Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Chiar asa de prosti sunt englezi?

La mulți ani @xperia_ray!

Circular Makita de negasit in RO

Statii cu baterii
 [TEORIE] Ce ati face in cazul une...

Exceptii reale/aparente de la pri...

Se dorește interzicerea algo...

Pret manopera
 Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Pareri complex rezidențial T...
 Camping Franta - Chamonix

Macbook Pro 2019 se blocheaza cu ...

Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.
 

Duty Free in Aeroport

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 11.01.2005
Pe scurt, ma intereseaza un produs cosmetic, existent la vanzare in Romania,  exclusiv in Duty Free-ul aeroportului International Cluj-Napoca (plecari), in zona cuprinsa intre verificarea bagajelor si a documentelor si poarta de imbarcare.

Cum se poate proceda pentru a putea achizitiona ceva din aceasta zona (deja aici se poate achita in RON sau EURO) ?

Daca cumpar un bilet ieftin de low-cost, doar dus, pentru a avea acces la acea zona, dupa achizitionarea produselor cosmetice, ma pot intoarce, pot renunta la zbor, altfel decat sa fac scandal sau sa fiu arestat ? :)

Sau cum se poate indeplini corect scenariul meu ?

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Roaga pe cineva care pleaca :-)

#3
klupoloistu

klupoloistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 713
  • Înscris: 25.05.2010
eu nu cred ca exista un produs exclusiv doar in acel duty free.
pe net ai cautat?
poate poti sa-l comanzi din strainatate.

#4
vladut_v

vladut_v

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,717
  • Înscris: 11.01.2005
Da, categoric exista acel produs la vanzare in strainatate. In RO, in schimb, doar aici l-am vazut si repet: sunt dispus sa cumpar un bilet de avion ieftin, dus, pentru avea acces in zona respectiva si mai apoi sa renunt la zbor :D

Se poate, mai exact cum ?!

Edited by vladut_v, 09 September 2011 - 15:25.


#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Suna la Wizzair si intreaba-i

#6
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
normal ca poti sa renunti la zbor dupa check-in.
ai primit o veste neasteptata, ai avut o premonitie sau te-a taiat la stomac si ai petrecut 20 de minute la buda si ai pierdut avionul....motive sunt cu zecile.

acu' nici eu nu cred ca acel produs se vinde doar in aeroportul din Cluj. ia-l de pe net (amazon sau un magazin virtual dedicat de cosmetice).
duty free-uri sunt in zonele  portuare..... de exemplu constanta, giurgiu, tulcea, galati, drobeta unde oricine poate a intre fara nici o problema...sunt pe faleza sau la intrare in port. poti ruga un cunoscut din aceste orase (daca ai) sa dea o fuga sa vada daca au acel produs si ti-l cumpara.....
mi se pare mai putina bataie de cap

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate