Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extindere apa - trecere in domeni...

La mulți ani @Digix!

[cum] telefon cu folosire in SUA

Montare AC deasupra frigiderului?
 Cunoaste cineva metoda de semideg...

De ce in unele tari sunt sparte p...

Marime siguranța AC - 24.000...

E de la monitor sau nu?
 Rezervare gresita

Ce erau chestiile astea pe cerul ...

Apa plata ieftina vs scumpa

Serial: Those About to Die
 Malwarebytes Windows Firewall Con...

hotel pentru copii

Nu pot reinstala windows 11

Replacement grip pentru racheta t...
 

un amplificator de sunet

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
Am un sistem 5.1 si as vrea sa-i fac un amplificator deoarece el duce lipsa iar pana acum a mers cu ampificarea unui DVD care a fost facut bucati :)
amplificarea poate sa fie mono, stereo sau cum vreti voi (ar fi excelent daca ar avea o cale mai "separata" pentru subwoofer) si as dori ceva relativ simplu de preferat sa contina o punte redresoare (am un transformator care scoate 16-17V alternativ), un radiator micut (care probabil pus pe un TDA 2030 sau orice altceva se potriveste in schema. NU m-ar deranja daca ar fi o aplificare pe tranzistori in mare parte deci nu va faceti griji :)

REPET: daca se poate ceva simplu

EDIT: accept si o amplificare facuta din condensatori nu-i problema

Edited by cutremurul, 10 July 2011 - 18:38.


#2
battman

battman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 05.04.2011
De cati W sunt boxele? subwoferul?

#3
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
nu stiu exact ca nu le am pe langa mine dar nu sunt exagerat de puternice si chiar daca ar fi nu m-ar interesa sa le exploatez la capacitate maxima :) vreau sa se auda relativ bine intr-un apartament nu vreau sa dau petreceri afara sa auda inca 5 blocuri :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate