Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...

Ce se poate face intr-o balta de ...
 Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024

Parere ac sh
 Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta

Cine poate lamuri extra-judiciar ...
 Cum se numeste boala de piele ?

Pompa submersibila pe 12 v

M-am saturat de cei care distrug ...

telefon fix cu cartela SIM plus e...
 

Ce se merita cumparat din SUA

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 01.12.2006
Nu stiu daca sectiunea asta e cea mai potrivita, dar alta n-am gasit.
O sa plec in SUA pentru cateva zile, si ma intrebam cam ce se merita cumparat de acolo, astfel ca la intoarcere sa vand repede si in profit.
Nu am mai mult de cateva sute de dolari disponibili.

#2
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,752
  • Înscris: 28.12.2008
Ceva de la Apple (iPad, iPhone etc).

#3
BOSCHETARULNR1

BOSCHETARULNR1

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 204
  • Înscris: 31.07.2011
Taote de la electronice pana la electrocasnice

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,723
  • Înscris: 26.11.2001
Cam tot ce e in US e mai ieftin, dar de obicei trebuie sa il comanzi de pe internet.

Asa cum s-a mentionat mai sus, produsele apple sunt scumpe aici si ieftine acolo + usor de transportat deci orienteaza-te la iPhone, Ipad, Mac air etc.
Noteaza preturile din Romania si compara.

#5
bogdan_boss

bogdan_boss

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,456
  • Înscris: 08.02.2010
pe subiect: hainele pharm de ex, care sunt produse acolo (sau in thailanda, nu mai stiu..), masinile de la general motors...

deviat: dar daca produsele apple sunt produse in china, nu exista posibilitatea de a fi cumparate de la fabrica? adica en-gros sau cum s-o chema..
rog mesaj privat daca sunt informatii mai ... putin publice sau contin site-uri, multumesc.

#6
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
El are cateva sute de dolari, si ii recomandati masini? :lol:
Electronicele sunt ieftine, deci te poti orienta pe iPod, iPod Touch, sau chiar un laptop. Dar ma indoesc ca o sa le vinzi repede in Romania, si sa iesi si cu profit bun. Stiu si eu cat mi-a luat pana am vandut un iPod Touch. Ma rog, decat nimic, si cateva milioane sunt bune. Vezi ca la Best Buy au preturi bunicele la laptopuri, dar probabil gasesti si la alte magazine.

Edited by edy_3dz, 11 August 2011 - 21:40.


#7
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Cumpara de la Magazine ce nu se gasesc in EU, gen Victoria Secret, George, etc. Si-a luat prietena mea de la magazinelea astea 2 cat cuprinde, iar acum ar mai vrea. Creda-ma ca faci o afacere buna cu astea 2 magazine, pentru ca fetele cand aud ca e de la Victoria pica pe spate :))

#8
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 01.12.2006

 Alex-AR, on 11th August 2011, 22:49, said:

Cumpara de la Magazine ce nu se gasesc in EU, gen Victoria Secret, George, etc. Si-a luat prietena mea de la magazinelea astea 2 cat cuprinde, iar acum ar mai vrea. Creda-ma ca faci o afacere buna cu astea 2 magazine, pentru ca fetele cand aud ca e de la Victoria pica pe spate :))
Imi place ideea asta, dar e riscant.
Daca nu-i spun nevestei, risc un scandal 'ai cui sunt bikini astia?'.
Daca-i spun, risc sa mi le confiste pe toate ;)

#9
Alex-AR

Alex-AR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 19.03.2009
Ei acum asta e. Poate vor prietenele ei anumite obiecte de lenjerie si atunci te-ai scos. Propunei treaba asta ca pe o afacere :)

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015

 bogdan_boss, on 11th August 2011, 22:13, said:

pe subiect: hainele pharm de ex, care sunt produse acolo (sau in thailanda, nu mai stiu..), masinile de la general motors...

deviat: dar daca produsele apple sunt produse in china, nu exista posibilitatea de a fi cumparate de la fabrica? adica en-gros sau cum s-o chema..
rog mesaj privat daca sunt informatii mai ... putin publice sau contin site-uri, multumesc.

Nu poti sa cumperi nimic "de la fabrica" , produs Apple. Si masinile sunt mai ieftine toate, nu neaparat cele de la GM. Nu uitati sa adaugati TVA romanesc la tot ce vine din US cand va faceti socotelile daca comandati online.

 Alex-AR, on 11th August 2011, 22:49, said:

Cumpara de la Magazine ce nu se gasesc in EU, gen Victoria Secret, George, etc. Si-a luat prietena mea de la magazinelea astea 2 cat cuprinde, iar acum ar mai vrea. Creda-ma ca faci o afacere buna cu astea 2 magazine, pentru ca fetele cand aud ca e de la Victoria pica pe spate :))

Victoria's Secret este si in EU , si in plus de asta trimit direct in Romania de pe siteul lor de ceva timp ...

#11
TinCup

TinCup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 01.12.2006
Dupa atatea planuri, a avut grija ING'ul de mine.
Desi am fost sa intreb inainte de plecare daca cardul functioneaza in SUA si in ce valuta e mai bine sa pastrez banii, n-am putut sa ma ating de banii de pe cardul ING.
Am incercat la Walmart, alte cateva magazine, ATMuri samd, nicio sansa.
Dupa ce m-am intors in tara, sun la ING sa le spun cateva de dulce.. concluzia lor: sau cardul (care a functionat inainte si dupa) e defect sau comerciantii din SUA nu stiu sa-si seteze POS'urile..

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,717
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-e foarte greu sa cred ca nu a mers cardul ING la platile prin POS in SUA. Ai cumva o chitanta in sensul asta doveditoare sa le-o arati celor de la ING ? Pe ea apare un mesaj si un cod de eroare si asa pot identifica ce a fost in neregula cu cardul tau.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate