Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balti de pescuit in Dobrogea - li...

EURO 24 - Meciul 2: Belgia - Roma...

Metru Jysk/Ikea

Camping Franta - Chamonix
 Folie pentru protectie solara

Tur Slovenia.

Dilae din Slatina, cel mai destep...

Nikon Z6III
 Caști bluetooth pentru smart...

Mutare tablou electric exterior

La mulți ani @leomagic44!

Recomanadare viniluri
 Tv ars din cauza la cctv?

Recomandare soundbar pentru telev...

Vecinii din curte au pus monopol ...

La multi ani @MariusEXxTREME!
 

Cabana Padina

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
nightmare392

nightmare392

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 20.09.2007
Stie cineva care e starea drumului pana la cabana Padina? As vrea sa ma duc saptamana viitoare si m-ar interesa daca e practicabil drumul cu masina mica si cu garda joasa.

#2
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,277
  • Înscris: 14.11.2006
Mai jos spune ca s-a asfaltat pana la Bolboci. De aici, o ramificatie duce la Piatra Arsa, alta spre Padina.
http://forum.softped...m...&p=10214081
Poti risca daca cel putin o saptamana nu a plouat la munte. Altfel, drumul este varza si trebuie sa fii atent sa nu iei nicio ridicatura sub masina.

#3
nightmare392

nightmare392

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 20.09.2007
Multumesc! Pana la Bolboci stiam ca e asfaltat. De acolo nu stiu mai departe. Daca vad ca e rau drumul ma duc spre Piatra Arsa daca e mai bun acolo.

#4
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

 nightmare392, on 13th August 2011, 17:40, said:

Multumesc! Pana la Bolboci stiam ca e asfaltat. De acolo nu stiu mai departe. Daca vad ca e rau drumul ma duc spre Piatra Arsa daca e mai bun acolo.

Daca nu se gaseste nimeni care a mers in ultima vreme p-acolo, suna pe la cabanele din zona, Bolboci, Padina, chiar si la hotelul Padina, e imposibil sa nu dai peste un cabanier amabil care sa-ti spuna.
Dar chiar si daca nu ar fi asfaltat, totusi distanta e mica, vreo 5 km pana la hotel iar drumul e drept si pietruit.

Oricum, era demult planuita asfaltarea drumului spre Padina, actualul presedinte pedelist al C.J. D-ta avea planuri mari cu toata zona de la cabana Padina in jos, visa hoteluri, teren de golf, teren de echitatie. Mie imi pare rau ca s-a asfaltat drumul pana acolo, acu' sa vedeti invazie de melteni, daca inainte ii mai speriai cu drumul prost, acum va deveni o zona aglomerata si f. murdara.  :wallbash:

Edited by barbarian, 13 August 2011 - 18:01.


#5
nightmare392

nightmare392

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,517
  • Înscris: 20.09.2007
O sa sun sa vad daca imi spune cineva care e starea drumului. Cat despre asfaltare, ai dreptate, in Romania in loc sa atraga turisti care sa mearga sa se simta bine si sa lase totul cum era, drumul mai bun atrage toata pleava care vine, se distreaza si lasa in urma o mizerie crunta. Mie sincer mi s-a cam luat ca in orice colt izolat de padure sa gasesc peturi de bere si pungi, dar asta e mentalitatea romanilor si o sa mai treaca mult pana se schimba.

#6
SDN

SDN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 17.06.2008
O harta cu drumul in cauza are careva ?

Edited by SDN, 14 August 2011 - 16:48.


#7
barbarian

barbarian

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,174
  • Înscris: 23.03.2008

 SDN, on 14th August 2011, 17:48, said:

O harta cu drumul in cauza are careva ?

Vezi pe Google Earth, dupa ce bifezi optiunea sa-ti apara si drumurile. Eventual scoti la imprimanta. Asta daca nu gasesti vreo harta online.

#8
travel_tech

travel_tech

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 16.08.2011
Salut, am fost weekendul trecut la PadinaFest si desi am facut traseu am trimis o masina cu bagajele deci sunt in tema. Drumul e asfaltat pana la barajul Bolboci (aprox. 7-8 km distanta de Padina) dar nu e chiar cel mai bun drum asfaltat. Bifurcatia despre care se vorbeste mai sus (spre Piatra Arsa), este mult mai sus fata de baraj si drumul spre Piatra Arsa de la bifurcatie este mai bun decat spre Bolboci. Cei 7-8 km de la baraj la Padina nu sunt in nici un caz recomandati pentru o masina cu garda joasa (gropi adanci, drum foarte denivelat, niste alunecari) mai ales daca ploua.

In orice caz, zona merita vazuta & .. lasati curatenie in urma voastra ;). Drum bun.

#9
alex_nitz_87

alex_nitz_87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 30.04.2007
Din cate stiu eu nu este asfaltat vechiul drum din Moroieni. Am fost cu masina acum 2 saptamani si iti recomand drumul babelor. Cum cobori serpentinele din Sinaia spre Moroieni se face o intersectie la dreapta cu indicator spre Hotel Cota 1400. Drumul este asfaltat proaspat pana in Saua Dichiu unde este o intersectie la dreapta catre Piatra Arsa si in stanga coborare catre Bolboci. Drumul este acceptabil pana ajungi pe la Cheile Zanoagei dar in jurul lacului si pana la Padina este groaznic. Ai nevoie de o masina cu garda mai mare sau foarte multa rabdare sa mergi cu a 1-a.

#10
cation

cation

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 23.07.2006
A fost cineva prin zona anul asta ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate