Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..

Oamenii fara Whatsapp
 Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil

Viata traita asa cum vrei tu vs v...
 Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 

Se invarte roata

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
yellowstork

yellowstork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.05.2010
Buna,
am descoperit acest articol si sunt curios de parerea voastra:
http://infoportal.rt...ul-in-casa.html
Stau si ma gandesc asa:de cand lumea societatea a pretins ca barbatul sa fie capul familiei,el sa aduca mai multi bani in casa si sa intretina familia.
Daca a reusit sau nu,sigur a fost criticat de nevasta.Sunt foarte curios acuma cum va suporta femeia critica in caz ca nu va reusi sa se achite de aceasta sarcina,sau tot barbatul va fi cel criticat.
Nu pot sa nu remarc acest sarcasm din articol,saracele femei sunt nevoite sa accepte barbati mai slab pregatiti profesional decat ele,de parca pana acuma barbatii au luat ne nevasta doar femei cu facultate...Cat de greu e pentru o fata care arata cat de cat bine sa faca o facultate,sa fim seriosi...Un pic de picioare dezgolite si sanii pe dinafara ...si trecem usor prin facultate nu?Nu le auzi sa se planga ca ar fi deranjate ca sunt tratate ca obiecte sexuale sau judecate doar dupa aspectul exterior.Scopul scuza mijloacele,nu?
Va fi un pic de concurenta in a pune mana pe un barbat bun,va e frica de competitie fetelor...?

Edited by yellowstork, 08 November 2011 - 18:23.


#2
S3Se7

S3Se7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,073
  • Înscris: 17.12.2009
Da' macar femeile nu conduc (majoritatea) la fel de bine ca barbatii :D. Tot avem un atu.

#3
yellowstork

yellowstork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.05.2010
Daca femeia e rationala si conduce bine casa,eu sunt de acord...Totusi cred ca cel mai bine e fiecare sa-si aduca aportul la asta,ideal fifty-fifty...
:)

#4
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Olala, cata frustrare.
Ai avut vreo colega cu picioare sexy si fusta scurta ce ti-a luat bursa de sub nas? :D

#5
Sutelosbo

Sutelosbo

    Banned by moderators

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,285
  • Înscris: 20.06.2011
De ce trebe să vă căsătoriți ? :blink:

#6
yellowstork

yellowstork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.05.2010
Am facut Politehnica,deci nu e cazul...:P
Arunca o geana la Medicina sau ISE,o sa intelegi ce spun.

#7
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View Postyellowstork, on 8th November 2011, 18:21, said:

Cat de greu e pentru o fata care arata cat de cat bine sa faca o facultate,sa fim seriosi...Un pic de picioare dezgolite si sanii pe dinafara ...si trecem usor prin facultate nu?Nu le auzi sa se planga ca ar fi deranjate ca sunt tratate ca obiecte sexuale sau judecate doar dupa aspectul exterior.Scopul scuza mijloacele,nu?

Tu esti fie frustrat, fie prost si ala e un cretin de articol.

#8
m0rpheus

m0rpheus

    Ză uan!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,844
  • Înscris: 26.02.2008

View PostDev, on 8th November 2011, 19:15, said:

Olala, cata frustrare.
Ai avut vreo colega cu picioare sexy si fusta scurta ce ti-a luat bursa de sub nas? :D
Și era și curva dracului, că nu și-a tras-o și cu el.

On: O femeie cu adevărat inteligentă nu are nevoie să își arate cracii pentru a trece prin viață. Și dacă te depășește una doar pentru că arată mișto, scuză-mă, dar asta-nseamnă că tu ești mediocru. Într-o afacere nici o femeie proastă care doar arată bine nu va fi pusă într-o funcție importantă ca să piardă șeful, oricât de bine-ar suge-o.

#9
yellowstork

yellowstork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.05.2010
@magul:La ce vocabular ai,ma indoiesc de inteligenta ta,toti sunt prosti doar tu esti destept...yeah,right... :thumbdown:

@murpheus
Sa mori tu ca asa e...
Nu era vorba de femeile inteligente ci de marea de pitipoance care "studiaza" la diverse facultati,doar sa aiba o diploma.
Se si vede Universitatile ce "standarde" ridicate au:se poate trece in anul urmator cu restante,se vrea inscrierea la facultate si fara bacalaureat...
In fine,voi le stiti mai bine toate,cei care stati toata ziua pe forum...
PS:Ai experienta cu femeie proasta care arata bine si nu te-a supt,curva dracului...?

Edited by yellowstork, 09 November 2011 - 15:06.


#10
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View Postyellowstork, on 9th November 2011, 15:03, said:

toti sunt prosti doar tu esti destept
In fine,voi le stiti mai bine toate

Da, aici ai dreptate.

Edited by magul132001, 09 November 2011 - 15:23.


#11
yellowstork

yellowstork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.05.2010
Eram ironic,bineinteles...dar tu fiind asa "expert" in toate,desigur ca te-ai prins... :D
Iti urez sa ai parte doar de femei adevarate...
:naughty:

Edited by yellowstork, 09 November 2011 - 15:41.


#12
magul132001

magul132001

    Twisted mind,twisted soul

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,684
  • Înscris: 14.09.2007

View Postyellowstork, on 9th November 2011, 15:38, said:

Eram ironic,bineinteles...dar tu fiind asa "expert" in toate,desigur ca te-ai prins... :D
Iti urez sa ai parte doar de femei adevarate...
:naughty:
Cum adica? :huh:
Multumeeeesc.

#13
yellowstork

yellowstork

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 11.05.2010
eram ironic cu :voi le stiti pe toate,doar nu te-ai gandit la cealalta...? :D
nu cred ca au rost balacareli,daca mai ai ceva de zis despre articol atunci zii,daca nu...las-o balta
timpul le rezolva pe toate

#14
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,445
  • Înscris: 18.12.2007
Imi face si mie cineva un rezumat?
Nu am reusit sa trec de propozitia: 'Multe sunt nevoite să se mărite cu bărbați mai puțin calificați'. WTF?! Cine le obliga? Ce e un 'barbat mai putin calificat'?

#15
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View PostAlexEn, on 9th November 2011, 16:40, said:

Imi face si mie cineva un rezumat?
Nu am reusit sa trec de propozitia: 'Multe sunt nevoite să se mărite cu bărbați mai puțin calificați'. WTF?! Cine le obliga? Ce e un 'barbat mai putin calificat'?
Adică ea are facultate, nu găsește pe unul tot cu facultate.
A observat careva că studiul e făcut în UK, unde s-a stabilit că 50% dintre femei termină o facultate până în 30 de ani, în timp ce doar 40% dintre bărbați o fac?

#16
yozgby

yozgby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 06.02.2009
nu vi se pare ca reiese pleonasmul expresiei prosti cu diploma, din articol? adica deja e vorba de femei!!... :-|

Edited by yozgby, 12 November 2011 - 01:32.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate