Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
roADN.ro Ce medicamente sunt bune...

Proiect canalizare in comuna Berc...

Cand ati observat ca aveti nevoie...

Chestionar Medicina Alimentaț...
 RCA 2024: ieftin sau scump?

Se mai achita taxe de reziliere?

Probleme retea, router?

Burete dur pentru perna scaun rul...
 RCA firma

Conditii minimale router FiberLin...

caine care sperie lumea prin gard

Scutire abonament telefonie fixa ...
 Prima condamnare in baza Legii An...

OKTO

Cum export de pe desktop o conver...

Am facut infarct?
 

Ce salariu te-ar multumi?

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

Poll: Salariu (182 member(s) have cast votes)

Ce salariu te-ar multumi? (intre interval) (brut,nebrut, nu conteaza, banii in mana!)

  1. 670 lei (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  2. 700-900 (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  3. 900-1000 (1 votes [0.55%])

    Percentage of vote: 0.55%

  4. 1000-1500 (15 votes [8.24%])

    Percentage of vote: 8.24%

  5. 1500-2000 (14 votes [7.69%])

    Percentage of vote: 7.69%

  6. 2000-2500 (31 votes [17.03%])

    Percentage of vote: 17.03%

  7. >3000 (96 votes [52.75%])

    Percentage of vote: 52.75%

  8. nu stiu, nu m-am gandit si nici n-am facut ceea ce mai jos in topic. :D (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  9. N-am salariu, am avere B-). (o sa mentionez asta in mesaj, ca sa nu fie un raspuns anonim.) (2 votes [1.10%])

    Percentage of vote: 1.10%

  10. N-am salariu, traiesc din pariuri, afaceri sau orice care nu tine de "salariu". (Voi mentiona ce anume si cum) (7 votes [3.85%])

    Percentage of vote: 3.85%

  11. Traiesc in mare parte izolat, imi iau niste centi sa platesc netul ca sa intru pe forumul asta, in rest, am cabana, vanez ursi si manac fragi :)), n-am nevoie de bani, smell the fresh air! :> (16 votes [8.79%])

    Percentage of vote: 8.79%

Vote Guests cannot vote

#271
Nemesis-

Nemesis-

    Zeitsă

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,253
  • Înscris: 23.05.2011

 richelieu, on 12th July 2011, 09:31, said:

Nu ca vreau sa ma laud, dar am refuzat cateva afaceri din astea din care faceam o gramada de bani, tocmai din cauza aia. Prefer sa dorm linistit, decat sa am bani multi, facuti oricum.

Chestie de gusturi.

bullshit. vrei te lauzi. poate chiar cu ceva ce nici macar nu e real.
cineva cu adevarat modest nici nu posta mesajul asta...

#272
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,562
  • Înscris: 04.05.2006

 alex_uc, on 12th July 2011, 20:12, said:

Asta-i altceva, cred ca tu vorbesti de teama... Si nu aia de Dumnezeu, ca nu te primeste in Rai c-ai facut magarii pe Pamant :lol:
Ala o dadea in sus si-n jos cu moralitatea... Is nuante total diferite ;) Ai punctat, totusi, bine.

Nu e vorba de teama, nu mi-a fost niciodata teama sa-mi asum rezultatele propriilor actiuni. Este vorba de moralitatea pe care ma chinui sa mi-o imbunatatesc in permanenta.

@nemesis: Nu am nevoie sa ma laud. Ce castig prin lauda? Cu atat mai mult, ce castig prin lauda in fata unor necunoscuti?  Este purul adevar. Mi s-au oferit - templier fiind- multe oportunitati pe care le-am refuzat.  Am suficienti bani incat sa traiesc decent <- a nu se intelege prin asta ca-s bogat.
Si nu-s cu adevarat modest, mai am pana acolo;)

Edited by richelieu, 13 July 2011 - 15:53.


#273
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

 bogdan_boss, on 4th July 2011, 23:49, said:

Eu aici vorbesc din anumite puncte de vedere...
mi-am facut niste calcule, de genul
-1 produs 10L zizin (apa plata)consumat in 3 zile = 13 lei, in 30 zile (1 luna)= 130 lei.
-1 paine de 1,87 lei (bagheta titan :inlove: ) consumata intr-o zi si jumatate... inmultit cu 30 de zile......56.1 lei
-intretinere 180lei (poate iarna) pe luna..
-mancare gen pate+branza topita o data la 2 zile.. totul inmultit apoi cu 15 .. (30 zile o luna)
-mancare pe luna ~ 200 lei, dar nu zic neaparat mancare de gatit, ci gen sandvisuri, sau mananc de 9 lei la 1001 nopti o șaormă libaneza originala, sau iau un pui la rotisor,  mai fac niste omlete, mai cumpar un ulei, mai fac o salatica fie de varza, fie de rosii.. etc etc etc
-factura vodafone : 50 lei pe luna
-factura upc (exclusiv internetul, ca nu folosesc tv-ul) : 40 lei pe luna........
-factura curent electric: 50~150 lei pe luna (odata vine mult, odata vine putin, e cu regularizare sau cum s-o numi... )
-impozit pe locuinta... pe an...
-frizer : 11 lei pe luna
etc etc etc (nu includ: banii de haine, masina, iesiri cu prietenii, club, Vicii, pariuri pe net, concediu etc).

700~800 lei s-au adunat la cheltuieli.

si am socotot la 1 persoana, adica la mine... :lol:

nu stiu cat de exacte ar fi aceste adunari, eu le facusem pe o foaie, am omis factura de curent, frizer etc...ma rog....

dar sigur, multi de aici vor tranti imediat cursorul pe varianta 7... eu inteleg ca toata lumea vrea sa fie mai ceva ca Oprah la avere, dar va rog sa fiti realisti si seriosi.


sunt curios. :naughty:

Incep eu: varianta  4 am ales-o.


AM UITAT SA PRECIZEZ!!! : specificat si de ce ati ales varianta.
eu am ales varianta 4 pentru ca-mi satisfac nevoile in limita a o mie lei. apoi na, mai strang ,mai ies cu cineva, mai bag la pariuri in weekend cand sunt meciuri si strang..
Minte de copil.
Daca ai scula mare si stomac de fier combina-te cu o urata cu bani.

#274
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011

 Nemesis-, on 13th July 2011, 16:12, said:

bullshit. vrei te lauzi. poate chiar cu ceva ce nici macar nu e real.
cineva cu adevarat modest nici nu posta mesajul asta...
Nu cred ca se lauda. Cunosc un caz similar, omu putea avea contracte de milioane si  stresul pe masura insa a ales varianta safe health..

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate