Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 

Casti 50 lei.

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Salut!Am gasit prin sertar mult iubitul meu Sony Walkman A808,un MP4 player foarte dragut,cu care ma inteleg bine.Am si eu nevoie de o pereche de casti,de maxim 50 lei,care sa imi ofere calitate a sunetului si ceva bass.Gasesc asa ceva?Mersi!
[ http://media.gdgt.com/img/product/10/8aw/sony-walkman-nw-a808-hj8-460.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
ATEU

ATEU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 20.10.2011
Cand casti inseamna ca ti-e somn, nu sa asculti muzica!

#3
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
daca dai un search rapid pe shopmania punct ro gasesti casti de la cativa roni si pana la cateva sute de roni.
acu depinde si ce cauti u mai exact; treaba buna pot face si unele in ear pe la 10-15 ron.

#4
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,619
  • Înscris: 17.08.2007
Intamplator castile Sony In-ear suna f bine. S-ar putea sa fie poate o idee mai scumpe dar merita.

#5
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009

View Postatupi, on 17th November 2011, 21:50, said:

Intamplator castile Sony In-ear suna f bine. S-ar putea sa fie poate o idee mai scumpe dar merita.
Perfect,o sa tin cont de sfatul tau si o sa caut o pereche de casti de alea.

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,429
  • Înscris: 15.12.2009
Sa nu-i dati un link, ca e rau de urat.

http://www.pcgarage....ic/rp-hv200e-s/ - ca sa iti intre in buget
http://www.azerty.ro...x-200-street-ii - ceva mai scumpe, insa mie imi place enorm sunetul.

#7
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,719
  • Înscris: 29.03.2006
Panasonic sunt extraordinare - folosesc de zeci de ani, si nu se compara nici macar cu alte branduri de top.
Nici macar nu trebuie sa fie obligatoriu cu magneti cu neodymium, deoarece si fara sunt mult mai puternice fata de modelele altor marci, si cu un sunet extrem de bun.
La 4 din 10 unitati se aude arhisuficient de tare, si se pot tine si la 3 sau 3,5.
Mai mult de 4 din 10 nu recomand, deoarece poate afecta auzul.

Firele sunt si litate, dar si amestecate cu fire de matase pt o rezistenta marita, chiar daca din exterior par subtiri cu izolator cu tot.

Poti incerca de ex. RP-HV154 care se gasesc de la 24 lei la un magazin Panasonic reprezentanta, si pana la 30 de lei la pcgarage.
Varianta cu volum pe fir, RP-HV184E-K, costa aproape 56 de lei la pcgarage, si probabil pana in 50 de lei la o reprezentanta in magazinul Unirea sau in alta parte.

La pcgarage vad ca scrie la majoritatea ca sunt cu neodymium, insa pe ale mele RP-HV154 nu scrie ca ar avea, fata de varianta RP-HV154E-K de la pcgarage, care are si cablu mai scurt cu 10cm si alte mici diferente 104db/mW in loc de 105 la ale mele, 16 ohm in loc de 17, etc...

Teoretic magnetii cu neodymim sunt mai puternici, dar se demagnetizeaza in timp.

Eu folosesc de zeci de ani casti Panasonic fara neodymium si sunt extrem de puternice.
Am reusit sa le folosesc si pe post de microfon puse pe line in, chestie pe care nu o reusesti in general cu alte marci.

De verificat si mufa playerului, sa fie compatibila pt. casti.
In general se foloseste jack de 3,5mm stereo, dar Sony are la unele si de 2,5mm stereo, si exista si mai complexe cu mai multe contacte.
Se gasesc si casti cu jack potrivit, cat si adaptoare mici.

Edited by loock, 17 November 2011 - 23:10.


#8
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 24.03.2006
Sennheiser MX 471  :angel:

#9
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Multumesc pentru sfat,pana la urma cred ca o sa aleg Panasonic.Are mufa de 3,5"!

#10
GUP

GUP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,373
  • Înscris: 24.03.2006
Si Sennheiser de care crezi ca are?  :ermm:
Alegerea iti apartine, dar la Panasonic o sa-ti lipseasca soundstage-ul.

#11
PS2RO

PS2RO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,694
  • Înscris: 18.08.2009
Pana la urma am gasit niste casti de la Pioneer si nu regret deloc alegerea facuta. Topicul se poate inchide! Multumesc baieti!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate