Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Circular Makita de negasit in RO

FightBox ar merita transformat ...

Statii cu baterii

[TEORIE] Ce ati face in cazul une...
 Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera

Balti de pescuit in Dobrogea - li...
 EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...

Camping Franta - Chamonix
 Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...
 

Oferte de turism pe site-uri de reduceri

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DannY-L

DannY-L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 16.10.2006
Ma gandesc sa achizitionez o astfel de oferta, insa vreau sa ma asigur mai intai ca imi permit. Asadar, as vrea sa va intreb, ce alte cheltuieli mai implica achizitionarea unui voucher de reducere,

Intreb pt. ca stiu ca exista aceasta practica de a lua ochii cumparatorului cu ditamai reducerea, iar mai tarziu te trezesti ca de fapt mai trebuie sa platesti si alte chestii, precum taxe de aeroport si alte alea, la care nu te asteptai.

Deci in afara de cheltuieli personale, ce alte cheltuieli mai poate implica folosirea acestui voucher si a celor asemanatoare?

Edited by ferrellroo, 27 September 2011 - 15:37.
fara link-uri!


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Bruxelles-ul e superb primăvara! Profită acum de o excursie în inima Europei cu doar 56 de lei! Ai doua nopți de cazare în hotel de 3*, mic dejun, transport cu avionul și taxe de aeroport incluse pentru numai 115 euro

Excursia am inteles ca este 115, dar aia 56 lei ce reprezinta ? :-??

Dubioase ofertele astea, probabil e cu low-cost, vei mai plati separat alte taxe de bagaje si nu faci mare lucru. Totusi vad un numar de telefon pe site ai face bine sa dai un telefon sa te lamuresti ce e inclus si ce nu concret... sa nu ai surprize.

#3
DannY-L

DannY-L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 16.10.2006
Nimeni?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Tu inca nu ai sunat la numarul afisat din oferta ? Cel al agentiei ?

#5
DannY-L

DannY-L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 16.10.2006
Daca vroiam sa fac asta, sunam din prima. Prefer sa intreb oameni care au beneficiat de astfel de oferte si care nu au interesul de a-mi ascunde anumite lucruri.

#6
iufiuf

iufiuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 19.05.2008

View PostDannY-L, on 27th September 2011, 17:41, said:

Daca vroiam sa fac asta, sunam din prima. Prefer sa intreb oameni care au beneficiat de astfel de oferte si care nu au interesul de a-mi ascunde anumite lucruri.
eu am luat de pe site-ul respectiv de reduceri niste cd-uri.
nu te gandi ca este vreo teapa, pur si simplu atat costa o excursie la bruxelles.
in banii aia ai bilete de avion, taxe de aeroport, cazare si cam atat.
deci fata asistenta turistica si transfer de la aeroport la hotel.
m-am uitat pe net si o camera la hotel scandinavia in ianuarie este 90 de euro pentru 2 nopti,
asta asa la prima vedere, sigur se poate gasi si mai ieftin.
sau se poate gasi alt hotel, unde raportul calitate-pret sa fie mai bun.
biletul de avion la sfarsit de ianuarie, cand am dat eu o cautare costa cam 60 de euro de persoana, fara bagaj de cala.
deci daca te organizezi singur iesi pe la 105 euro de persoana, in momentul asta.
bine pleci cu wizz, te intorci cu blue in simularea pe care am facut-o eu\
in plus de asta, biletele la wizz vor fi mai ieftine, cu o luna jumate 2 inainte de plecare,
cel putin asa a fost pana acum.
iti dai seama ca cei de la agentie obtin un pret mai bun decat o persoana fizica atat la hotel cat si la compania aeriana.
in concluzie, pararea mea:
nu e teapa
numai bine!

#7
DannY-L

DannY-L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 16.10.2006
Ok, multumesc frumos!

#8
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009
Nu mai cumparati de pe siteuri de reduceri, cel putin pentru excursiile in strainatate. Nu exista nicio reducere. La final iesi mai scump decat daca ti-ai cumpara singur biletul la avion low-cost + cazare.
De exemplu sapt trecuta era o oferta la Roma 99 Euro + vreo 69 LEI avion + hotel 2 nopti. Aflati ca eu plec 2 nopti la Roma cu 82 de Euro avion + hotel 2 nopti, dar hotel mai bun ca cel oferit pe acel site, situat mai central.
Deci, pana la urma, unde e reducerea lor???

#9
DannY-L

DannY-L

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 16.10.2006

View Postterner, on 2nd October 2011, 23:07, said:

Nu mai cumparati de pe siteuri de reduceri, cel putin pentru excursiile in strainatate. Nu exista nicio reducere. La final iesi mai scump decat daca ti-ai cumpara singur biletul la avion low-cost + cazare.
De exemplu sapt trecuta era o oferta la Roma 99 Euro + vreo 69 LEI avion + hotel 2 nopti. Aflati ca eu plec 2 nopti la Roma cu 82 de Euro avion + hotel 2 nopti, dar hotel mai bun ca cel oferit pe acel site, situat mai central.
Deci, pana la urma, unde e reducerea lor???

Probabil oferta lor nu e cu avion low cost?

#10
terner

terner

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,323
  • Înscris: 02.06.2009

View PostDannY-L, on 5th October 2011, 12:25, said:

Probabil oferta lor nu e cu avion low cost?

Probabil ca te inseli. Toate ofertele sunt cu low-cost. Daca te pricepi f.f.f.putin iti dai seama ca nu este inclus bagajul de cala.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate