Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Allia00

Allia00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.05.2009
Bună ziua!

Mă găsesc într-o situație dificila. Problema este următoarea. Nu am mai fost de mult timp (cel puțin 2 ani jumate) la medicul de familie pentru că nu am avut nevoie. Acum însă trebuie să imi eliberez o adeverință medicală dar medicul de familie la care știam că sunt nu mai profesează iar fișa mea medicală nu este de găsit. Unde anume aș putea suna sau cine îmi poate oferi informații în legătură cu aceasta situație? Unde ajung fișele medicale care nu au mai fost "accesate" de mult? Vă mulțumesc anticipat!

#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
în general medicii de familie pensionați cedează pacienții medicului care profesează în același cabinet, deci mergi acolo și întreabă. Mai poți întreba la casa de asigurări dacă ești înscrisă undeva.

#3
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Am o problema asemanatoare, doar ca eu vreau sa-l schimb, dintr-un oras in altul. Se pare ca dupa introducerea in baza de date, eu sunt de negasit, si fisa mea la fel, iar noul medic de familie imi cere fisa cu vaccinuri si alte chestii :).

#4
Allia00

Allia00

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.05.2009
Cei de la policlinica respectiva nu stiu nimic. Fisa mea medicala a disparut pur si simplu. O sa sunt la CAS. Poate stiu ei ceva.

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
cu "foștii" medici de familie ați luat legătura?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate