Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...

Racordare la apa termosemineu
 Mi-am luat 4x4 si vreau sa-l testez

Recomandare laptop cu luminozitat...

Cautarea pe google android nu merge

Caut serviciu serios de captura v...
 Frauda magazin online

AC Woods Venezia Smart - nu races...

podea ciment denivelata

Îndepartare bule folie reflectoriz...
 Revista imobiliara cu poze... cir...

Recomandare soundbar pentru laptop

Veți renunța in 2025 la...

Coaxial pentru cablare casa
 

Problema mufa microfon - AUDIO-TECHNICA - ATR6250

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
emypavel

emypavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.01.2011
Buna! De 2 luni am cumparat un microfon AUDIO-TECHNICA - ATR6250. Am primit la el 2 cabluri, unul de 3 m si unul de 20 de cm. Din cauza mufei proaste...cablul s-a stricat. Problema este ca nu gaesec mufa pentru intrare in microfon ..este vorba de o mufa JACK MIC cu filet. Unde as putea gasi o astfel de mufa?
Microfon cu condensator dublu cardioid stereo, ideal pentru camere video si recordere audio portabile, include o gama larga de accesorii profesionale.

impedanta: 600 ohmi +/- 30%
greutate: 79 g
conexiune: S1/8" (3.5 mm) stereo (mama)
cablu: Stereo-Stereo pentru camera video (0.2 m)
cablu Stereo-Mono de 3 m

Va rog ajutati-ma!
Multumesc!

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,880
  • Înscris: 08.12.2006
O astfel de mufă ai putea găsi la niște căști pe care nu le mai folosești  :)
Nu-mi aduc aminte să fi văzut mufe jack 3,5 tată filetate pe la magazine cu conectică, poate ar fi o idee bună să încerci să folosești tot mufa originală, e foarte posibil ca nu mufa să fie problema ci cablul să fie întrerupt pe undeva pe lângă mufă.
Poți folosi și o mufă normală, adică fără filet, presupun că nu trage nimeni de cablu.

#3
emypavel

emypavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.01.2011
Problema este ca o mufa normala nu intra....este cam nesigura o mufa fara filet pentru ca folosesc microfonul pentru stiri si ar putea reprezenta o problema.
Multumesc oricum!

Edited by antinari, 22 July 2011 - 09:59.
NU e necesara citarea postului anterior


#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,880
  • Înscris: 08.12.2006
Posibil ca o mufă cu corp mai mic să intre, sunt și modele mai "grase" și modele mai "slabe". Eventual ai putea încerca să faci filetul pe o mufă normală, cu corp din plastic și/sau, dacă crezi că e cazul, să instruiești operatorul să facă o buclă la cablu a.î. să țină și cablul o dată cu microfonul (vezi atașamentul).

Attached Files



#5
emypavel

emypavel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 08.01.2011

 antinari, on 22nd July 2011, 10:23, said:

Posibil ca o mufă cu corp mai mic să intre, sunt și modele mai "grase" și modele mai "slabe". Eventual ai putea încerca să faci filetul pe o mufă normală, cu corp din plastic și/sau, dacă crezi că e cazul, să instruiești operatorul să facă o buclă la cablu a.î. să țină și cablul o dată cu microfonul (vezi atașamentul).
Multumesc!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate