca pe SO win xp nu face figuri.
Schimba slotul, daca nu ai inca un slot schimba placa de baza.

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,182
  • Înscris: 16.10.2008
Curios ,are un amic o placa E-MU din asta dar lui ii face problem in W7 ,in XP SP3 ii merge bine. Nu stiu mai multe amanunte doar ca dat la schimb o Audiophile 2496 ,tocmai in ideea ca E-MU ar merge in W7.

#6
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Postedigee, on 29th November 2011, 11:31, said:

Curios ,are un amic o placa E-MU din asta dar lui ii face problem in W7 ,in XP SP3 ii merge bine. Nu stiu mai multe amanunte doar ca dat la schimb o Audiophile 2496 ,tocmai in ideea ca E-MU ar merge in W7.
si e-mu si 2496 merg in Windows 7.2496 are driveri mult mai stabili decat e-mu, dar ca si hardware (convertori) este un pic mai in spate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate