Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
clima cu sunet ciudat

Baterie Externa Solara, Power Ban...

Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...
 Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...
 Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit
 Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8
 

Putin ajutor va rog cu optiuni pt Otopeni Multumesc

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
doynna

doynna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2011
Buna seara.

Ma puteti ajuta va rog spunandu-mi ce modalitati am din bucuresti sa ajung la otopeni folosind altceva decat un taxi foarte scump? Nu sunt din oras, dar m-as descurca sa ajung eventual cu metroul in locul respectiv. Am inteles ca sunt microbuze/autobuze/tramvaie si am cautat si pe net si am vazut ca inclusiv ratb-ul efectueaza astfel de curse, dar nu specifica un orar de plecari.


Ce anume sa iau si de unde si eventual daca aveti idee de orarul de plecari/nr de tel de contact?


Va multumesc anticipat.

#2
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

View Postdoynna, on 20th October 2011, 19:27, said:

Buna seara.

Ma puteti ajuta va rog spunandu-mi ce modalitati am din bucuresti sa ajung la otopeni folosind altceva decat un taxi foarte scump? Nu sunt din oras, dar m-as descurca sa ajung eventual cu metroul in locul respectiv. Am inteles ca sunt microbuze/autobuze/tramvaie si am cautat si pe net si am vazut ca inclusiv ratb-ul efectueaza astfel de curse, dar nu specifica un orar de plecari.


Ce anume sa iau si de unde si eventual daca aveti idee de orarul de plecari/nr de tel de contact?


Va multumesc anticipat.
De la Piata Presei Libere sunt Maxi-Taxi...costa in jur de 3 lei

#3
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008
De unde?

#4
doynna

doynna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2011
De unde de la Piata Presei? Imi puteti da va rog un reper?

PS: In cazul in care acel maxi-taxi nu circula pot lua ratb pana la aeroport? Si daca da ce linii ajung pana acolo?

Multumesc

#5
alexa32

alexa32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,304
  • Înscris: 12.08.2006
Parca mai era si 783...
  Vezi pe site-ul RATB.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Mai bine spui tu de unde vrei să pleci și la ce oră mai exact, e mai ușor așa

Edited by MembruAnonim, 20 October 2011 - 19:43.


#7
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

View Postdoynna, on 20th October 2011, 19:33, said:

De unde de la Piata Presei? Imi puteti da va rog un reper?

PS: In cazul in care acel maxi-taxi nu circula pot lua ratb pana la aeroport? Si daca da ce linii ajung pana acolo?

Multumesc
Chiar din statia RATB Piata Presei Libere in sensul spre Otopeni...da trebuie sa le faci cu mana ca altfel nu opresc :lol:

#8
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Vad ca pe site-ul RATB scrie ca ajung autobuzele 780 si 783. Vezi care statie este mai aproape de tine.
Tu de unde pleci ?

#9
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

View PostPuferiu, on 20th October 2011, 19:46, said:

Vad ca pe site-ul RATB scrie ca ajung autobuzele 780 si 783. Vezi care statie este mai aproape de tine.
Tu de unde pleci ?
780 de la gara de nord, Ion Mihalache, Casin, Scanteia...Otopeni
783 de la Unirii...Universitate, Romana, Victoriei, Aviatorilor...Casa Scanteii...Otopeni

#10
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,660
  • Înscris: 16.12.2008
O varianta mai este trenul (combinat cu autobuz) de la Gara de Nord.
http://www.cfrcalatori.ro/1268

Edited by yetiro, 20 October 2011 - 20:03.


#11
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,984
  • Înscris: 14.08.2006
Am fost in aceasi situatie acum vreo 2 ani. Vezi ca exista un autobuz pe care circuli cu un fel de card. Autobuzul ala l-am luat de langa o cladire mare pe care scria ORANGE, nu mai stiu cum se numeste zona..stiu ca la intoarcere in aeroport mi-am facut nervi de am vrut sa sun la OPC ptr. ca nu gaseam unde-i statia de autobuz si nici chioscul de bilete si amabilitatea angajatilor de la aeroport lipseste cu desavarsire; vezi ca bucurestiul e ca o jungla daca esti din provincie:) cu rabdare si nervi de otel rezolvi tot :P bafta!

#12
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

View Postmeanman, on 20th October 2011, 20:10, said:

Am fost in aceasi situatie acum vreo 2 ani. Vezi ca exista un autobuz pe care circuli cu un fel de card. Autobuzul ala l-am luat de langa o cladire mare pe care scria ORANGE, nu mai stiu cum se numeste zona..stiu ca la intoarcere in aeroport mi-am facut nervi de am vrut sa sun la OPC ptr. ca nu gaseam unde-i statia de autobuz si nici chioscul de bilete si amabilitatea angajatilor de la aeroport lipseste cu desavarsire; vezi ca bucurestiul e ca o jungla daca esti din provincie:) cu rabdare si nervi de otel rezolvi tot :P bafta!
E linia expres 783 de la Victoriei

#13
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,616
  • Înscris: 17.08.2007
Doar ca sa stii: un taxi de la Unirea pana la Otopeni ia cam 40 ron deci de la Piata Presei maxim 30 . Fac traseul asta saptamanal cu taxiul. Vorbesc de taxi normal nu de tepari.
Bineanteles ca ai alternativa cu expresul deja expusa de colegi mai sus.

#14
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
40 de lei ????? :D 50 de lei e abonamentul RATB pe toate liniile timp de o luna.

#15
ASIGURATORUL

ASIGURATORUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 27.12.2010

View PostPuferiu, on 20th October 2011, 20:34, said:

40 de lei ????? :D 50 de lei e abonamentul RATB pe toate liniile timp de o luna.
Zicea de taxi probabil atat este...douaj de km la 1,4 lei

#16
geocosma

geocosma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 17.05.2007
Exista si linia 449, de la Piata Presei Libere (in zona capatului liniei de tramvai 41), traverseaza tot Otopeniul, dar nu trece prin aeroport.
Pe siteul ratb il gasesti la adresa: trasee / linii preorasenesti. Tariful este de 1,5 lei. De la Piata Presei primul autobuz pleca la 4.30 , ultimul pe la 22.30. Returul este intre orele 5.12 si 23.07. Gasesti multe informatii pe siteul lor, chiar si orele de plecare din capetele de traseu, in format pdf.

#17
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Daca nu raspunde saptamana asta, s-a ratacit.

#18
DannY-L

DannY-L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 16.10.2006
Noaptea exista vreo optiune, in afara de taxi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate