Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Am vazut odata un film...

Problema scurgere apa rama termop...

Durata estimata de viata a unei i...

Identificare filet butelie r290
 Sifon pe circuitul frigorific.

Vizibilitate Hard Disk nefolosit ...

Salariu minim european in Romania

verificare specificatii lapgop Asus
 Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua

Despre proiectarea drumurilor urb...
 Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...

Un calculator ieftin ?!
 

cum va asigurati bunurile la cort?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
oldhit

oldhit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.03.2010
salutare, fac si eu parte din cei care folosesc cortul de ceva vreme incoace.
am o "rotita" care ma tot macina...de exemplu voi cand va opriti la un camping la mare de exemplu (ma rog, platesti locul..etc) cum faceti cu cheia masinii, actele,etc cand va aflati si intr-o tara straina?!

e o intrebare stupida, dar sunt curios de cateva pareri.
eu merg pe cateva idei: ori las tot in cort (f riscant si nu cred ca o sa mai fac asa) ori fac cu tura...cine sta la bronzat tine cheile si actele sau gasesti un loc "secret" si iti ascunzi bunurile langa cort (sapi o gropita).

#2
A_L_E_X

A_L_E_X

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,097
  • Înscris: 18.03.2006
Cheile si actele poti sa le iei cu tine. Restul lucrurilor poti sa le tii in masina si sa le scoti cand ai nevoie.

#3
oldhit

oldhit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.03.2010
ce te faci cand vrei sa faci baie si nu e nimeni prin preajma sa i le lasi? ma rog le lasi in cort odata,2ori,etc, dar nu e prea sigura treaba cu lasatul in cort...

#4
D_FENS

D_FENS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,387
  • Înscris: 18.09.2007
N-am fost in strainatate cu cortul,dar am fost pe litoralul romanesc,sper ca se pune...Tot ce aveam de valoare lasam in masina,iar cu mine luam doar cheile.Nu lasam nimic valoros in cort.Dar,de obicei la camping-urile care se respecta au si safe.

#5
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Cheia si actele? Hehe, bine ca nu faceti parte din clubul celor care nu pot merge nici pina la colt fara doua telefoane, portofel, gps si un snop de chei (fac referinta la un thread de pe aici cu in ce iti pui lucrurile cind iesi in oras). Si la fel bine ca n-ai apucat sa-ti iei scule scumpe de cort (frigider de 500 euro, cort sau rucsac de 200+, lanterna de 100+). Atunci sa vezi probleme...
Cu cheile si actele poti sa-ti faci rost de o cutie etansa daca insisti. Sau iei o cheie de-aia "mecanica" fara telecomanda si fara nimic electric;  incui totul cu ea in masina si o pui la git sau la mina.

#6
oldhit

oldhit

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.03.2010

 f300, on 22nd July 2011, 00:02, said:

Cheia si actele? Hehe, bine ca nu faceti parte din clubul celor care nu pot merge nici pina la colt fara doua telefoane, portofel, gps si un snop de chei (fac referinta la un thread de pe aici cu in ce iti pui lucrurile cind iesi in oras). Si la fel bine ca n-ai apucat sa-ti iei scule scumpe de cort (frigider de 500 euro, cort sau rucsac de 200+, lanterna de 100+). Atunci sa vezi probleme...
Cu cheile si actele poti sa-ti faci rost de o cutie etansa daca insisti. Sau iei o cheie de-aia "mecanica" fara telecomanda si fara nimic electric;  incui totul cu ea in masina si o pui la git sau la mina.

Inteleg ideea ta si unde "bati", insa intrebarea mea nu face referire la ce obiecte sa iau cu mine si sa le "expun" pe masa unei terase...ci doar cum sa le am mereu in siguranta.

Ideea cu cheia mecanica e buna, chiar foarte buna as putea spune.
Sa vedem ce idei mai apar.

O sa ma interesez la camping-ul care merg, care nu e nici un secret, Grecia ThalattaCamping si poate au ceva in care poti sa iti incui lucrurile gen: cheia masinii (cel mai important lucru :) ) + acte, bani(astea cred ca pot sa stea incuiate in masina)

P.S multumesc celor care posteaza ceva constructiv.

Edited by oldhit, 22 July 2011 - 08:52.


#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu bat nicaieri, iti spun ca esti fericit daca ai probleme doar cu chei/acte/bani pentru ca sint unii (ma includ aici) care nu se pot duce la colt fara "poseta barbateasca" si e chiar un thread pe tema asta.

La lista de mai sus se poate adauga (mai ales in concediu) camera, mai ales daca nu e una de-aia mica de intra in poseta ci una mare care necesita geanta proprie. Ti-am zis, esti fericit...

#8
biscatrix

biscatrix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 24.04.2007

 oldhit, on 21st July 2011, 23:34, said:

[...]cum faceti cu cheia masinii, actele,etc cand va aflati si intr-o tara straina?![...]
De cele mai multe ori cheia (si uneori portofelul) nu se despart de mine. Unele lucrurile mai de valoare (gen foto, telefon) le las in masina, iar restul las fara probleme in cort sau langa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate